Adam KordusAleksandr Lisouski (UCVA Troyes) wygrał klasyk Grand Prix d’Aix-en-Othe, zaliczany do Pucharu Francji DN3. Na 10. pozycji przyjechał Adam Kordus (UVCA Troyes).

Na 126,3 kilometrowej trasie ścigali się dziś zawodnicy rywalizujący w Pucharze Francji DN3 (najniższy poziom we francuskim kolarstwie amatorskim).

Na metę jako pierwsza wpadła pięcioosobowa grupka z której najszybciej finiszował Aleksandr Lisouski. Białorusin to torowy mistrz świata w scratchu z 2008 roku. Dziś pokonał Clémenta Patat (Team Peltrax CS Dammarie-lès-Lys) oraz Alexandre`a Baillet (VCA Saint-Quentin).

Na dobrym, dziesiątym miejscu wyścig ukończył Adam Kordus. Czterdziesty szósty był Damian Miela (Team Hague Contentin). Drużyna Kordusa – UVCA Troyes zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Pucharu Francji DN3.