CYCLING-ESP-TOURTransmisje Eurosportu z tegorocznej edycji Vuelta a Espana, jednego z trzech największych kolarskich wyścigów świata, cieszyły się w Polsce rekordową popularnością. Średnia oglądalność ze wszystkich 21 etapów wyniosła 126 tys*jest to o 6 proc. więcej niż przed rokiem. Największą liczbę widzów przyciągnął przed telewizory piętnasty etap, w którym jako pierwszy Polak w historii Vuelta a Espana zwyciężył Przemysław Niemiec. Relację na żywo z niezwykłego wyczynu naszego kolarza śledziło średnio 244 tysiące kibiców.

Znakomite wyniki polskich kolarzy w tym sezonie spowodowały, że każdy z trzech tzw. Wielkich Tourów (Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a Espana) zanotował najwyższą oglądalność w historii Eurosportu w Polsce. W Giro d’Italia i Tour de France świetnie spisywali się Rafał Majka i Michał Kwiatkowski, natomiast podczas Vuelty po historyczny, etapowy triumf sięgnął Przemysław Niemiec. 7 września Polak jako pierwszy przekroczył linię mety, a moment ten oglądało wówczas 386 tysięcy naszych kibiców.

– Bardzo się cieszę, że dzięki obszernym transmisjom kolarstwa w Eurosporcie możemy być świadkami historycznych momentów dla polskiego sportu. Po sukcesach Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego w Tour de France wiele radości dał kibicom Przemysław Niemiec, wygrywając 15. etap prestiżowej Vuelty. Podążając za wzrostem popularności kolarstwa, Eurosport wyemituje w tym roku rekordową liczbę godzin relacji z różnych wyścigów – około 1500, w tym aż 450 na żywo – mówi Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe w Discovery Networks CEEMEA, odpowiedzialny także za Eurosport w tym regionie.

W najbliższym czasie kibice kolarstwa będą mogli oglądać kolejne ważne wyścigi na antenie Eurosportu. Będą to między innymi klasyki –  Wyścig Dookoła Lombardii (5 października), Paryż-Tours (12 października)  – oraz wieloetapowy Wyścig Dookoła Pekinu (10-14 października).

* Badanie Nielsen Audience Measurement Polska

Informacja prasowa