demareArnaud Demare (FDJ.fr) po finiszu z peletonu wygrał Kampioenschap van Vlaanderen. Drugi był Luka Mezgec (Giant – Shimano), a podium uzupełnił Jonas van Genechten (Lotto Belisol).

99. edycja Kampioenschap van Vlaanderen liczyła 192 kilometry i była rozgrywana wokół Koolskamp. Trasa był płaska i można się było spodziewać finiszu z dużej grupy.

W ucieczkach dziś pokazywali się między innymi: Andre Greipel (Lotto – Belisol), Olivier Le Gac (FDJ.fr) czy Matti Bresschel (Tinkoff-Saxo). Ostatnia akcja została skasowana tuż przed wjazdem na ostatni kilometr.

W sprinterskim finiszu najlepiej odnalazł się Arnaud Demare (FDJ.fr.). Dla Francuza to dziewiąty triumf w tym sezonie. Drugie miejsce wywalczył Luka Mezgec (Giant – Shimano), a podium uzupełnił Jonas van Genechten (Lotto Belisol).

Polscy kolarze nie startowali.

Wyniki:

1. DEMARE Arnaud FDJ.fr 04:12:25
2. MEZGEC Luka TEAM GIANT-SHIMANO
3. VAN GENECHTEN Jonas LOTTO BELISOL
4. VAN STAEYEN Michaël TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
5. VAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING
6. VAN HUMMEL Kenny Robert ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA
7. STALLAERT Joeri VERANCLASSIC – DOLTCINI
8. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
9. HAVIK Yoeri CYCLINGTEAM DE RIJKE
10. VAN ASBROECK Tom TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
11. JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT
12. VEREECKEN Nicolas VERANDAS WILLEMS
13. STENUIT Robin WALLONIE – BRUXELLES
14. MANNAERTS Jelle VERANDAS WILLEMS
15. VERMEULEN Emiel TEAM 3M
16. VERRAES Benjamin JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
17. TESTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA
18. DE VREESE Laurens WANTY – GROUPE GOBERT
19. GROENEWEGEN Dylan CYCLINGTEAM DE RIJKE
20. GROEN Dex CYCLINGTEAM DE RIJKE
21. DEMOITIE Antoine WALLONIE – BRUXELLES
22. KREDER Raymond GARMIN SHARP
23. SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
24. VON HOFF Steele GARMIN SHARP
25. REYNVOET Niels JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
26. HEREIJGERS Kobus CYCLINGTEAM DE RIJKE
27. MAES Alexander WANTY – GROUPE GOBERT
28. HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA
29. VAN COPPERNOLLE Francesco VERANCLASSIC – DOLTCINI
30. SEGERS Joren TEAM 3M
31. BOECKMANS Kris LOTTO BELISOL
32. BUGGE Vegard Robinson TEAM JOKER
33. DIETEREN Jan TEAM STÖLTING
34. DZERVUS Darijus VERANCLASSIC – DOLTCINI
35. LINDAU Philip TEAM JOKER
36. TRUSOV Nikolay TINKOFF-SAXO
37. TURGIS Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
38. WALSCHEID Max TEAM STÖLTING
39. CAMMAERTS Edwig COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
40. SKJERPING Kristoffer TEAM JOKER
41. VERWAEST Kevin VERANCLASSIC – DOLTCINI
42. RUIJGH Rob VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
43. FRANCKAERT Gregory TEAM 3M
44. AAEN Jonas RIWAL CYCLING TEAM
45. JUODVALKIS Egidijus TEAM 3M
46. KOLÁR Michal TINKOFF-SAXO
47. OELERICH Jan TEAM STÖLTING
48. KOWALSKI Dylan COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
49. GARDEYN Gorik VERANCLASSIC – DOLTCINI
50. DE ROOZE Niels JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
51. MCCARTHY Jay TINKOFF-SAXO
52. DELAGE Mickael FDJ.fr
53. DE TROCH Thomas VERANDAS WILLEMS
54. EIKING Odd Christian TEAM JOKER
55. SKAARSETH Anders TEAM JOKER
56. DE CLERCQ Angelo JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
57. WILSON Jack AN POST – CHAIN REACTION :00:13
58. SCHOONBROODT Bob VERANCLASSIC – DOLTCINI
59. FINDERS Dirk JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
60. STIEN Adriaan Aas TEAM JOKER
61. KLOSTERGAARD Kasper RIWAL CYCLING TEAM
62. DEBUSSCHERE Jens LOTTO BELISOL :00:13
63. LENNERTZ Sam VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
64. SEYNAEVE Lander WANTY – GROUPE GOBERT
65. GIRDLESTONE Dylan GARMIN SHARP
66. TOUQUET Joren VERANDAS WILLEMS
67. BOSSUYT Gianni VERANCLASSIC – DOLTCINI
68. BERTHOLET Quentin WALLONIE – BRUXELLES
69. KOEP Thomas TEAM STÖLTING
70. MCNALLY Mark AN POST – CHAIN REACTION
71. AMORISON Frédéric WALLONIE – BRUXELLES
72. ROVNY Ivan TINKOFF-SAXO
73. VENNEMAN Robin JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
74. NUYENS Nick GARMIN SHARP
75. VANBILSEN Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
76. CHEVRIER Clement TREK FACTORY RACING
77. RICKAERT Jonas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
78. DEKKER Thomas GARMIN SHARP
79. KROON Karsten TINKOFF-SAXO
80. DUFRASNE Jonathan WALLONIE – BRUXELLES
81. BELTRAN SUAREZ Eduard Alexande TINKOFF-SAXO
82. HERKLOTZ Silvio TEAM STÖLTING
83. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO :00:20
84. PESTIAUX Loïc WALLONIE – BRUXELLES
85. VAN STAEYEN Kevin VASTGOEDSERVICE-GOLDEN PALACE CONTINENTAL :00:25
86. GEYSEN Kurt VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM :00:27
87. WAEYTENS Zico TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE :00:30
88. VAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING :00:32
89. DE BONDT Dries JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
90. CHAVANEL Sébastien FDJ.fr
91. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO
92. VAN DER SANDE Tosh LOTTO BELISOL
93. SIEBERG Marcel LOTTO BELISOL
94. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT-SHIMANO
95. POULHIES Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS :00:39
96. DOCKX Gert LOTTO BELISOL :00:53
97. DE BACKER Bert TEAM GIANT-SHIMANO
98. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
99. RAST Grégory TREK FACTORY RACING
100. COOLS Alexander VASTGOEDSERVICE-GOLDEN PALACE CONTINENTAL :00:57
101. GRØN Martin RIWAL CYCLING TEAM
102. BANDIERA Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA
103. SARREAU Marc FDJ.fr
104. DUNNE Conor AN POST – CHAIN REACTION
105. VAN DYCK Niels VERANDAS WILLEMS
106. SIJMENS Nico WANTY – GROUPE GOBERT
107. KREDER Wesley WANTY – GROUPE GOBERT
108. GREIPEL André LOTTO BELISOL :01:45
109. BRESCHEL Matti TINKOFF-SAXO
110. BAUHAUS Phil TEAM STÖLTING
111. GOUGH Fraser TEAM 3M
112. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
113. SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
114. GESLIN Anthony FDJ.fr
115. LE GAC Olivier FDJ.fr :02:20
116. VANDEN BAK Laurent AN POST – CHAIN REACTION :02:55
117. ROBERT Frederique WANTY – GROUPE GOBERT
118. FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA
119. MOL Wouter VERANCLASSIC – DOLTCINI :04:10
120. HULSMANS Kevin VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
121. MANZIN Lorenzo FDJ.fr :05:10
122. GOOLAERTS Michael VERANDAS WILLEMS
123. SILVESTRE Fabio TREK FACTORY RACING
124. LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.fr :05:25
125. DI SERAFINO Matteo ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA
126. VAN SPEYBROECK Tim TEAM 3M
127. MORTENSEN Mikkel RIWAL CYCLING TEAM

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net