Katarzyna NiewiadomaJuż w sobotę o medale Mistrzostw Świata ze startu wspólnego, które odbywają się w Ponferradzie powalczą juniorzy oraz elita kobiet. W głównym wyścigu dnia, spodziewamy się walki o czołowe lokaty naszych reprezentantek!

Trasa:

Mistrzowska runda liczy 18,2 kilometra. Zawodnicy, którzy mieli okazję już ją przejechać mówią, że trasa jest trudna, ale nie super trudna. Wielu z nich zakłada scenariusz, gdzie w niektórych wyścigach o zwycięstwo mogą walczyć sprinterzy, którzy wytrzymają trudy dwóch hopek znajdujących się w drugiej części każdego okrążenia. W najtrudniejszym momencie, asfalt prowadzi pod górkę się z 10 procentowym nachyleniem. Zarówno juniorzy jak i elita Pań, muszą zmierzyć się z siedmioma rundami, które łącznie dadzą dystans 127,4 km

 

Plan transmisji:

27 września (sobota):

9:00 – Wyścig ze startu wspólnego juniorów – Polsat Sport
14:00 – Wyścig ze startu wspólnego elity kobiet – Polsat Sport

 

Juniorzy:

juniorzy i kobiety

 

W wyścigu juniorów, zobaczymy tylko trzech Polaków. Będą to: Dawid Adamczyk (WLKS Krakus BBC Czaja), Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie) oraz Patryk Soliński (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki).

 

Lista startowa:

1 BAX Sjoerd NED19960106 NETHERLANDS
2 CORNELISSE Mitchell NED19960124 NETHERLANDS
3 DE VRIES Hartthijs NED19960711 NETHERLANDS
4 EENKHOORN Pascal NED19970208 NETHERLANDS
5 LENDERINK Peter NED19960211 NETHERLANDS
6 MAAS Jan NED19960219 NETHERLANDS
7 BOUHANNI Rayane FRA19960224 FRANCE
8 DANES Leo FRA19961209 FRANCE
9 GAUDU David FRA19961010 FRANCE
10 IDJOUADIENNE Pierre FRA19960106 FRANCE
11 PARET-PEINTRE Aurelien FRA19960227 FRANCE
12 TOUZE Damien FRA19960707 FRANCE
13 GREGAARD Jonas DEN19960730 DENMARK
14 HARDAHL Anders DEN19960503 DENMARK
15 KLARIS Magnus DEN19960123 DENMARK
16 LARSEN Niklas DEN19970322 DENMARK
17 PEDERSEN Casper DEN19960315 DENMARK
18 SCHULTZ Jesper DEN19960227 DENMARK
19 BOKELOH Jonas GER19960316 GERMANY
20 FUSSNEGGER Moritz GER19960215 GERMANY
21 HALLER Patrick GER19970709 GERMANY
22 KAMNA Lennard GER19960909 GERMANY
23 KOCH Christian GER19961029 GERMANY
24 REUTTER Sven GER19960813 GERMANY
25 BARTA William USA19960104 UNITED STATES OF AMERICA
26 BROWN Jonathan USA19970420 UNITED STATES OF AMERICA
27 COSTA Adrien USA19970819 UNITED STATES OF AMERICA
28 MADDUX Jack USA19970428 UNITED STATES OF AMERICA
29 MOSTOV Zeke USA19960730 UNITED STATES OF AMERICA
30 O’DONNELL Philip USA19960518 UNITED STATES OF AMERICA
31 CRAS Steff BEL19960213 BELGIUM
32 JASPERS Ward BEL19970630 BELGIUM
33 LEYSEN Senne BEL19960318 BELGIUM
34 PALM Martin BEL19960614 BELGIUM
35 PLANCKAERT Emiel BEL19961022 BELGIUM
36 WARLOP Jordi BEL19960604 BELGIUM
37 AFFINI Edoardo ITA19960624 ITALY
38 ALBANESE Vincenzo ITA19961112 ITALY
39 CONCI Nicola ITA19970105 ITALY
40 FORTUNATO Lorenzo ITA19960509 ITALY
41 FUGGIANO Rocco ITA19960607 ITALY
42 GANNA Filippo ITA19960725 ITALY
43 VERZA Riccardo ITA19970822 ITALY
44 ILICHEV Nikolay RUS19970304 RUSSIAN FEDERATION
45 KULIKOVSKIY Alexandr RUS19970102 RUSSIAN FEDERATION
46 KURIANOV Stepan RUS19961207 RUSSIAN FEDERATION
47 RIKUNOV Petr RUS19970224 RUSSIAN FEDERATION
48 SIVAKOV Pavel RUS19970711 RUSSIAN FEDERATION
49 VLASOV Aleksander RUS19960423 RUSSIAN FEDERATION
50 BLIKRA Erlend NOR19970111 NORWAY
51 FOSS Tobias NOR19970525 NORWAY
52 SKJOLDEN Marius NOR19960709 NORWAY
53 SKOG Oyvind NOR19970315 NORWAY
54 SLEEN Torjus NOR19970330 NORWAY
55 WAERSTED Syver NOR19960808 NORWAY
56 BOZIC Jon SLO19961116 SLOVENIA
57 COTAR Luka SLO19960421 SLOVENIA
58 JERKIC Zan SLO19960925 SLOVENIA
59 PENKO Izidor SLO19960725 SLOVENIA
60 PER Gorazd SLO19970305 SLOVENIA
61 VEBER Matic SLO19961122 SLOVENIA
62 CULLAIGH Gabriel GBR19960408 GREAT BRITAIN
63 DRAPER Nathan GBR19970711 GREAT BRITAIN
64 GIBSON Matthew GBR19960902 GREAT BRITAIN
65 SHAW James GBR19960613 GREAT BRITAIN
66 WILLIAMS Stephen GBR19960609 GREAT BRITAIN
67 CAMINADA Zeno SUI19960731 SWITZERLAND
68 MAEDER Gino SUI19970104 SWITZERLAND
69 SCHAPPI Martin SUI19961212 SWITZERLAND
70 SELENATI Nico SUI19960730 SWITZERLAND
71 SPENGLER Mario SUI19970822 SWITZERLAND
72 DUNBAR Eddie IRL19960901 IRELAND
73 FEELEY Daire IRL19961204 IRELAND
74 O’BRIEN Dylan IRL19961219 IRELAND
75 O’LOUGHLIN Michael IRL19970214 IRELAND
76 SHANAHAN Stephen IRL19960612 IRELAND
77 BRKIC Benjamin AUT19961002 AUSTRIA
78 GAMPER Patrick AUT19970218 AUSTRIA
79 NEUHAUSER Marcel AUT19970225 AUSTRIA
80 ANDERBERG Hampus SWE19960525 SWEDEN
81 ANDERSSON Gustaf SWE19970402 SWEDEN
82 ERIKSSON Lucas SWE19960410 SWEDEN
83 FAGLUM KARLSSON Alexander SWE19960611 SWEDEN
84 CHSHERBININ Yuriy KAZ19960306 KAZAKHSTAN
85 SATLIKOV Maxim KAZ19970120 KAZAKHSTAN
86 SHTEIN Grigoriy KAZ19960306 KAZAKHSTAN
87 TASSYMOV Tamirlan KAZ19960522 KAZAKHSTAN
88 ZHUMAKAN Alisher KAZ19970117 KAZAKHSTAN
89 COTE Pier-Andre CAN19970424 CANADA
90 D’ANJOU Jean-Simon CAN19960319 CANADA
91 GEE Derek CAN19970803 CANADA
92 WALSH Edward CAN19961122 CANADA
93 MARTINEZ Daniel Felipe COL19960425 COLOMBIA
94 MONTOYA Javier COL19971017 COLOMBIA
95 PAREDES Wilmar COL19960427 COLOMBIA
96 RESTREPO Jaime COL19960926 COLOMBIA
97 GENIETS Kevin LUX19970109 LUXEMBOURG
98 VALVASORI Larry LUX19960530 LUXEMBOURG
99 WIRTGEN Tom LUX19960304 LUXEMBOURG
100 LEHKY Roman CZE19960630 CZECH REPUBLIC
101 ISHIGAMI Masahiro JPN19971020 JAPAN
102 KUSABA Keigo JPN19960908 JAPAN
103 MAGOSAKI Daiki JPN19960718 JAPAN
104 NAKAMURA Keisuke JPN19971221 JAPAN
105 BELLAN Juraj SVK19960130 SLOVAKIA
106 KNIHA Ladislav SVK19970301 SLOVAKIA
107 ZIMANY Kristian SVK19971030 SLOVAKIA
108 ZVERKO David SVK19960415 SLOVAKIA
109 CHOKRI El Mehdi MAR19970123 MOROCCO
110 GALDOUNE Amine Ahmed MAR19960531 MOROCCO
111 RABIHI Ilyass MAR19960411 MOROCCO
112 ZAHIRI Abderrahim MAR19960101 MOROCCO
113 HAMILTON Lucas AUS19960212 AUSTRALIA
114 HINDLEY Jai AUS19960505 AUSTRALIA
115 STORER Michael AUS19970228 AUSTRALIA
116 THOMPSON James AUS19960210 AUSTRALIA
117 ASHUROV Konstyantyn UKR19961010 UKRAINE
118 BONDARENKO Pavlo UKR19960910 UKRAINE
119 PADUN Mark UKR19960706 UKRAINE
120 ADAMCZYK Dawid POL19960118 POLAND
121 SLAWEK Damian POL19970531 POLAND
122 SOLINSKI Patryk POL19960125 POLAND
123 BELEVICS Arturs LAT19960203 LATVIA
124 CAKSS Valters LAT19960408 LATVIA
125 RUBLEVSKIS Aleksandrs LAT19961019 LATVIA
126 ANTUNES Tiago POR19970409 PORTUGAL
127 CARVALHO Andre POR19971031 PORTUGAL
128 OLIVEIRA ALVES Rui Filipe POR19960905 PORTUGAL
129 JARAMILLO Adrian ECU19960301 ECUADOR
130 BENYOUB Zoheir ALG19961016 ALGERIA
131 BOURICHA Ismail ALG19960930 ALGERIA
132 MANSOURI Islam ALG19970723 ALGERIA
133 BASSON Gustav RSA19960223 SOUTH AFRICA
134 OCKHUIS Graeme RSA19960117 SOUTH AFRICA
135 VENTER Ivan RSA19960903 SOUTH AFRICA
136 CRISAFULLI Facundo ARG19960320 ARGENTINA
137 LUJAN Enzo ARG19960717 ARGENTINA
138 LARA Francisco MEX19960611 MEXICO
139 ULLOA Jose Gerardo MEX19961019 MEXICO
140 VILLALOBOS Juan Francisco MEX19961120 MEXICO
141 HELAL Mohamed Eleiwa EGY19961201 EGYPT
142 IMAM Ayman Elsayed EGY19960820 EGYPT
143 IVASHKIN Anton BLR19960414 BELARUS
144 PIASHKUN Alexei BLR19960307 BELARUS
145 ZHYHUNOU Dzmitry BLR19960710 BELARUS
146 KALABA Dusan SRB19960525 SERBIA
147 RAJOVIC Dusan SRB19971119 SERBIA
148 BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel ESP19960723 SPAIN
149 CANELLAS SANCHEZ Xavier ESP19970316 SPAIN
150 MARTIN SANZ Gotzon ESP19960215 SPAIN
151 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP19960304 SPAIN
152 SUREDA MOREY Jaume ESP19960725 SPAIN
153 ALARCON Alexis CHI19960102 CHILE
154 HALME Sasu FIN19960826 FINLAND
155 HENTTALA Niklas FIN19961114 FINLAND
156 NIEMI Marco-Tapio FIN19961211 FINLAND
157 PETROVSKI Andrej MKD19960418 FORMER YUGOSLAV REP. OF MACEDONIA
158 CARRO ERNST Brian Ismael URU19970413 URUGUAY
159 EINHORN Itamar ISR19970920 ISRAEL
160 GANON Ben ISR19960715 ISRAEL
161 POLIAK Yam ISR19960629 ISRAEL
162 KOPSHTI Ridion ALB19961208 ALBANIA
163 RAMALIU Realdo ALB19970414 ALBANIA
164 ALIZADA Elgun AZE19960420 AZERBAIJAN
165 GAHRAMANLI Kanan AZE19970709 AZERBAIJAN
166 MARTINEZ Salvador ESA19960611 EL SALVADOR
167 PUNG Peeter EST19961215 ESTONIA
168 VAHTRA Norman EST19961123 ESTONIA
169 VOSMAN Ekke-Kaur EST19960326 ESTONIA
170 BANZER Gordian LIE19960611 LIECHTENSTEIN
171 BUGA Lucian ROU19960628 ROMANIA
172 DIMA Emil ROU19970222 ROMANIA
173 AULAR Orluis VEN19961105 BOLIVARIAN REP. OF VENEZUELA
174 CARDENAS Ismael VEN19960818 BOLIVARIAN REP. OF VENEZUELA
175 YUSTIZ Jose VEN19961205 BOLIVARIAN REP. OF VENEZUELA
176 PONKRATOV Dmitriy UZB19970317 UZBEKISTAN
177 SIDDIKOV Dilmurdjon UZB19970823 UZBEKISTAN
178 SUNNATOV Akramjon UZB19961126 UZBEKISTAN
179 GONCZI Gergo HUN19960702 HUNGARY
180 MORICZ Daniel HUN19960326 HUNGARY
181 DOS SANTOS QUIRINO Rodrigo BRA19960412 BRAZIL
182 GOHR Andre Eduardo BRA19960815 BRAZIL
183 KRISTIC Bruno CRO19960517 CROATIA
184 BALKAN Onur TUR19960310 TURKEY
185 DEMIRBAG Alihan TUR19970701 TURKEY
186 ERIKCI Mustafa TUR19960724 TURKEY
187 HUYNH Thanh Tung VIE19960725 VIETNAM

 

Elita kobiet:

Wyścig Pań na mistrzostwach Świata w Ponferradzie, powinien dostarczyć nam wielu emocji, bowiem jeszcze nigdy Reprezentacja Polski, nie startowała na tej imprezie w tak mocnym składzie. Każda z naszych zawodniczek jest już znana na arenie międzynarodowej i co ważne, każda z nich odnosiła już na niej sukcesy. Trudno wskazać jedną liderkę w naszej kadrze. Wszystkie dziewczyny imponowały ostatnio formą, więc przed trenerem Mariuszem Mazurem trudne wybory, co do taktyki na ten wyścig. Polskę będą reprezentowały: Paulina Brzeźna-Bentkowska Paulina (TKK Pacific Toruń), Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), Ewelina Szybiak (Vaiano-Fondriest), Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv Women Cycling Team) oraz Anna Plichta (TKK Pacific Toruń). Z jedynką na plecach pojedzie oczywiście Marianne Vos (Holandia), która wygrała mistrzostwa dwa razy z rzędu.

Lista startowa:

1 VOS Marianne NED19870513 NETHERLANDS
2 BLAAK Chantal NED19891022 NETHERLANDS
3 BRAND Lucinda NED19890702 NETHERLANDS
4 DE JONG Thalita NED19931106 NETHERLANDS
5 KNETEMANN Roxane NED19870401 NETHERLANDS
6 PIETERS Amy NED19910601 NETHERLANDS
7 SLAPPENDEL Iris NED19850218 NETHERLANDS
8 STULTIENS Sabrina NED19930708 NETHERLANDS
9 VAN DIJK Ellen NED19870211 NETHERLANDS
10 BRONZINI Giorgia ITA19830803 ITALY
11 CECCHINI Elena ITA19920525 ITALY
12 GUDERZO Tatiana ITA19840822 ITALY
13 LONGO BORGHINI Elisa ITA19911210 ITALY
14 RATTO Rossella ITA19931020 ITALY
15 SCANDOLARA Valentina ITA19900501 ITALY
16 ZORZI Susanna ITA19920313 ITALY
17 ABBOTT Mara USA19851114 UNITED STATES OF AMERICA
18 GUARNIER Megan USA19850504 UNITED STATES OF AMERICA
19 HALL Lauren USA19790202 UNITED STATES OF AMERICA
20 OLDS Shelley USA19800930 UNITED STATES OF AMERICA
21 POWERS Alison USA19791214 UNITED STATES OF AMERICA
22 STEVENS Evelyn USA19830509 UNITED STATES OF AMERICA
23 WILES Tayler USA19890720 UNITED STATES OF AMERICA
24 BECKER Charlotte GER19830519 GERMANY
25 BRENNAUER Lisa GER19880608 GERMANY
26 KASPER Romy GER19880505 GERMANY
27 LECHNER Corinna GER19940810 GERMANY
28 LICHTENBERG (HAUSLER) Claudia GER19851117 GERMANY
29 POHL Stephanie GER19871021 GERMANY
30 WORRACK Trixi GER19810928 GERMANY
31 FAHLIN Emilia SWE19881024 SWEDEN
32 JOHANSSON Emma SWE19830923 SWEDEN
33 MUSTONEN Sara SWE19810208 SWEDEN
34 NESSMAR Alexandra SWE19940623 SWEDEN
35 OLSSON Sara SWE19900306 SWEDEN
36 SJOBLOM Linnea SWE19891112 SWEDEN
37 ARMITSTEAD Elizabeth GBR19881218 GREAT BRITAIN
38 BARNES Alice GBR19950717 GREAT BRITAIN
39 BARNES Hannah GBR19930504 GREAT BRITAIN
40 CHRISTIAN Anna GBR19950806 GREAT BRITAIN
41 GARNER Lucy GBR19940920 GREAT BRITAIN
42 LAST Annie GBR19900907 GREAT BRITAIN
43 ANTOSHINA Tatiana RUS19820727 RUSSIAN FEDERATION
44 BURCHENKOVA Alexandra RUS19880916 RUSSIAN FEDERATION
45 CHULKOVA Anastasiya RUS19850307 RUSSIAN FEDERATION
46 IAKOVENKO Anastasiia RUS19950407 RUSSIAN FEDERATION
47 KOZONCHUK Oxana RUS19880528 RUSSIAN FEDERATION
48 KUCHINSKAYA Elena RUS19841211 RUSSIAN FEDERATION
49 BIANNIC Aude FRA19910327 FRANCE
50 CORDON Audrey FRA19890922 FRANCE
51 DELZENNE Elise FRA19890128 FRANCE
52 DUVAL Eugenie FRA19930503 FRANCE
53 FERRAND PREVOT Pauline FRA19920210 FRANCE
54 RIVAT Amelie FRA19891114 FRANCE
55 DAAMS Jessie BEL19900528 BELGIUM
56 DE VUYST Sofie BEL19870402 BELGIUM
57 DRUYTS Kelly BEL19891021 BELGIUM
58 DUYCK Ann-Sofie BEL19870723 BELGIUM
59 POLSPOEL Maaike BEL19890328 BELGIUM
60 VAN DOORSLAER Annelies BEL19890115 BELGIUM
61 CROMWELL Tiffany AUS19880706 AUSTRALIA
62 GARFOOT Katrin AUS19811008 AUSTRALIA
63 NEYLAN Rachel AUS19820309 AUSTRALIA
64 ROWNEY Loren AUS19881014 AUSTRALIA
65 TAYLOR Carlee AUS19890215 AUSTRALIA
66 WILLIAMS Lizzie AUS19830815 AUSTRALIA
67 AMIALIUSIK Alena BLR19890206 BELARUS
68 TUHAI Ksenia BLR19950701 BELARUS
69 ALBRECHT Lex CAN19870406 CANADA
70 CANUEL Karol-Ann CAN19880418 CANADA
71 KIRCHMANN Leah CAN19900630 CANADA
72 NUMAINVILLE Joelle CAN19871120 CANADA
73 FERNANDES DA SOUZA Uenia BRA19840812 BRAZIL
74 FERNANDES SILVA Clemilda BRA19790625 BRAZIL
75 OLIVEIRA Flavia BRA19811027 BRAZIL
76 COLLINS Emily NZL19900916 NEW-ZEALAND
77 KIESANOWSKI Joanne NZL19790524 NEW-ZEALAND
78 TROTMAN Reta NZL19890310 NEW-ZEALAND
79 VILLUMSEN Linda Melanie NZL19850409 NEW-ZEALAND
80 BRZEZNA-BENTKOWSKA Paulina POL19810910 POLAND
81 BUJAK Eugenia POL19890625 POLAND
82 JASINSKA Malgorzta POL19840118 POLAND
83 NIEWIADOMA Katarzyna POL19940929 POLAND
84 PLICHTA Anna POL19920210 POLAND
85 SZYBIAK Ewelina POL19890913 POLAND
86 DALTON Heidi RSA19950321 SOUTH AFRICA
87 KACHELHOFFER An-Li RSA19870816 SOUTH AFRICA
88 MOOLMAN-PASIO Ashleigh RSA19851209 SOUTH AFRICA
89 AUBRY Emilie SUI19890216 SWITZERLAND
90 EHRLER Desiree SUI19910820 SWITZERLAND
91 HANSELMANN Nicole SUI19910506 SWITZERLAND
92 INDERGAND Linda SUI19930713 SWITZERLAND
93 SCHWEIZER Doris SUI19890828 SWITZERLAND
94 RIABCHENKO Tatyana UKR19890828 UKRAINE
95 SOLOVEY Anna UKR19920131 UKRAINE
96 BJORNSRUD Miriam NOR19921009 NORWAY
97 BRUSTAD Eline Gleditsch NOR19940925 NORWAY
98 MOBERG Emilie NOR19910712 NORWAY
99 MAJERUS Christine LUX19870225 LUXEMBOURG
100 GULUMA ORTIZ Serika COL19900716 COLOMBIA
101 MENESES Jessenia COL19950618 COLOMBIA
102 LEPISTO Lotta FIN19890628 FINLAND
103 SAARELAINEN Sari FIN19810301 FINLAND
104 HAHN Jacqueline AUT19910721 AUSTRIA
105 RITTER Martina AUT19820923 AUSTRIA
106 JANKAUSKAITE Milda LTU19951001 LITHUANIA
107 SOSNA Katazina LTU19901130 LITHUANIA
108 TUSLAITE Daiva LTU19860618 LITHUANIA
109 LETH Julie DEN19920713 DENMARK
110 SABLIKOVA Martina CZE19870527 CZECH REPUBLIC
111 CASAS BONILLA Ana Teresa MEX19911108 MEXICO
112 LEAL BALDERAS Veronica MEX19771015 MEXICO
113 HAGIWARA Mayuko JPN19861016 JAPAN
114 YONAMINE Eri JPN19910425 JAPAN
115 GUTIERREZ RUIZ Sheyla ESP19940101 SPAIN
116 SANCHIS CHAFER Anna ESP19871018 SPAIN
117 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP19901212 SPAIN
118 EHRBERG Liisa EST19881217 ESTONIA
119 RIST Liisi EST19910625 ESTONIA
120 FERENCIC Antonela CRO19940423 CROATIA
121 RADOTIC Mia CRO19841202 CROATIA
122 BATAGELJ Polona SLO19890607 SLOVENIA
123 KERN Spela SLO19900224 SLOVENIA
124 PINTAR Ursa SLO19851003 SLOVENIA
125 FASOI Varvara GRE19910202 GREECE
126 KORMOS Veronika HUN19920817 HUNGARY
127 SZUROMINE PULSFORT Diana HUN19830505 HUNGARY
128 BASH Paz ISR19830628 ISRAEL
129 BLOCH Shani ISR19790306 ISRAEL
130 REIS Daniela POR19930406 PORTUGAL
131 ROLEA Lavinia Nicoleta ROU19861010 ROMANIA
132 LAIZANE Lija LAT19930706 LATVIA
133 ROZLAPA Dana LAT19791116 LATVIA
134 BERTINE Kathryn SKN19750511 SAINT KITTS AND NEVIS

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa