bonifazioNiccolo Bonifazio (Lampre – Merida) wygrał wyścig Coppa Agostoni – Giro delle Brianze. W ucieczce kręcił dziś Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

W drugim dniu Tryptyku lombardzkiego kolarze zmierzyli się na trasie Coppa Agostoni – Giro delle Brianze. Odcinek wokół Lissone liczył niespełna 200 kilometrów i był dość pofałdowany. Także dzisiaj wśród startujących mieliśmy kolarzy CCC Polsat Polkowice, Bartosza Huzarskiego w NetApp Endura i Marcina Mrożka w Androni Giocattoli – Venezuela.

W ucieczkę dnia zabrali się: Simone Velasco (Włochy), Andrea Zordan (Androni Venezuela), Giorgio Cecchinel (Neri Sottoli), Andrea Piechele (Bardiani CSF), Frekalsi Debesay (MTN Qhubeka), Danilo Napolitano (Wanty Gobert Group), Ricardo Pichetta (Team Idea), Gianluca Leonardi (Area Zero) i Takashi Miyazawa (Vini Fantini Nippo De Rosa).

Dziewiątka uciekinierów w połowie dystansu miała ponad 4 minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez Cannondale. Mocna praca Astany i Cannondale spowodowała, że 80 kilometrów przed metą ta ucieczka przeszła do historii. Kolejną akcję zainicjował Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), a wraz z nim zaatakował Diego Rosa (Androni Giocattoli – Venezuela). Po kilku kilometrach dojechali do nich: Gianni Moscon (Włochy), Paolo Tiralongo (Astana), Francesco Manuel Bongiorno (Bardiani – CSF), Kevin Seeldraeyers (Wanty – Groupe Gobert) i Ricardo Pichetta (Team Idea).

Z tyłu mocno pracowała ekipa Lampre – Merida, która dopięła swego na ostatniej rundzie w Lissone. Finiszowe metry pięknie rozegrali kolarze Lampre i to młodziutki Niccolo Bonifazio został zwycięzcą dzisiejszej rywalizacji. To pierwszy profesjonalny triumf 20. letniego zawodnika w rozpoczynającej się dopiero karierze!

Drugi był Grega Bole (Vini Fantini Nippo), a trzeci Simone Ponzi (Neri Sottoli). Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) był 13.

Wyniki:

1 BONIFAZIO NiccoloLampre-Merida80754:27:21
2 BOLE GregaVini Fantini Nippo5655,,
3 PONZI SimoneNeri Sottoli3240,,
4 BATTAGLIN EnricoBardiani – CSF2432,,
5 FEDI AndreaNeri Sottoli2028,,
6 PIECHELE AndreaBardiani – CSF1624,,
7 LAGUTIN SergeyRusVelo1220,,
8 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team818,,
9 RUBIANO Miguel AngelTeam Colombia716,,
10 SPRENGERS ThomasTopsport Vlaanderen – Baloise614,,
11 KOREN KristijanCannondale512,,
12 SELVAGGI MirkoWanty – Groupe Gobert310,,
13 PATERSKI MaciejCCC Polsat Polkowice8,,
14 GAFFURINI NicolaVega – Hotsand7,,
15 MADRAZO RUIZ ÁngelCaja Rural – Seguros RGA6,,
16 DELAPLACE AnthonyBretagne – Séché Environnement5,,
17 LEDANOIS KevinBretagne – Séché Environnement4,,
18 PETILLI SimoneArea Zero Pro Team3,,
19 BUSATO MatteoMG Kvis – Wilier2,,
20 HUZARSKI BartoszTeam NetApp – Endura1,,
21 TIRALONGO PaoloAstana Pro Team,,
22 TABORRE FabioNeri Sottoli,,
23 OVECHKIN ArtemRusVelo,,
24 POMOSHNIKOV SergeyRusVelo,,
25 ROTA LorenzoMG Kvis – Wilier,,
26 LAENGEN Vegard StakeBretagne – Séché Environnement,,
27 KREDER MichelWanty – Groupe Gobert,,
28 HAIG JackAustralia,,
29 PELLIZOTTI FrancoAndroni Giocattoli – Venezuela,,
30 VAN NIEKERK DennisMTN – Qhubeka,,
31 VELASCO SimoneItaly,,
32 VIGANO DavideCaja Rural – Seguros RGA,,
33 ZAKARIN IlnurRusVelo,,
34 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team,,
35 MACHADO TiagoTeam NetApp – Endura,,
36 REBELLIN DavideCCC Polsat Polkowice,,
37 POWER RobertAustralia,,
38 MOSCON GianniItaly,,
39 BISOLTI AlessandroVini Fantini Nippo,,
40 ROSA DiegoAndroni Giocattoli – Venezuela,,
41 SEPÚLVEDA EduardoBretagne – Séché Environnement,,
42 COSTA RuiLampre-Merida,,
43 SAMOILAU BranislauCCC Polsat Polkowice,,
44 DYACHENKO AlexandrAstana Pro Team,,
45 NIBALI VincenzoAstana Pro Team,,
46 MARANGONI AlanCannondale,,
47 ZORDAN AndreaAndroni Giocattoli – Venezuela,,
48 MINNAARD MarcoWanty – Groupe Gobert,,
49 PAGANI AngeloBardiani – CSF,,
50 DODI LucaLampre-Merida,,
51 FAILLI FrancescoNeri Sottoli,,
52 FERNANDEZ RubenCaja Rural – Seguros RGA,,
53 TEDESCHI MirkoTeam Idea,,
54 SEELDRAEYERS KevinWanty – Groupe Gobert,,
55 MENDES JoséTeam NetApp – Endura,,
56 ANDREETTA SimoneItaly,,
57 ZILIOLI GianfrancoAndroni Giocattoli – Venezuela,,
58 BONGIORNO Francesco ManuelBardiani – CSF,,
59 CIAVATTA PaoloArea Zero Pro Team,,
60 NIZZOLO GiacomoItaly,,
61 CATTANEO MattiaLampre-Merida,,
62 PICHETTA RicardoTeam Idea,,
DNF SAGAN PeterCannondale-
DNF BASSO IvanCannondale-
DNF PALINI AndreaLampre-Merida-
DNF MODOLO SachaLampre-Merida-
DNF WACKERMANN LucaLampre-Merida-
DNF CIMOLAI DavideLampre-Merida-
DNF BETTIOL AlbertoCannondale-
DNF SABATINI FabioCannondale-
DNF KOCH MichelCannondale-
DNF SAGAN JurajCannondale-
DNF BELLETTI ManuelAndroni Giocattoli – Venezuela-
DNF MROZEK MarcinAndroni Giocattoli – Venezuela-
DNF SELLA EmanueleAndroni Giocattoli – Venezuela-
DNF KLIMOV SergeyRusVelo-
DNF SOLOMENNIKOV AndreiRusVelo-
DNF VANOTTI AlessandroAstana Pro Team-
DNF TALIANI AlessioAndroni Giocattoli – Venezuela-
DNF CECCHINEL GiorgioNeri Sottoli-
DNF TEDESCHI MirkoNeri Sottoli-
DNF FORTIN FilippoBardiani – CSF-
DNF PIRAZZI StefanoBardiani – CSF-
DNF LOCATELLI StefanoBardiani – CSF-
DNF MANFREDI AndreaBardiani – CSF-
DNF CHALAPUD RobinsonTeam Colombia-
DNF DÍAZ CÁRDENAS Edward FabiánTeam Colombia-
DNF DUARTE FabioTeam Colombia-
DNF PANTANO GOMEZ JarlinsonTeam Colombia-
DNF TORRES AGUDELO Rodolfo AndresTeam Colombia-
DNF VALENCIA Juan PabloTeam Colombia-
DNF BALYKIN IvanRusVelo-
DNF ANDRIATO DE MATTAS RafaelNeri Sottoli-
DNF MONSALVE YonathanNeri Sottoli-
DNF JIM SongezoMTN – Qhubeka-
DNF DOUGALL NicholasMTN – Qhubeka-
DNF KAMYSHEV ArmanAstana Pro Team-
DNF HNIK KarelMTN – Qhubeka-
DNF NIYONSHUTI AdrienMTN – Qhubeka-
DNF VAN ZYL JohannMTN – Qhubeka-
DNF WESEMANN MartinMTN – Qhubeka-
DNF DECLERCQ TimTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF DE KETELE KennyTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF HELVEN SanderTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF LIETAER EliotTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF VAN HECKE PrebenTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF VANOVERBERGHE ArthurTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF VERGAERDE OttoTopsport Vlaanderen – Baloise-
DNF BENITO DIEZ Miguel ÁngelCaja Rural – Seguros RGA-
DNF PARRA BUSTAMENTE Heiner RodrigoCaja Rural – Seguros RGA-
DNF GARCIA FERNANDEZ MarcosCaja Rural – Seguros RGA-
DNF GRIJALBA FernandoCaja Rural – Seguros RGA-
DNF MOLINA CANET AntonioCaja Rural – Seguros RGA-
DNF BACKAERT FrederikWanty – Groupe Gobert-
DNF BAUGNIES JeromeWanty – Groupe Gobert-
DNF GILBERT JérômeWanty – Groupe Gobert-
DNF NAPOLITANO DaniloWanty – Groupe Gobert-
DNF MARYCZ JaroslawCCC Polsat Polkowice-
DNF MATYSIAK BartłomiejCCC Polsat Polkowice-
DNF MIHAYLOV NikolayCCC Polsat Polkowice-
DNF RUTKIEWICZ MarekCCC Polsat Polkowice-
DNF TACIAK MateuszCCC Polsat Polkowice-
DNF BENEDETTI CesareTeam NetApp – Endura-
DNF DE LA CRUZ MELGAREJO DavidTeam NetApp – Endura-
DNF KÖNIG LeopoldTeam NetApp – Endura-
DNF BAGGIO FilippoNankang – Fondriest-
DNF TLEUBAYEV RuslanAstana Pro Team-
DNF GIAMPAOLO MorenoVega – Hotsand-
DNF DI FRANCESCO Gian MarcoVega – Hotsand-
DNF D’ INTINO Gianni FrancoVega – Hotsand-
DNF CIOMMI CesareVega – Hotsand-
DNF CHIRICO LucaMG Kvis – Wilier-
DNF DELLE STELLE CristianMG Kvis – Wilier-
DNF ALDEGHERI DanieleMG Kvis – Wilier-
DNF BERTAZZO LiamMG Kvis – Wilier-
DNF PASQUALON AndreaArea Zero Pro Team-
DNF CARBONI GiovanniArea Zero Pro Team-
DNF LEONARDI GianlucaArea Zero Pro Team-
DNF COLLODEL MatteoTeam Idea-
DNF GADDA FabioTeam Idea-
DNF SPREAFICO MatteoTeam Idea-
DNF SCHULTZ NickAustralia-
DNF DI NIZIO SanteVega – Hotsand-
DNF POKIDOV MaximItera – Katusha-
DNF GAVAZZI FrancescoAstana Pro Team-
DNF GUILLOU FlorianBretagne – Séché Environnement-
DNF ARSLANOV IldarItera – Katusha-
DNF FOLIFOROV AlexanderItera – Katusha-
DNF GERARD ArnaudBretagne – Séché Environnement-
DNF KONRAD PatrickTeam NetApp – Endura-
DNF BIDEAU Jean MarcBretagne – Séché Environnement-
DNF FEILLU BriceBretagne – Séché Environnement-
DNF MÜHLBERGER GregorTeam NetApp – Endura-
DNF SCARPONI MicheleAstana Pro Team-
DNF CARPENTER HarryAustralia-
DNF SPOKES SamuelAustralia-
DNF IGNATIEV DmitriyItera – Katusha-
DNF RAZUMOV MaximItera – Katusha-
DNF CLEMENTS AlexAustralia-
DNF TONELLI AlessandroItaly-
DNF FILOSI IuriItaly-
DNF PAOLINI LucaItaly-
DNF VISCONTI GiovanniItaly-
DNF DAL SANTO NicolaNankang – Fondriest-
DNF ANTONINI SimoneMarchiol Emisfero-
DNF TASCHIN LucaNankang – Fondriest-
DNF DEBESAY FrekalsiMTN – Qhubeka-
DNF MEROLESE AntonioNankang – Fondriest-
DNF BELLI MatteoNankang – Fondriest-
DNF CECCHIN AlbertoMarchiol Emisfero-
DNF SIROL EndiMeridiana Kamen Team-
DNF KISERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team-
DNF JENKO RobertMeridiana Kamen Team-
DNF ZAKARIN AydarItera – Katusha-
DNF FRANKOVIC MateoMeridiana Kamen Team-
DNF STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP-
DNF MARTINS UriAmore & Vita – Selle SMP-
DNF HISHINUMA YukinoriAmore & Vita – Selle SMP-
DNF DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP-
DNF SMIT WillieVini Fantini Nippo-
DNF MIYAZAWA TakashiVini Fantini Nippo-
DNF DE NEGRI Pier PaoloVini Fantini Nippo-
DNF GROSU Eduard MichaelVini Fantini Nippo-
DNF ZANARDINI AndreaMarchiol Emisfero-
DNF NIBALI AntonioMarchiol Emisfero-
DNF BORISAVLJEVIC MilošMarchiol Emisfero-
DNF FILISETTI MarcoMarchiol Emisfero-
DNF CHINELLO FabioArea Zero Pro Team-
DNF PETTITI AlessandroTeam Idea-
DNF PICCOLI JamesAmore & Vita – Selle SMP-
DNF BALLONI AlfredoNankang – Fondriest

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net