Armindo FonsecaArmindo Fonseca (Bretagne Seche) zgubił rywali i wygrał tegoroczną Tour de Vendee. Dla młodego kolarza to największy sukces w karierze.

25-latek z minimalną przewagą, ale jednak jako pierwszy przekroczył linię mety francuskiego klasku, rozegranego na pofałdowanej trasie w północno-zachodniej Francji. Tuż za nim zameldował się kolejny z przedstawicieli młodego pokolenia – były mistrz świata juniorów Oliver Le Gac (FDJ.fr). Trzecie miejsce zajął Thomas Voeckler (Europcar).

Wyniki:

1 72 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 04:42:50
2 5 * Olivier LE GAC FDJ.fr 00:00:02
3 48 Thomas VOECKLER Team Europcar 00:00:03
4 57 * Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert 00:00:03
5 8 Laurent PICHON FDJ.fr 00:00:03
6 53 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 00:00:03
7 3 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 00:00:03
8 15 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 00:00:03
9 67 Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits 00:00:03
10 46 Tony HUREL Team Europcar 00:00:03
11 147 Evaldas SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 00:00:03
12 114 * Janis DAKTERIS Team Differdange – Losch 00:00:03
13 25 * Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 00:00:03
14 76 * Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 00:00:03
15 51 Michel KREDER Wanty-Groupe Gobert 00:00:03
16 52 * Frederik BACKAERT Wanty-Groupe Gobert 00:00:03
17 36 * Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:03
18 151 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 00:00:03
19 123 * Liam BERTAZZO MG Kvis – Trevigiani 00:00:03
20 35 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:03
21 33 * Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:03
22 84 * Fernando GRIJALBA Caja Rural – Seguros RGA 00:00:03
23 155 * Jérémy LEVEAU Roubaix Lille Metropole 00:00:03
24 54 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 00:00:03
25 41 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 00:00:03
26 81 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 00:00:03
27 134 Dirk FINDERS Josan – To Win Cycling Team 00:00:03
28 6 * Guillaume MARTIN FDJ.fr 00:00:03
29 112 Boris CARENE Team Differdange – Losch 00:00:03
30 142 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 00:00:03
31 65 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:00:03
32 86 Marcos GARCÍA FERNANDEZ Caja Rural – Seguros RGA 00:00:03
33 92 Viesturs LUKSEVICS Amore & Vita – Selle SMP 00:00:03
34 148 * Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 00:00:03
35 107 * Adrien CHENAUX Team Vorarlberg 00:00:03
36 73 * Anthony DELAPLACE Bretagne Séché Environnement 00:00:03
37 146 * Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 00:00:03
38 121 * Lorenzo ROTA MG Kvis – Trevigiani 00:00:03
39 14 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 00:00:03
40 58 Kevin SEELDRAYERS Wanty-Groupe Gobert 00:00:03
41 78 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:00:03
42 74 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:00:03
43 71 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 00:00:03
44 101 Nicolas BALDO Team Vorarlberg 00:00:15
45 45 Yukiya ARASHIRO Team Europcar 00:00:16
46 26 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 00:00:16
47 111 César BIHEL Team Differdange – Losch 00:00:16
48 85 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 00:00:18
49 1 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 00:00:19
50 75 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 00:00:19
51 77 * Kevin LEDANOIS Bretagne Séché Environnement 00:00:21
52 28 * Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 00:00:23
53 24 * Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 00:00:23
54 136 * Vincent DE BOECK Josan – To Win Cycling Team 00:00:24
55 12 * Hugo HOULE AG2R La Mondiale 00:00:25
56 2 Anthony GESLIN FDJ.fr 00:00:25
57 44 Yohann GENÉ Team Europcar 00:00:30
58 23 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 00:00:30
59 143 * José GONÇALVES Team La Pomme Marseille 13 00:00:33
60 7 * Lorenzo MANZIN FDJ.fr 00:00:35
61 56 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 00:00:39
62 43 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 00:00:41
63 47 Alexandre PICHOT Team Europcar 00:00:41
64 18 Sébastien TURGOT AG2R La Mondiale 00:00:41
65 17 * Jimmy RAIBAUD AG2R La Mondiale 00:00:47
66 152 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:00:53
67 42 Bryan NAULEAU Team Europcar 00:00:53
68 103 Reinier HONIG Team Vorarlberg 00:01:01
69 122 Matteo BUSATO MG Kvis – Trevigiani 00:01:31
70 83 * Arnau SOLEVALL Caja Rural – Seguros RGA 00:02:33
71 21 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 00:02:33
72 63 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 00:02:56
73 64 Cyril LEMOINE Cofidis, Solutions Crédits 00:02:56
74 62 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 00:02:56
75 13 Damien GAUDIN AG2R La Mondiale 00:05:16

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa