Michał KwiatkowskiMike Sinyard – założyciel marki Specialized, jest niezwykle szczęśliwy ze zwycięstwa Michała Kwiatkowskiego, a zwłaszcza z tego, że Polak zdobył je na rowerze jego produkcji.

Projektanci firmy Specialized, jeszcze wczoraj rozpoczęli pracę nad nowym, tęczowym malowaniem roweru polskiego kolarza. Zawodnik Omega Pharma – Quick Step, zadebiutuje na nim już w niedzielę podczas Giro di Lombardia.

„To jest naprawdę wielkie i ekscytujące zwycięstwo w mistrzostwach świata. Cieszymy się, że Michał osiągnął je w nasze 40-lecie”, powiedział Sinyard dla Cyclingnews. „Wygraliśmy szosowe mistrzostwa już dwa razy i to naprawdę wspaniałe uczucie, ponieważ Michał jest jeszcze bardzo młody. To też ogromna radość dla firmy, ponieważ współpracujemy z nim i ulepszamy jego rower. Więc, kiedy widzisz tak świetnego chłopaka odnoszącego pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach dla Polski, to jest to bardzo wyjątkowe”, dodał.

„On nie był nawet na liście faworytów, ale ten dzielny 24-latek pokonał wszystkich bardziej doświadczonych rywali.  Stworzyliśmy w tym roku nowy model Tarmaca, a on kocha jeździć na tym rowerze. Oczywiście, że to jest jego zwycięstwo, ale wszyscy jesteśmy dumni„, zakończył.

 

Foto:  bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments