Eryk LatońMłody, utalentowany zawodnik BDC MarcPol – Eryk Latoń, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy CCC Polsat Polkowice. 

Przypomnijmy, że wcześniej z drużyną z Polkowic umowy podpisali: Michał Paluta, Jakub Kaczmarek i Piotr Brożyna.

Eryk Latoń podpisał trzyletni kontrakt z ekipą Piotra Wadeckiego.

Dla Eryka kończący się sezon był najlepszym w karierze. W tym roku był m.in. drugi na etapie wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, wygrał szósty etap Wyścigu Dookoła Mazowsza i zakończył go na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

“Dostałem propozycje przejścia do drugiej dywizji i myślę, że to jest dla mnie życiowa szansa” – powiedział nam Eryk Latoń. “Chce jak najlepiej wykorzystać ten czas będąc jeszcze młodym kolarzem i rozwijać się jak nasi najlepsi polscy zawodnicy. Odnoszą oni niesamowite sukcesy światowe, a to mnie bardzo motywuje do ciężkiej pracy, chciałbym dojść tak wysoko jak oni”

Zapytany o to czy miał propozycje z innych ekip powiedział:

“Propozycje z innych ekip dostałem, lecz to nie było nic konkretnego, wiec wybrałem to co uważam na tą chwile za najlepsze”.

A tak podsumował swoje trzy ostatnie sezony w BDC MarcPol:

Czas w BDC MarcPol był dla mnie tak naprawdę początkiem prawdziwego zawodowego kolarstwa. Trzy sezony które spędziłem pod okiem Pana Darka Banaszka były dla mnie niesamowitą szkołą. Życzę każdemu aby tak zaczynał swoje pierwsze lata w ekipie zawodowej. Ja przyszedłem do BDC z kategorii junior i od razu prosto do zawodowej drużyny, z takimi nazwiskami. Od starszych kolarzy bardzo dużo się nauczyłem. Chciałbym podziękować Panu Darkowi za wszystko co robił abym miał warunki do rozwoju oraz kolegom z drużyny, z którymi spędziłem w drużynie dużo fajnych chwil zarówno na wyścigach jak i poza nimi. 

MB