mezgecLuka Mezgec po finiszu z peletonu został pierwszym liderem wyścigu Tour of Beijing. Dla kolarza Giant-Shimano to szóste zwycięstwo w sezonie.

Słoweniec w sprincie pokonał młodziutkiego Caleba Ewana (Orica GreenEdge) oraz Tylera Farrara (Garmin-Sharp) i dzięki temu, przystąpi do kolejnego odcinka w koszulce lidera. Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) zajął 27. miejsce

Wyścig Dookoła Pekinu ruszył dziś z Chong Li, a kończył po 167 kilometrach w Zhangjiakou. Przez większość dystansu na czele utrzymywali się: Tosh Van Der Sande (Lotto-Belisol), Julian Kern (Ag2r La Mondiale) i Jeremy Roy (FDJ.fr), ale nie zdołali oni zameldować się na mecie przed grupą.

Tour of Beijing, to ostatnia w tym sezonie impreza z kalendarza WorldTour.

 

Wyniki:

1 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 4:22:58
2 Caleb EWAN Orica GreenEDGE 0:00:00
3 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:00
4 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:00:00
5 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
6 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
7 Steele VON HOFF Garmin-Sharp 0:00:00
8 Boy VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:00:00
9 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:00:00
10 Olivier LE GAC FDJ.fr 0:00:00
11 Ben SWIFT Team Sky 0:00:00
12 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:00:00
13 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:00
14 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Giant-Shimano 0:00:00
15 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:00
16 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:00:00
17 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:00
18 Pieter SERRY Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
19 Tony HUREL Team Europcar 0:00:00
20 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:00
21 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
22 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:00:00
23 Julian ARREDONDO MORENO Trek Factory Racing 0:00:00
24 Gregory HENDERSON Lotto-Belisol Team 0:00:00
25 Jasha SÜTTERLIN Movistar Team 0:00:00
26 Warren BARGUIL Team Giant-Shimano 0:00:00
27 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
28 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
29 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team 0:00:00
30 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:00
31 Philippe GILBERT BMC Racing Team 0:00:00
32 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:00:00
33 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:00
34 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:00
35 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
36 Daryl IMPEY Orica GreenEDGE 0:00:00
37 Carlos BETANCUR AG2R La Mondiale 0:00:00
38 Matthias KRIZEK Cannondale 0:00:00
39 Jussi VEIKKANEN FDJ.fr 0:00:00
40 Rinaldo NOCENTINI AG2R La Mondiale 0:00:00
41 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:00:00
42 Simon YATES Orica GreenEDGE 0:00:00
43 Edvald BOASSON HAGEN Team Sky 0:00:00
44 Bryan NAULEAU Team Europcar 0:00:00
45 Philip DEIGNAN Team Sky 0:00:00
46 Vladimir GUSEV Katusha Team 0:00:00
47 Philip GAIMON Garmin-Sharp 0:00:00
48 Rui Alberto FARIA DA COSTA Lampre-Merida 0:00:00
49 Cameron WURF Cannondale 0:00:00
50 Filippo POZZATO Lampre-Merida 0:00:00
51 Julian KERN AG2R La Mondiale 0:00:00
52 Julian ALAPHILIPPE Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
53 Pavel KOCHETKOV Katusha Team 0:00:00
54 Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
55 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:00
56 Christopher SUTTON Team Sky 0:00:00
57 Dario CATALDO Team Sky 0:00:00
58 Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:00:00
59 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:00
60 Kris BOECKMANS Lotto-Belisol Team 0:00:00
61 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
62 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:00:00
63 Louis VERVAEKE Lotto-Belisol Team 0:00:00
64 Alan MARANGONI Cannondale 0:00:00
65 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:00:00
66 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:00
67 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:00:00
68 Daniel MARTIN Garmin-Sharp 0:00:00
69 Ryder HESJEDAL Garmin-Sharp 0:00:00
70 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:00
71 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:00:00
72 Steven KRUIJSWIJK Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
73 Samuel SANCHEZ GONZALEZ BMC Racing Team 0:00:00
74 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:00:00
75 Christiano SALERNO Cannondale 0:00:00
76 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:00:00
77 Egor SILIN Katusha Team 0:00:00
78 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:00:00
79 Pieter WEENING Orica GreenEDGE 0:00:00
80 Gang XU Lampre-Merida 0:00:00
81 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:00:00
82 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
83 Ivan ROVNY Tinkoff-Saxo 0:00:00
84 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 0:00:00
85 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:00:00
86 Alberto BETTIOL Cannondale 0:00:00
87 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:00:00
88 Ricardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:00
89 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:00:00
90 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:38
91 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:42
92 Bernhard EISEL Team Sky 0:02:50
93 Ian BOSWELL Team Sky 0:02:50
94 Fabio SILVESTRE Trek Factory Racing 0:18:04
95 Rüdiger SELIG Katusha Team 0:18:04
96 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:18:04
97 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:18:04
98 Michel KOCH Cannondale 0:18:04
99 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:18:04
100 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:18:04
101 Boris VALLEE Lotto-Belisol Team 0:18:04
102 Graeme BROWN Belkin Pro Cycling Team 0:18:04
103 Nick VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:18:04
104 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:18:04
105 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:18:04
106 Sébastien CHAVANEL FDJ.fr 0:18:04
107 Stig BROECKX Lotto-Belisol Team 0:18:04
108 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:18:04
109 Jan POLANC Lampre-Merida 0:18:04
110 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:18:04
111 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 0:18:04
112 Karsten KROON Tinkoff-Saxo 0:18:04
113 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:18:04
114 Anton VOROBYEV Katusha Team 0:18:04
115 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:18:04
116 Sam BEWLEY Orica GreenEDGE 0:18:04
117 Hayden ROULSTON Trek Factory Racing 0:18:04
118 Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale 0:18:04
119 Nathan HAAS Garmin-Sharp 0:18:04
120 Dan CRAVEN Team Europcar 0:18:04
121 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:18:04
122 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 0:18:04
123 Jean-Marc MARINO Cannondale 0:18:04
124 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:18:04
125 Bjorn THURAU Team Europcar 0:18:04
126 Jesus Alberto HERNANDEZ BLAZQUEZ Tinkoff-Saxo 0:18:04
127 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:18:04
128 Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA Movistar Team 0:18:04
129 Yannick EIJSSEN BMC Racing Team 0:18:04
130 Cheng JI Team Giant-Shimano 0:18:04
131 Eros CAPECCHI Movistar Team 0:18:04
Nelson OLIVEIRA Lampre-Merida Abandon
Giovanni VISCONTI Movistar Team Abandon
Robert KISERLOVSKI Trek Factory Racing Abandon
Stephen CUMMINGS BMC Racing Team Aband

Klasyfikacja generalna:
1 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 4:22:48
2 Caleb EWAN Orica GreenEDGE 0:00:04
3 Julian KERN AG2R La Mondiale 0:00:05
4 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:06
5 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:06
6 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:00:08
7 Philippe GILBERT BMC Racing Team 0:00:09
8 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:00:10
9 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
10 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
11 Steele VON HOFF Garmin-Sharp 0:00:10
12 Boy VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:00:10
13 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:00:10
14 Olivier LE GAC FDJ.fr 0:00:10
15 Ben SWIFT Team Sky 0:00:10
16 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:00:10
17 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:10
18 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Giant-Shimano 0:00:10
19 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:10
20 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:00:10
21 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:10
22 Pieter SERRY Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
23 Tony HUREL Team Europcar 0:00:10
24 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:10
25 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
26 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:00:10
27 Julian ARREDONDO MORENO Trek Factory Racing 0:00:10
28 Gregory HENDERSON Lotto-Belisol Team 0:00:10
29 Jasha SÜTTERLIN Movistar Team 0:00:10
30 Warren BARGUIL Team Giant-Shimano 0:00:10
31 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
32 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
33 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team 0:00:10
34 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:10
35 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:00:10
36 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:10
37 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:10
38 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
39 Daryl IMPEY Orica GreenEDGE 0:00:10
40 Carlos BETANCUR AG2R La Mondiale 0:00:10
41 Matthias KRIZEK Cannondale 0:00:10
42 Jussi VEIKKANEN FDJ.fr 0:00:10
43 Rinaldo NOCENTINI AG2R La Mondiale 0:00:10
44 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:00:10
45 Simon YATES Orica GreenEDGE 0:00:10
46 Edvald BOASSON HAGEN Team Sky 0:00:10
47 Bryan NAULEAU Team Europcar 0:00:10
48 Philip DEIGNAN Team Sky 0:00:10
49 Vladimir GUSEV Katusha Team 0:00:10
50 Philip GAIMON Garmin-Sharp 0:00:10
51 Rui Alberto FARIA DA COSTA Lampre-Merida 0:00:10
52 Cameron WURF Cannondale 0:00:10
53 Filippo POZZATO Lampre-Merida 0:00:10
54 Julian ALAPHILIPPE Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
55 Pavel KOCHETKOV Katusha Team 0:00:10
56 Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
57 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:10
58 Christopher SUTTON Team Sky 0:00:10
59 Dario CATALDO Team Sky 0:00:10
60 Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:00:10
61 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:10
62 Kris BOECKMANS Lotto-Belisol Team 0:00:10
63 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
64 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:00:10
65 Louis VERVAEKE Lotto-Belisol Team 0:00:10
66 Alan MARANGONI Cannondale 0:00:10
67 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:00:10
68 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:00:10
69 Daniel MARTIN Garmin-Sharp 0:00:10
70 Ryder HESJEDAL Garmin-Sharp 0:00:10
71 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:10
72 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:00:10
73 Steven KRUIJSWIJK Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
74 Samuel SANCHEZ GONZALEZ BMC Racing Team 0:00:10
75 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:00:10
76 Christiano SALERNO Cannondale 0:00:10
77 Egor SILIN Katusha Team 0:00:10
78 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:00:10
79 Pieter WEENING Orica GreenEDGE 0:00:10
80 Gang XU Lampre-Merida 0:00:10
81 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:00:10
82 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
83 Ivan ROVNY Tinkoff-Saxo 0:00:10
84 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 0:00:10
85 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:00:10
86 Alberto BETTIOL Cannondale 0:00:10
87 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:00:10
88 Ricardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:10
89 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:00:10
90 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:48
91 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:52
92 Bernhard EISEL Team Sky 0:03:00
93 Ian BOSWELL Team Sky 0:03:00
94 Fabio SILVESTRE Trek Factory Racing 0:18:14
95 Rüdiger SELIG Katusha Team 0:18:14
96 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:18:14
97 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:18:14
98 Michel KOCH Cannondale 0:18:14
99 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:18:14
100 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:18:14
101 Boris VALLEE Lotto-Belisol Team 0:18:14
102 Graeme BROWN Belkin Pro Cycling Team 0:18:14
103 Nick VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:18:14
104 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:18:14
105 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:18:14
106 Sébastien CHAVANEL FDJ.fr 0:18:14
107 Stig BROECKX Lotto-Belisol Team 0:18:14
108 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:18:14
109 Jan POLANC Lampre-Merida 0:18:14
110 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:18:14
111 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 0:18:14
112 Karsten KROON Tinkoff-Saxo 0:18:14
113 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:18:14
114 Anton VOROBYEV Katusha Team 0:18:14
115 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:18:14
116 Sam BEWLEY Orica GreenEDGE 0:18:14
117 Hayden ROULSTON Trek Factory Racing 0:18:14
118 Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale 0:18:14
119 Nathan HAAS Garmin-Sharp 0:18:14
120 Dan CRAVEN Team Europcar 0:18:14
121 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:18:14
122 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 0:18:14
123 Jean-Marc MARINO Cannondale 0:18:14
124 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:18:14
125 Bjorn THURAU Team Europcar 0:18:14
126 Jesus Alberto HERNANDEZ BLAZQUEZ Tinkoff-Saxo 0:18:14
127 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:18:14
128 Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA Movistar Team 0:18:14
129 Yannick EIJSSEN BMC Racing Team 0:18:14
130 Cheng JI Team Giant-Shimano 0:18:14
131 Eros CAPECCHI Movistar Team 0:18:01

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa