Lisa BrennauerLisa Brennauer zdobyła kolejny złoty medal dla Reprezentacji Niemiec na Mistrzostwach Świata w Ponferradzie. Zawodniczka Specialized-lululemon, wygrała czasówkę elity kobiet.

Kobiety ścigały się na 29,5 kilometrowej trasie, która w dużej mierze przypominała poprzednie pętle, na których rozdawano medale w gronie orlików i juniorek. Na tej samej pętli przed południem rywalizowali juniorzy. Trasa była płaska i w pewnych momentach trudna technicznie. W końcówce czekało wymagające wzniesienie, gdzie nachylenie dochodziło nawet do 7 %.

Najlepiej z Polek spisała się dziś Eugenia Bujak. Mistrzyni Polski czasem 41:21, zdołała wywalczyć miejsce w pierwszej dwudziestce. Ostatecznie zajęła dziewiętnaste miejsce. Gorzej poszło Kasi Pawłowskiej, która była 42.

Tytuł mistrzyni świata zdobyła Lisa Brennauer. Dla Niemki to już drugi złoty medal na tych mistrzostwach, gdyż wcześniej wraz z koleżankami ze Specialized-lululmenon wygrała drużynówkę. Srebro zdobyła dość nieoczekiwanie wywalczyła Anna Solovey. Ukrainka jako była mistrzyni Europy i ósma przed rokiem w mistrzostwach świata na czas, miała liczyć się w walce o pierwszą piątkę, ale chyba nikt nie wierzył, że 22-letnia zawodniczka bez zawodowego kontraktu zostanie wicemistrzynią świata. Brąz wywalczyła Evelyn Stevens (Stany Zjednoczone).