Alejandro ValverdeAlejandro Valverde został nowym liderem rankingu UCI WorldTour. Do końca cyklu pozostał już tylko wyścig Dookoła Pekinu.

Zawodnik Movistaru przed Il Lombardia, miał czternaście punktów straty do Alberto Contadora, Brązowy medalista mistrzostw świata z Ponferrady, zajął dziś drugie miejsce we włoskim monumencie, a jego rodak nie zdobył punktów. Słabsza dyspozycja lidera Tinkoff-Saxo, może być wytłumaczona infekcją, której nabawił się w ostatnim tygodniu.

W najnowszym rankingu Valverde ma 66 punktów przewagi nad Contadorem. Na trzecim miejscu pozostał Simon Gerrans (Orica GreenEdge) z dorobkiem 478 punktów. Na czwarte miejsce z szóstego awansował Rui Costa (Lampre-Merida).

Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) jest czternasty.

Klasyfikacja: 

1 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 686
2 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TINKOFF-SAXO (TCS) 620
3 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 478
4 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR19861005 LAMPRE-MERIDA (LAM) 398
5 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) 392
6 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) 346
7 FROOME Christopher GBR19850520 TEAM SKY (SKY) 326
8 KRISTOFF Alexander NOR19870705 TEAM KATUSHA (KAT) 321
9 PERAUD Jean-Christophe FRA19770522 AG2R LA MONDIALE (ALM) 300
10 CANCELLARA Fabian SUI19810318 TREK FACTORY RACING (TFR) 286
11 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 TEAM KATUSHA (KAT) 286
12 DEGENKOLB John GER19890107 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 278
13 SAGAN Peter SVK19900126 CANNONDALE (CAN) 263
14 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 257
15 ARU Fabio ITA19900703 ASTANA PRO TEAM (AST) 248
16 BARDET Romain FRA19901109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 247
17 MOLLEMA Bauke NED19861126 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 246
18 MAJKA Rafal POL19890912 TINKOFF-SAXO (TCS) 241
19 DUMOULIN Tom NED19901111 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 240
20 MARTIN Daniel IRL19860820 GARMIN SHARP (GRS) 229
21 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) 219
22 VANMARCKE Sep BEL19880728 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 216
23 VAN AVERMAET Greg BEL19850517 BMC RACING TEAM (BMC) 210
24 WELLENS Tim BEL19910510 LOTTO BELISOL (LTB) 204
25 TERPSTRA Niki NED19840518 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 200
26 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) 197
27 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC) 188
28 SPILAK Simon SLO19860623 TEAM KATUSHA (KAT) 173
29 THOMAS Geraint GBR19860525 TEAM SKY (SKY) 168
30 GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC) 164
31 URAN URAN Rigoberto COL19870126 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 163
32 PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ.FR (FDJ) 162
33 KELDERMAN Wilco NED19910325 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 162
34 MARTIN Tony GER19850423 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 146
35 GALLOPIN Tony FRA19880524 LOTTO BELISOL (LTB) 140
36 ROLLAND Pierre FRA19861010 TEAM EUROPCAR (EUC) 138
37 KITTEL Marcel GER19880511 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 136
38 TALANSKY Andrew USA19881123 GARMIN SHARP (GRS) 135
39 KREUZIGER Roman CZE19860506 TINKOFF-SAXO (TCS) 135
40 VICHOT Arthur FRA19881126 FDJ.FR (FDJ) 128
41 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU19880130 GARMIN SHARP (GRS) 126
42 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) 125
43 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 BMC RACING TEAM (BMC) 123
44 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP19860320 MOVISTAR TEAM (MOV) 119
45 BOUHANNI Nacer FRA19900725 FDJ.FR (FDJ) 116
46 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto COL19891013 AG2R LA MONDIALE (ALM) 114
47 BOOM Lars NED19851230 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 109
48 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 TREK FACTORY RACING (TFR) 108
49 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 MOVISTAR TEAM (MOV) 105
50 VANENDERT Jelle BEL19850219 LOTTO BELISOL (LTB) 104
51 NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 TEAM SKY (SKY) 104
52 VANDENBERGH Stijn BEL19840425 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 100
53 FUGLSANG Jakob DEN19850322 ASTANA PRO TEAM (AST) 97
54 VAN DEN BROECK Jurgen BEL19830201 LOTTO BELISOL (LTB) 96
55 STYBAR Zdenek CZE19851211 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 93
56 CAVENDISH Mark GBR19850521 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 92
57 SWIFT Ben GBR19871105 TEAM SKY (SKY) 91
58 GAUTIER Cyril FRA19870926 TEAM EUROPCAR (EUC) 84
59 SLAGTER Tom Jelte NED19890701 GARMIN SHARP (GRS) 84
60 ZUBELDIA AGIRRE Haimar ESP19770401 TREK FACTORY RACING (TFR) 84
61 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 TEAM KATUSHA (KAT) 84
62 ALBASINI Michael SUI19801220 ORICA GREENEDGE (OGE) 80
63 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 TREK FACTORY RACING (TFR) 80
64 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ.FR (FDJ) 77
65 HESJEDAL Ryder CAN19801209 GARMIN SHARP (GRS) 76
66 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP19881229 MOVISTAR TEAM (MOV) 74
67 CARUSO Giampaolo ITA19800815 TEAM KATUSHA (KAT) 74
68 BOONEN Tom BEL19801015 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 74
69 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) 73
70 MATTHEWS Michael AUS19900926 ORICA GREENEDGE (OGE) 72
71 PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY) 71
72 ARREDONDO MORENO Julian David COL19880730 TREK FACTORY RACING (TFR) 70
73 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP19850608 MOVISTAR TEAM (MOV) 69
74 NIEMIEC Przemyslaw POL19800411 LAMPRE-MERIDA (LAM) 67
75 BARGUIL Warren FRA19911028 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 63
76 GESINK Robert NED19860531 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 62
77 RIBLON Christophe FRA19810117 AG2R LA MONDIALE (ALM) 61
78 GRIVKO Andriy UKR19830807 ASTANA PRO TEAM (AST) 60
79 TEN DAM Laurens NED19801113 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 60
80 ROGERS Michael AUS19791220 TINKOFF-SAXO (TCS) 60
81 FARRAR Tyler USA19840602 GARMIN SHARP (GRS) 55
82 HAAS Nathan AUS19890312 GARMIN SHARP (GRS) 55
83 TROFIMOV Yury RUS19840126 TEAM KATUSHA (KAT) 51
84 MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 48
85 CARUSO Damiano ITA19871012 CANNONDALE (CAN) 47
86 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB) 46
87 YATES Adam GBR19920807 ORICA GREENEDGE (OGE) 44
88 MORABITO Steve SUI19830130 BMC RACING TEAM (BMC) 42
89 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 MOVISTAR TEAM (MOV) 40
90 DEIGNAN Philip IRL19830907 TEAM SKY (SKY) 38
91 ALAPHILIPPE Julian FRA19920611 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 37
92 TRENTIN Matteo ITA19890802 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 36
93 GESCHKE Simon GER19860313 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 34
94 LANGEVELD Sebastian NED19850117 GARMIN SHARP (GRS) 34
95 VUILLERMOZ Alexis FRA19880601 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
96 FORMOLO Davide ITA19921025 CANNONDALE (CAN) 30
97 SCHLECK Frank LUX19800415 TREK FACTORY RACING (TFR) 30
98 MODOLO Sacha ITA19870619 LAMPRE-MERIDA (LAM) 29
99 HANSEN Adam AUS19810511 LOTTO BELISOL (LTB) 28
100 MONFORT Maxime BEL19830114 LOTTO BELISOL (LTB) 28
101 GASPAROTTO Enrico ITA19820322 ASTANA PRO TEAM (AST) 26
102 MALORI Adriano ITA19880128 MOVISTAR TEAM (MOV) 26
103 MEERSMAN Gianni BEL19851205 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 24
104 SICARD Romain FRA19880101 TEAM EUROPCAR (EUC) 22
105 GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ.FR (FDJ) 22
106 DE MARCHI Alessandro ITA19860519 CANNONDALE (CAN) 22
107 RENSHAW Mark AUS19821022 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 22
108 KEUKELEIRE Jens BEL19881123 ORICA GREENEDGE (OGE) 21
109 KADRI Biel FRA19860903 AG2R LA MONDIALE (ALM) 20
110 HUTAROVICH Yauheni BLR19831129 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
111 CIMOLAI Davide ITA19890813 LAMPRE-MERIDA (LAM) 17
112 NERZ Dominik GER19890825 BMC RACING TEAM (BMC) 16
113 VISCONTI Giovanni ITA19830113 MOVISTAR TEAM (MOV) 16
114 KRUIJSWIJK Steven NED19870607 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 16
115 WEENING Pieter NED19810405 ORICA GREENEDGE (OGE) 16
116 WESTRA Lieuwe NED19820911 ASTANA PRO TEAM (AST) 16
117 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 LAMPRE-MERIDA (LAM) 16
118 FERRARI Roberto ITA19830309 LAMPRE-MERIDA (LAM) 16
119 VOECKLER Thomas FRA19790622 TEAM EUROPCAR (EUC) 16
120 TCATEVICH Aleksei RUS19890705 TEAM KATUSHA (KAT) 15
121 BOZIC Borut SLO19800808 ASTANA PRO TEAM (AST) 15
122 HERMANS Ben BEL19860608 BMC RACING TEAM (BMC) 14
123 HERRADA LOPEZ Jesus ESP19900726 MOVISTAR TEAM (MOV) 14
124 BASSO Ivan ITA19771126 CANNONDALE (CAN) 14
125 DUPONT Hubert FRA19801113 AG2R LA MONDIALE (ALM) 14
126 WIGGINS Bradley GBR19800428 TEAM SKY (SKY) 12
127 ACEVEDO COLLE Janier Alexis COL19851206 GARMIN SHARP (GRS) 11
128 VELITS Peter SVK19850221 BMC RACING TEAM (BMC) 11
129 CUNEGO Damiano ITA19810919 LAMPRE-MERIDA (LAM) 11
130 COQUARD Bryan FRA19920425 TEAM EUROPCAR (EUC) 11
131 SERGENT Jesse NZL19880708 TREK FACTORY RACING (TFR) 11
132 HIVERT Jonathan FRA19850323 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 10
133 SCARPONI Michele ITA19790925 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
134 POELS Wouter NED19871001 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 10
135 VAKOC Petr CZE19920711 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 10
136 HORNER Christopher USA19711023 LAMPRE-MERIDA (LAM) 10
137 DENNIS Rohan AUS19900528 BMC RACING TEAM (BMC) 10
138 BENNATI Daniele ITA19800924 TINKOFF-SAXO (TCS) 10
139 HOFLAND Moreno NED19910831 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 10
140 ZAUGG Oliver SUI19810509 TINKOFF-SAXO (TCS) 9
141 VIVIANI Elia ITA19890207 CANNONDALE (CAN) 9
142 HUSHOVD Thor NOR19780118 BMC RACING TEAM (BMC) 8
143 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) 8
144 KIRYIENKA Vasil BLR19810628 TEAM SKY (SKY) 8
145 CATALDO Dario ITA19850317 TEAM SKY (SKY) 8
146 MALACARNE Davide ITA19870711 TEAM EUROPCAR (EUC) 8
147 BAKELANTS Jan BEL19860214 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 8
148 LUTSENKO Alexey KAZ19920907 ASTANA PRO TEAM (AST) 8
149 GUARNIERI Jacopo ITA19870814 ASTANA PRO TEAM (AST) 8
150 DUMOULIN Samuel FRA19800820 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
151 DILLIER Silvan SUI19900803 BMC RACING TEAM (BMC) 6
152 SILIN Egor RUS19880625 TEAM KATUSHA (KAT) 6
153 GADRET John FRA19790422 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
154 CLEMENT Stef NED19820924 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
155 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL19900117 ORICA GREENEDGE (OGE) 6
156 MARTENS Paul GER19831026 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
157 VANDEWALLE Kristof BEL19850405 TREK FACTORY RACING (TFR) 6
158 STUYVEN Jasper BEL19920417 TREK FACTORY RACING (TFR) 6
159 ARNDT Nikias GER19911118 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 6
160 GUARDINI Andrea ITA19890612 ASTANA PRO TEAM (AST) 6
161 JUNGELS Bob LUX19920922 TREK FACTORY RACING (TFR) 6
162 MEYER Cameron AUS19880111 ORICA GREENEDGE (OGE) 6
163 VANGENECHTEN Jonas BEL19860916 LOTTO BELISOL (LTB) 6
164 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL19910214 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 6
165 BOS Theo NED19830822 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
166 MARCATO Marco ITA19840211 CANNONDALE (CAN) 5
167 CAPECCHI Eros ITA19860613 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
168 HUREL Tony FRA19871101 TEAM EUROPCAR (EUC) 5
169 BURGHARDT Marcus GER19830630 BMC RACING TEAM (BMC) 5
170 NOCENTINI Rinaldo ITA19770925 AG2R LA MONDIALE (ALM) 4
171 KANGERT Tanel EST19870311 ASTANA PRO TEAM (AST) 4
172 REZA Kévin FRA19880518 TEAM EUROPCAR (EUC) 4
173 MCCARTHY Jay AUS19920908 TINKOFF-SAXO (TCS) 4
174 ERVITI Imanol ESP19831115 MOVISTAR TEAM (MOV) 4
175 MARTINEZ Yannick FRA19880504 TEAM EUROPCAR (EUC) 4
176 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL19790417 LAMPRE-MERIDA (LAM) 4
177 POZZATO Filippo ITA19810910 LAMPRE-MERIDA (LAM) 4
178 GENE Yohann FRA19810625 TEAM EUROPCAR (EUC) 4
179 TULIK Angelo FRA19901202 TEAM EUROPCAR (EUC) 4
180 BOECKMANS Kris BEL19870213 LOTTO BELISOL (LTB) 4
181 VEELERS Tom NED19840914 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 4
182 GOSS Matthew Harley AUS19861105 ORICA GREENEDGE (OGE) 4
183 HOWARD Leigh AUS19891018 ORICA GREENEDGE (OGE) 4
184 PETACCHI Alessandro ITA19740103 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 4
185 GAVAZZI Francesco ITA19840801 ASTANA PRO TEAM (AST) 3
186 LIGTHART Pim NED19880616 LOTTO BELISOL (LTB) 3
187 BRAMBILLA Gianluca ITA19870822 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 3
188 MONTAGUTI Matteo ITA19840106 AG2R LA MONDIALE (ALM) 3
189 ROCHE Nicolas IRL19840703 TINKOFF-SAXO (TCS) 3
190 APPOLLONIO Davide ITA19890602 AG2R LA MONDIALE (ALM) 3
191 ARASHIRO Yukiya JPN19840922 TEAM EUROPCAR (EUC) 2
192 KREDER Raymond NED19891126 GARMIN SHARP (GRS) 2
193 CARDOSO Andre Fernando S. Martins POR19840903 GARMIN SHARP (GRS) 2
194 POLANC Jan SLO19920506 LAMPRE-MERIDA (LAM) 2
195 KOLOBNEV Alexandr RUS19810504 TEAM KATUSHA (KAT) 2
196 CLARKE Simon AUS19860718 ORICA GREENEDGE (OGE) 2
197 WARBASSE Lawrence USA19900628 BMC RACING TEAM (BMC) 2
198 SERRY Pieter BEL19881121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
199 BRUTT Pavel RUS19820129 TEAM KATUSHA (KAT) 2
200 MORI Manuele ITA19800809 LAMPRE-MERIDA (LAM) 2
201 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA19890203 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 2
202 VON HOFF Steele AUS19871231 GARMIN SHARP (GRS) 2
203 QUINZIATO Manuel ITA19791030 BMC RACING TEAM (BMC) 2
204 MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV) 2
205 DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO BELISOL (LTB) 2
206 CUMMINGS Stephen GBR19810319 BMC RACING TEAM (BMC) 2
207 DE GENDT Thomas BEL19861106 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
208 VALLEE Boris BEL19930603 LOTTO BELISOL (LTB) 2
209 KING Benjamin USA19890322 GARMIN SHARP (GRS) 2
210 RATTO Daniele ITA19891005 CANNONDALE (CAN) 2
211 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 TEAM SKY (SKY) 2
212 FENN Andrew GBR19900701 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
213 SANTAROMITA Ivan ITA19840430 ORICA GREENEDGE (OGE) 1
214 NORDHAUG Lars Petter NOR19840514 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 1
215 BOOKWALTER Brent USA19840216 BMC RACING TEAM (BMC) 1
216 BRESCHEL Matti DEN19840831 TINKOFF-SAXO (TCS) 1
217 HALLER Marco AUT19910401 TEAM KATUSHA (KAT) 1
218 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP19871007 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
219 HENDERSON Greg NZL19760910 LOTTO BELISOL (LTB) 1
220 SINKELDAM Ramon NED19890209 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 1
221 BOIVIN Guillaume CAN19890525 CANNONDALE (CAN) 1
222 ENGOULVENT Jimmy FRA19791207 TEAM EUROPCAR (EUC) 1
223 ROUX Anthony FRA19870418 FDJ.FR (FDJ) 1
224 BOUET Maxime FRA19861103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
225 DE KORT Koen NED19820908 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 1
226 KOREN Kristijan SLO19861125 CANNONDALE (CAN) 1
227 IGLINSKY Maxim KAZ19810418 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
228 VAN POPPEL Boy NED19880118 TREK FACTORY RACING (TFR) 1
229 VERMOTE Julien BEL19890726 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 1
230 VAN DER SANDE Tosh BEL19901128 LOTTO BELISOL (LTB) 1
231 VOIGT Jens GER19710917 TREK FACTORY RACING (TFR) 1

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa