UCI PonferradaCzy drużynowe czasówki, które otworzą tegoroczne Mistrzostwa Świata, mogą nas czymś zaskoczyć? Sprawdźcie, co czeka kibiców na samym początku „tęczowego tygodnia”. 

Dwa lata temu jazda drużynowa na czas, powróciła do programu mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. O medale walczą jednak najlepsze ekipy na świecie, a nie jak miało to miejsce w przeszłości – reprezentacje narodowe. Każdy, kto choć raz w życiu brał udział w drużynowej czasówce wie, że jest to najcięższa konkurencja na szosie. Składa się na to zarówno wielki wysiłek fizyczny, jak i umiejętna, techniczna jazda w sześcioosobowej grupce.

Elita mężczyzn:

Zresztą trudno tu mówić o jakiejkolwiek przypadkowości, skoro od dwóch lat – czyli od wprowadzenia konkurencji – wśród ekip męskich niezmiennie rządzi, piekielnie mocna w drużynowych czasówkach Omega Pharma-Quick Step. Warto dodać, że i w tym roku belgijska ekipa będzie walczyć o tytuł, a w jej składzie zobaczymy m.in. Michała Kwiatkowskiego. Główną siłą napędową podopiecznych Patricka Lefevere, będzie jednak Tony Martin. Rywalizacja zapowiada się zresztą wyjątkowo ciekawie, bo różnice w tej kategorii zwykle są niewielkie. Ochotę na złoty medal ma także choćby Orica-GreenEdge, która wystawia bardzo wyrównany skład złożony z czołowych czasowców świata. Australijczycy są także aktualnymi wicemistrzami globu. Swojej szansy będzie szukać również drużyna BMC z Van Garderenem, Dennisem i Velitsem oraz Sky na czele z Bradem Wigginsem. Wśród startujących zespołów zobaczymy także dwa polskie:  CCC Polsat Polkowice oraz BDC MarcPol.

Lista ekip, które powalczą o mistrzostwo świata:

1. Cannondale
1. Team Katusha
1. Team Sky
1. Tinkoff-Saxo
1. AG2R La Mondiale
1. Astana Pro Team
1. Belkin-Pro Cycling Team
1. BMC Racing Team
1. FDJ.fr
1. Lotto Belisol
1. Omega Pharma – Quick-Step
1. Trek Factory Racing
1. Team Giant-Shimano
1. Team Europcar
1. Garmin Sharp
1. Orica GreenEDGE
1. Movistar Team
1. Lampre-Merida
2. CCC Polsat Polkowice
2. Topsport Vlaanderen – Baloise
2. Caja Rural – Seguros RGA
2. Wanty – Groupe Gobert
2. RusVelo
3. Adria Mobil
3. BDC Marcpol
3. Kolss Cycling Team
3. Rabobank Development Team
3. MG Kvis – Wilier
3. Team Ecuador

Mapka:

World-Championships-TTT-1386942582

 

Dodajmy, że tegoroczna trasa jest bardzo trudna technicznie. Znajduje się na nich kilka bardzo ostrych zakrętów i wąskich odcinków. Zawodnicy będą musieli pokonać 57,1 kilometrów, w większości płaskich, ale pojawią się niewielkie „hopki”.

Faworyci według naszosie.pl:

1. Omega Pharma – Quick Step
2. Orica GreenEdge
3. Sky Team

 

Elita kobiet:

Wyścig mężczyzn nie zainauguruje tegorocznych Mistrzostw Świata. Najpierw będzie miała miejsce 36 kilometrowa rywalizacja kobiet. Panie przejadą 36,15 km po prawie płaskim terenie, przy czym druga część trasy będzie nieco bardziej skomplikowana. Podczas ostatnich dwóch edycji zdecydowanie najsilniejszy był zespół Specialized-Lululemon, który w tym roku będzie starał się bronić tytułu. O dobry wynik powinny pokusić się także zawodniczki Boels Dolmans z Katarzyną Pawłowską, Elizabeth Armitsetad oraz Ellen van Dijck. Nie można zapominać także o ekipie Rabobank Liv, a także o Paniach z Orica-Ais. W barwach BTC Ljubliana pojedzie Eugenia Bujak.

Lista ekip, które powalczą o mistrzostwo świata:

1. Astana BePink Womens Team
2. Bigla Cycling Team
3. Boels – Dolmans Cycling Team
4. BTC City Ljubljana
5. Hitec Products
6. Optum p/b Kelly Benefit Strategies
7. Orica – AIS
8. Rabobank-Liv Woman Cycling Team
9. RusVelo
10. Specialized-lululemon
11. Team Giant-Shimano
12. Team TIBCO – To The Top
13. Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
14. UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team

Mapka:

TTT K

 Faworytki według naszosie.pl:

1. Specialized-Lululemon
2. Rabo-Liv
3. Orica-Ais

 

Plan transmisji telewizyjnychtutaj

 

mapki: mundialciclismoponferrada.com

Anna Gmaj i Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments