boomJuż prawie dwa miesiące kolarze mogą zmieniać barwy klubowe. O większości transferów staramy się na bieżąco informować. Poniżej zestawienie wszystkich nabytków, które poczyniły do tej pory drużyny World Tour.

Kolejnym Polakiem, który dołączy do ekip z World Tour jest Łukasz Wiśniowski. Bardzo utalentowany zawodnik będzie jeździł w ekipie mistrza świata – Michała Kwiatkowskiego (Etixx – Quick Step od 2015 roku). Do Rafała Majki i Pawła Poljańskiego w Tinkoff – Saxo dołączy Maciej Bodnar (Cannondale).

Stan potwierdzonych transferów na dzień 29.09.2014 r.

Ag2r La Mondiale

1. Pierre-Roger Latour (Francja)
2. Jan Bakelants (Belgia) z Omega Pharma – Quick-Step
3. Johan Vansummeren (Belgia) z Garmin Sharp
4. Quentin Jauregui (Francja) z Roubaix Lille Métropole

Astana

1. Davide Malacarne (Włochy) z Europcar
2. Rein Taaramäe (Estonia) z Cofidis, Solutions Crédits
3. Laurens de Vreese (Belgia) z Wanty – Groupe Gobert
4. Luis Leon Sanchez (Hiszpania) z Caja Rural – Seguros RGA
5. Lars Boom (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
6. Diego Rosa (Włochy) z Androni Giocattoli – Venezuela
7. Miguel Ángel López (Kolumbia)

TEAMLottoNL (Belkin Pro Cycling)

1. Mike Teunissen (Holandia) z Rabobank Development Team
2. Bert-Jan Lindeman (Holandia) z Rabobank Development Team

BMC Racing Team

1. Manuel Senni (Włochy)
2. Dylan Teuns (Belgia)
3. Rohan Dennis (Australia) z Garmin Sharp
4. Campbell Flakemore (Australia) z Avanti Racing Team
5. Joey Rosskopf (USA) z Hincapie Sportswear Development Team
6. Alessandro De Marchi (Włochy) z Cannondale
7. Damiano Caruso (Włochy) z Cannondale
8. Jean-Pierre Drucker (Luksemburg) z Wanty – Groupe Gobert
9. Stefan Küng (Szwajcaria)

FDJ.fr

1. Marc Sarreau (Francja)
2. Lorrenzo Manzin (Francja)

Garmin – Cannondale (Garmin Sharp plus Cannondale)

1. Matej Mohoric (Słowenia) z Cannondale
2. Davide Formolo (Włochy) z Cannondale
3. Davide Villella (Włochy) z Cannondale
4. Alan Marangoni (Włochy) z Cannondale
5. Moreno Moser (Włochy) z Cannondale
6. Kristijan Koren (Słowenia) z Cannondale
7. Elia Viviani (Włochy) z Cannondale
8. Alberto Bettiol (Włochy) z Cannondale

Lampre – Merida

1. Luka Pibernik (Słowenia) z Radenska

Lotto Soudal (Lotto – Belisol)

1. Thomas de Gendt (Belgia) z Omega Pharma – Quick-Step
2. Tiesj Benoot (Belgia)

Movistar

1. Ruben Fernandez (Hiszpania) z Caja Rural – Seguros RGA
2. Rory Sutherland (Australia) z Tinkoff-Saxo
3. Winner Anacona (Kolumbia) z Lampre-Merida
4. Marc Soler (Hiszpania)

Etixx – Quick-Step (Omega Pharma – Quick Step)

1. Łukasz Wiśniowski (Polska) z Etixx
2. Yves Lampaert (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
3. Fabio Sabatini (Włochy) z Cannondale
4. Maxime Bouet (Francja) z AG2R La Mondiale
5. David de la Cruz Melgarejo (Hiszpania) z Team NetApp – Endura

Orica – GreenEDGE

1. Magnus Cort Nielsen (Dania) z Cult Energy Vital Water
2. Adam Blythe (Wielka Brytania) z NFTO
3. Jack Haig (Australia) z Avanti Racing Team
4. Caleb Ewan (Australia) z Jayco-AIS

Europcar

1. Guillaume Thevenot (Francja)
2. Julien Morice (Francja)
3. Dan Craven (Namibia) z Bike Aid – Ride for Help
4. Thomas Boudat (Francja)

Giant-Alpecin (Giant – Shimano)

1. Zico Waeytens (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise

Katusha

1. Sven Erik Bystrřm (Norwegia) z Team Oster Hus – Ridley
2. Jacopo Guarnieri (Włochy) z Astana Pro Team
3. Tiago Machado (Portugalia) z Team NetApp – Endura

Sky

1. Wout Poels (Holandia) z Omega Pharma – Quick-Step

Tinkoff – Saxo

1. Juraj Sagan (Słowacja) z Cannondale
2. Pavel Brutt (Rosja) z Team Katusha
3. Robert Kiserlovski (Chorwacja) z Trek Factory Racing
4. Ivan Basso (Włochy) z Cannondale
5. Peter Sagan (Słowacja) z Cannondale
6. Maciej Bodnar (Polska) z Cannondale

Trek Factory Racing

1. Bauke Mollema (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net