CCC Polsat PolkowiceW niedzielę, 21.09. br. w Panferradzie (Hiszpania), startem drużyn w jeździe drużynowej na czas zostaną zainaugurowane Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym. Już po raz trzeci udział weźmie drużyna “pomarańczowych”.

Jazda drużynowa na czas jest konkurencją, która powróciła po wielu latach przerwy do programu mistrzostw świata. W tym roku rozgrywana będzie już po raz trzeci. Ekipa CCC Polsat Polkowice, dzięki zgromadzonym punktom w rankingu UCI Europa Tour ( 6.miejsce), zagwarantowała sobie start w Mistrzostwach Świata.

Dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki powołał do sześcioosobowego składu następujących zawodników:Tomasza Kiendysia, Marka Rutkiewicza, Nikolaya Mihaylova, Jarosława Marycza, Branislaua Samoilaua i Mateusza Taciaka.

W tegorocznych mistrzostwach świata w hiszpańskiej Ponferradzie mężczyźni będą pokonywali trasę długości 57,1 km, a kobiety zmierzą się z trasą nieco krótszą, wynoszącą 36,15 km. Start pierwszej ekipy nastąpi w niedzielę, 21.09.br. o godz. 14:00.

Przypomnijmy, że od zeszłego roku prawa do pokazywania Mistrzostw Świata nabyła telewizja Polsat. Tegoroczne mistrzostwa z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Extra.

21 września (niedziela):

10:00 – Jazda drużynowa na czas elity kobiet – Polsat Sport Extra

14:00 – Jazda drużynowa na czas elity mężczyzn – Polsat Sport Extra

 

Źródło: proteam.cccsport.pl