Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie kolarskim 2015 będzie się ścigał w ekipie CCC Polsat Polkowice, został kolarz ekipy TKK Pacific Toruń – Michał Paluta.

W ramach kompletowania składu zawodników na sezon kolarski 2015, kierownictwo zawodowej ekipy kolarskiej CCC Polsat Polkowice postanowiło podpisać kontrakt z kolejnym zawodnikiem młodego pokolenia, utalentowanym 19-latkiem, Michałem Palutą.

Mimo młodego wieku, wychowanek Ludowego Klubu Sportowego „POM” Strzelce Krajeńskie, posiada na swoim koncie już sporo sukcesów. Wywodzi się z przełajów i właśnie tam odnosił swoje pierwsze juniorskie sukcesy. Ma na swoim koncie tytuły przełajowego mistrza Polski kategorii junior w 2012 i 2013 roku a także wygrane wyścigi m.in. GP Region Wallonne-Dottignies w Belgii i wiele wyścigów w Polsce.

Jednak, jak sam twierdzi, najważniejsze sukcesy w dotychczasowej karierze odniósł w wyścigach szosowych.  W sezonie 2013 został złotym medalistą mistrzostw Polski w Sobótce w jeździe indywidualnej na czas juniorów.

Złoto w jeździe indywidualnej na czas, uważam za jeden z moich największych sukcesów – powiedział podsumowując swój udział w mistrzostwach Polski. Tego samego roku startując na mistrzostwach Europy w Ołomuńcu, wywalczył wysokie, siódme miejsce a rywalizację wśród juniorów na mistrzostwach świata we Florencji ukończył na 15.miejscu.

W sezonie kolarskim 2014 (pierwszym w kategorii orlik) reprezentuje barwy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific. Przygotowania do startów na szosie rozpoczął od wyścigów przełajowych zdobywając m.in. brązowy medal przełajowych mistrzostw Polski (kat. U-23).

Ostatnim z sukcesów jaki odniósł na szosie jest zajęcie 3.miejsca w wyścigu Tour of Rybnik.

Źródło: CCC Polsat

Foto: Arek Waluga / Robert Słupik (naszosie.pl)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments