Dariusz BanaszekOd początku tegorocznego Tour of China, kolarze BDC MarcPol prowadzą w klasyfikacji generalnej. Szef ekipy, Dariusz Banaszek prosto z Chin opowiada nam o wyścigu.

Przypomnijmy, że po czterech, z siedmiu etapów tegorocznego wyścigu dookoła Chin, w klasyfikacji generalnej dwa pierwsze miejsca zajmują kolarze BDC MarcPol: Kamil Gradek i Paweł Bernas. Udało nam się krótko porozmawiać z szefem ekipy – Dariuszem Banaszkiem:

Jestem w szoku, jak ciężki to wyścig. Wbrew pozorom i wynikom jakie osiągamy, nie przychodzi to tak łatwo. Wyścig rozgrywany jest  w bardzo wysokim tempie, w trudnym terenie i przy mocnej obsadzie.

Dyspozycja i zajmowane miejsca w klasyfikacji generalnej “Gradzia” i “Berniego” pokazują, że mamy bardzo silną drużynę, która może walczyć z powodzeniem nie tylko w Europie, ale także w Azji.

Organizację wyścigu muszę ocenić na piątkę z wielkim plusem, niektóre wyścigi World Tour, także Tour de Pologne mogłyby uczyć się organizacji od Chińczyków. Na całej trasie wyścigu są miliony ludzi, jest tu bardzo duże zainteresowanie kolarstwem, kolarze są mega gwiazdami. Do tego moi zawodnicy już po trzech etapach zarobili sporo pieniędzy, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Od początku wyścigu mamy lidera i będziemy walczyć o końcowe zwycięstwo”.