ByctDpVCcAA_Q4TAmalie Dideriksen (Dania) została mistrzynią świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego! Agnieszka Skalniak po fantastycznym finiszu wywalczyła brązowy medal!

Po dniu przerwy na MŚ w Pomferradzie dziś rozpoczęły się wyścigi ze startu wspólnego. Rywalizację około 9 rano rozpoczęły juniorki. Młode adeptki kolarstwa miały do pokonania 72,8 km na czterech mistrzowskich rundach. Na liście startowej były 93. zawodniczki, w tym cztery reprezentantki Polski: Marta Lach, Daria Pikulik, Nikol Płosaj i Agnieszka Skalniak.

Na każdej z rund juniorki miały do pokonania trzy podjazdy: Castillo de los Templarios (0,2 km długości; średnie nachylenie 7,1%; maksymalne 10%), Poblado Confederación (5,2 km długości; średnie nachylenie 3,3%; maksymalne 8,7%)  i Mirador (1,14 km długości; średnie nachylenie 5,5%; maksymalne 10,7%).

Już na pierwszym kółku mieliśmy kilka kraks w peletonie, po których kontakt z czołówką straciła między innymi Marta Lach. Po pierwszej rundzie w czołówce zostało 56 zawodniczek. Kolejne dwie rundy młode panie przejechały bez większych ataków. Finałowe 18 kilometrów w pierwszej grupie rozpoczęło 40 zawodniczek, w tym trzy Polki: Daria Pikulik, Nikol Płosaj i Agnieszka Skalniak. Tempo dyktowały Włoszki, ale na przodzie dzielnie trzymały się Pikulik i Skalniak. Troszkę schowana z tyłu jechała Płosaj.

Pod koniec podjazdu pod Mirador zaatakowała trójka: Amalie Dideriksen (Dania) i dwie Włoszki: Sofia Bertizzolo i Sofia Beggin. Na zjeździe trójka została doścignięta. O medalach zadecydował finisz z grupki około 20 zawodniczek.

Najszybsza była Amalie Dideriksen (Dania), tuż przed Sofią Bertizzolo (Włochy). Po profesorskim, pięknym finiszu brązowy medal wywalczyła Agnieszka Skalniak! Wielkie brawa za fantastyczny sukces! Dwunaste miejsce zajęła Daria Pikulik, Nikol Płosaj była 34, a 58. miejsce zajęła Marta Lach.