Phillipe GilbertPhilippe Gilbert, tak naprawdę był jedynym zawodnikiem, który próbował gonić pędzącego po złoto mistrzostw świata Michała Kwiatkowskiego. Belg jest rozczarowany postawą swoich innych rywali.

Kolarz BMC Racing na ostatnich pięciu kilometrach, jako jedyny pracował w kilkuosobowej grupce pościgowej, która jechała bezpośrednio za Polakiem. W tym gronie był także Greg van Avermaet. Gilbert pracował na rodaka i klubowego kolegę z nadzieją, że ten zdoła skutecznie zafiniszować.

Kiedy zobaczyłem Van Avermaeta to długo się nie zastanawiałem. Pojechałem na niego i goniłem Kwiatkowskiego, żeby Greg mógł powalczyć na sprincie, bo jest szybszy ode mnie. Nie wahałem się i dałem z siebie wszystko. Nie rozumiem taktyki zawodników, którzy byli z nami, np Gallopin. Nie tylko on, choć teraz nie pamiętam kto tam jeszcze dokładnie był. Wszystko działo się tak szybko”, mówił na mecie Mistrz Świata z 2012 roku.

„Ten wyścig to coś innego niż klasyki. Tu podium lub piąte miejsce nie jest przyzwoitym miejscem jak tam. Tu liczy się tylko zwycięstwo. Nie rozumiem dlaczego inni zawodnicy kalkulują i celują  w drugie miejsce”. dodał.

„Na początku, byliśmy wszyscy zaskoczeni jazdą Polaków. Zastanawialiśmy się, dlaczego objęli prowadzenie tak wcześnie. Spośród dziewięciu w ich reprezentacji, czterech lub pięciu to kolarze z ekip kontynentalnych, więc nie sądziliśmy, że pociągną tak długo. Kwiatkowski gdy zaatakował, cały czas był w zasięgu mojego wzroku, ale nie byłem w stanie go dogonić. Był dziś zbyt silny”. zakończył Gilbert.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

 

 

 

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jjjjj
jjjjj

i bardzo dobrze filipku i spolka!!!!!!!!!!!! mega szok-kwiat pobił wszytko co do tej pory w polskim sporcie było!!!!!!! super!!!!!!!!!

adi
adi

Gilbert może być zaskoczony postawą reszty, ale to zdarza się często. Wszyscy kalkulują, chcą zachować siły na finisz a zawodnik z ucieczki dojeżdża samotnie. Osobiście żałuję, że na podium nie stanął Van Avermaet skoro był w tej grupie, ale najważniejsze, że Kwiato był za mocny dla wszystkich.

yorg
yorg

Valverde kalkuluje już drugi rok, i nic z tego nie wychodzi.

fintek
fintek

Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę że zwycięstwo Kwiatka to ciężka praca całej ekipy CCC…

greg
greg

Fintek, ty znasz się choć trochę na kolarstwie? Jakie CCC???

Paweł
Paweł

Gilbert gonił go jak wściekły. Szacun.

edek
edek

fintek… weź prysznic chłodny