Tony MartinZapraszamy do zapoznania się z godzinami startów poszczególnych zawodników, do 10. etapu wyścigu Vuelta a Espana.

Najdłuższa jazda indywidualna na czas na trasie tegorocznej odsłony wyścigu Dookoła Hiszpanii, zostanie rozegrana na trasie z Real Monasterio de Santa Maria de Veruela do Borji. Każdy z kolarzy zmierzy się z pofałdowanym dystansem 36,7 kilometra.

O 13:10 z rampy startowej zjedzie ostatni kolarz klasyfikacji generalnej oraz jednocześnie pierwszy uczestnik na liście startowej czasówki – Matteo Pelucchi (IAM Cycling). O 14:22 wystartuje pierwszy z wielkich faworytów – Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), a o 15:07 jego najgroźniejszy rywal – Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step). Lider wyścigu – Nairo Quintana (Movistar) wyjedzie na trasę jako ostatni o 16:52.

Wicemistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas – Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling), wystartuje o 14:12. “Bodi” będzie gonił Karola Domagalskiego (Caja Rural – RGA), który ruszy dwie minuty przed nim. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), swoją walkę z czasem rozpocznie o 15:58.

Kolejność startu do jazdy indywidualnej na czas (10. etap Vuelta a Espana 2014):

1º 126 PELUCCHI, Matteo IAM Cycling 13:10 
2º 124 KLEMME, Dominic IAM Cycling 13:11 
3º 12 BETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale 13:12 
4º 85 ENGOULVENT, Jimmy Team Europcar 13:13 
5º 198 ROWE, Luke Team SKY 13:14 
6º 23 GUARDINI, Andrea Astana Pro Team 13:15 
7º 98 ROUX, Anthony FDJ.fr 13:16 
8º 39 WAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team 13:17 
9º 122 FUMEAUX, Jonathan IAM Cycling 13:18 
10º 95 MANGEL, Laurent FDJ.fr 13:19 
11º 24 GUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team 13:20 
12º 167 THOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka 13:21 
13º 22 FOMINYKH, Daniil Astana Pro Team 13:22 
14º 74 JOEAAR, Gert Cofidis, Solutions Crédits 13:23 
15º 184 DOCKER, Mitchell Orica GreenEdge 13:24 
16º 52 ARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural – Seguros RGA 13:25 
17º 38 TJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team 13:26
18º 82 BERHANE, Natnael Team Europcar 13:27 
19º 93 FISCHER, Murilo FDJ.fr 13:28 
20º 19 TURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale 13:29
21º 84 CRAVEN, Dan Team Europcar 13:30 
22º 216 SERGENT, Jesse Trek Factory Racing 13:31 
23º 185 LANCASTER, Brett Orica GreenEdge 13:32 
24º 109 VAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp 13:33 
25º 78 BAGOT, Yohan Cofidis, Solutions Crédits 13:34 
26º 56 LASCA, Francesco Caja Rural – Seguros RGA 13:35 
27º 125 LANG, Pirmin IAM Cycling 13:36 
28º 64 BOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling 13:37 
29º 14 GAUDIN, Damien AG2R La Mondiale 13:38 
30º 99 SOUPE, Geoffrey FDJ.fr 13:39 
31º 157 MALORI, Adriano Movistar Team 13:40 
32º 181 BEWLEY, Sam Orica GreenEdge 13:41 
33º 16 HUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale 13:42 
34º 187 MEYER, Cameron Orica GreenEdge 13:43 
35º 107 MILLAR, David Garmin Sharp 13:44 
36º 8 RICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre – Merida 13:45 
37º 104 HAAS, Nathan Garmin Sharp 13:46 
38º 5 FERRARI, Roberto Lampre – Merida 13:47 
39º 169 VENTER, Jaco MTN – Qhubeka 13:48 
40º 119 SINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano 13:49 
41º 15 GRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale 13:50 
42º 143 BREEN, Vegard Lotto Belisol 13:51 
43º 61 SAGAN, Peter Cannondale Pro Cycling 13:52 
44º 178 VELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step 13:53 
45º 68 KRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling 13:54
46º 162 CIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka 13:55 
47º 86 JEROME, Vincent Team Europcar 13:56 
48º 218 VANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing 13:57 
49º 91 BOUHANNI, Nacer FDJ.fr 13:58 
50º 142 ARMEE, Sander Lotto Belisol 13:59 
51º 196 KNEES, Christian Team SKY 14:00 
52º 133 CHERNETSKI, Sergei Team Katusha 14:01 
53º 18 NOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale 14:02 
54º 212 ARREDONDO MORENO, Julian David Trek Factory Racing 14:03 
55º 105 BROWN, Nathan Garmin Sharp 14:04 
56º 67 GATTO, Oscar Cannondale Pro Cycling 14:05 
57º 163 KUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka 14:06 
58º 147 HENDERSON, Gregory Lotto Belisol 14:07 
59º 148 LIGTHART, Pim Lotto Belisol 14:08 
60º 192 CATALDO, Dario Team SKY 14:09 
61º 202 ANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo 14:10 
62º 208 TOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo 14:11 
63º 63 BODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling 14:12 
64º 58 PIEDRA, Antonio Caja Rural – Seguros RGA 14:13 
65º 55 DOMAGALSKI, Karol Caja Rural – Seguros RGA 14:14 
66º 9 SERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre – Merida 14:15 
67º 69 LONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling 14:16 
68º 121 AREGGER, Marcel IAM Cycling 14:17 
69º 129 TSCHOPP, Johann IAM Cycling 14:18 
70º 215 POPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing 14:19 
71º 113 CRADDOCK, Lawson Team Giant – Shimano 14:20 
72º 135 KOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha 14:21 a
73º 211 CANCELLARA, Fabian Trek Factory Racing 14:22 
74º 112 ARNDT, Nikias Team Giant – Shimano 14:23 
75º 123 HINAULT, Sébastien IAM Cycling 14:24 
76º 32 CLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team 14:25 
77º 4 FAVILLI, Elia Lampre – Merida 14:26 
78º 164 MEINTJES, Louis MTN – Qhubeka 14:27 
79º 57 MAS BONET, Luis Caja Rural – Seguros RGA 14:28 
80º 195 KIRYIENKA, Vasil Team SKY 14:29 
81º 145 DEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol 14:30 
82º 213 FELLINE, Fabio Trek Factory Racing 14:31 
83º 3 CUNEGO, Damiano Lampre – Merida 14:32 
84º 116 FRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano 14:33 
85º 115 DEGENKOLB, John Team Giant – Shimano 14:34 
86º 42 DENNIS, Rohan BMC Racing Team 14:35 
87º 29 ZEITS, Andrey Astana Pro Team 14:36 
88º 173 MAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step 14:37 
89º 97 PINOT, Thibaut FDJ.fr 14:38 
90º 138 TROFIMOV, Yury Team Katusha 14:39 
91º 203 BENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo 14:40 
92º 154 ERVITI, Imanol Movistar Team 14:41 
93º 27 LUTSENKO, Alexey Astana Pro Team 14:42 
94º 96 PINEAU, Cédric FDJ.fr 14:43 
95º 158 MORENO, Javier Movistar Team 14:44 
96º 103 FERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp 14:45 
97º 7 POZZATO, Filippo Lampre – Merida 14:46 
98º 37 KEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team 14:47 
99º 144 DE CLERCQ, Bart Lotto Belisol 14:48 
100º 94 LE BON, Johan FDJ.fr 14:49 
101º 168 VAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka 14:50 
102º 87 MARTINEZ, Yannick Team Europcar 14:51 
103º 1 CONTI, Valerio Lampre – Merida 14:52 
104º 88 MEDEREL, Maxime Team Europcar 14:53 a
105º 66 DE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling 14:54
106º 153 CASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team 14:55 
107º 179 VERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step 14:56 
108º 83 COUSIN, Jerome Team Europcar 14:57 
109º 76 LEVARLET, Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 14:58 
110º 183 CLARKE, Simon Orica GreenEdge 14:59 
111º 48 WARBASSE, Lawrence BMC Racing Team 15:00 
112º 54 BILBAO, Peio Caja Rural – Seguros RGA 15:01 
113º 206 ROVNY, Ivan Tinkoff – Saxo 15:02 
114º 214 JUNGELS, Bob Trek Factory Racing 15:03 
115º 165 SBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka 15:04 
116º 217 STUYVEN, Jasper Trek Factory Racing 15:05 
117º 114 DE KORT, Koen Team Giant – Shimano 15:06 
118º 174 MARTIN, Tony Omega Pharma – Quick-Step 15:07 
119º 79 ZINGLE, Romain Cofidis, Solutions Crédits 15:08 
120º 62 BENNETT, George Cannondale Pro Cycling 15:09 
121º 194 KENNAUGH, Peter Team SKY 15:10 
122º 186 MATTHEWS, Michael Orica GreenEdge 15:11 
123º 171 BOONEN, Tom Omega Pharma – Quick-Step 15:12 
124º 199 SIUTSOU, Kanstantsin Team SKY 15:13 
125º 205 PAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo 15:14 
126º 189 YATES, Adam Orica GreenEdge 15:15 a
127º 118 LUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano 15:16 
128º 127 REYNES, Vicente IAM Cycling 15:17 
129º 108 TALANSKY, Andrew Garmin Sharp 15:18 
130º 73 HARDY, Romain Cofidis, Solutions Crédits 15:19 
131º 47 QUINZIATO, Manuel BMC Racing Team 15:20 
132º 92 ELISSONDE, Kenny FDJ.fr 15:21 
133º 166 TEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka 15:22 
134º 117 HAGA, Chad Team Giant – Shimano 15:23 
135º 156 IZAGIRRE, Gorka Movistar Team 15:24 
136º 155 HERRADA, José Movistar Team 15:25 
137º 51 SÁNCHEZ, Luis León Caja Rural – Seguros RGA 15:26 
138º 11 DUPONT, Hubert AG2R La Mondiale 15:27 
139º 28 TIRALONGO, Paolo Astana Pro Team 15:28 
140º 193 DEIGNAN, Philip Team SKY 15:29 
141º 49 WYSS, Danilo BMC Racing Team 15:30 
142º 59 TXURRUKA, Amets Caja Rural – Seguros RGA 15:31 
143º 36 MARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team 15:32 
144º 44 GILBERT, Philippe BMC Racing Team 15:33 
145º 17 MONDORY, Lloyd AG2R La Mondiale 15:34 
146º 25 KANGERT, Tanel Astana Pro Team 15:35 
147º 136 LOSADA, Alberto Team Katusha 15:36 
148º 43 EVANS, Cadel BMC Racing Team 15:37 
149º 172 BRAMBILLA, Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 15:38 
150º 204 HERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo 15:39 a
151º 141 VAN DEN BROECK, Jurgen Lotto Belisol 15:40 
152º 146 HANSEN, Adam Lotto Belisol 15:41 
153º 152 AMADOR, Andrey Movistar Team 15:42 
154º 134 KOLOBNEV, Alexandr Team Katusha 15:43 
155º 72 COPPEL, Jerome Cofidis, Solutions Crédits 15:44 
156º 219 ZUBELDIA, Haimar Trek Factory Racing 15:45 
157º 207 SÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo 15:46 
158º 139 VORGANOV, Eduard Team Katusha 15:47 
159º 75 LE MEVEL, Christophe Cofidis, Solutions Crédits 15:48 
160º 13 BOUET, Maxime AG2R La Mondiale 15:49 
161º 77 MATE, Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits 15:50 
162º 101 HESJEDAL, Ryder Garmin Sharp 15:51 
163º 46 NERZ, Dominik BMC Racing Team 15:52 
164º 81 SICARD, Romain Team Europcar 15:53 
165º 26 LANDA, Mikel Astana Pro Team 15:54 
166º 175 POELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step 15:56 
167º 6 NIEMIEC, Przemyslaw Lampre – Merida 15:58 
168º 209 ZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo 16:00 
169º 176 SERRY, Pieter Omega Pharma – Quick-Step 16:02 
170º 45 MORABITO, Steve BMC Racing Team 16:04 
171º 33 TEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team 16:06 
172º 132 CARUSO, Giampaolo Team Katusha 16:08 
173º 53 ARROYO, David Caja Rural – Seguros RGA 16:10 
174º 106 CARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp 16:12 
175º 161 PARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka 16:14 
176º 149 MONFORT, Maxime Lotto Belisol 16:16 
177º 137 MORENO, Daniel Team Katusha 16:18 
178º 71 NAVARRO, Daniel Cofidis, Solutions Crédits 16:20 
179º 31 KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team 16:22 
180º 102 MARTIN, Daniel Garmin Sharp 16:24 
181º 65 CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling 16:26 
182º 41 SÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team 16:28 
183º 182 CHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge 16:30 
184º 197 NIEVE, Mikel Team SKY 16:32 
185º 111 BARGUIL, Warren Team Giant – Shimano 16:34 
186º 177 URAN, Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step 16:36 
187º 34 GESINK, Robert Belkin Pro Cycling Team 16:38 
188º 21 ARU, Fabio Astana Pro Team 16:40 
189º 131 RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha 16:42 
190º 191 FROOME, Christopher Team SKY 16:44 
191º 2 ANACONA, Winner Lampre – Merida 16:46 
192º 151 VALVERDE, Alejandro Movistar Team 16:48 
193º 201 CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo 16:50 
194º 159 QUINTANA, Nairo Alexander Movistar Team 16:52

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa