maxime bouet27-letni Francuz ścigał się do tej pory w AG2R-La Mondiale. Z drużyną Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia podpisał kontrakt do 2016 roku.

– Jestem zadowolony z tego kontraktu. Od dziecka obserwowałem drużyny, którymi kierował Patrick Lefevere i marzyłem, aby być ich częścią, kiedy będę już profesjonalnym kolarzem. Jestem podekscytowany, ponieważ dołączam do tej drużyny w momencie, kiedy mogę dokonać najlepszych rzeczy w mojej karierze. Moim celem jest osobisty rozwój, ale także bycie częścią strategii drużyny i nauka pod okiem takich kolarzy, jak Rigoberto Uran i Michał Kwiatkowski. Mam nadzieję pomagać im w górach. W zimie mocno trenowałem w takim terenie i moje umiejętności się poprawiły. Chciałbym jednak podziękować ekipie AG2R, spędziłem tam świetne lata. Dziękuję wam za pomoc – zakończył Bouet.

Patrick Lefevere już wie w jakiej roli obsadzi Francuza. – Myślę, że będzie przydatny w wielkich tourach, ponieważ jest to kolarz, który potrafi pomagać liderom w górach. Ale kiedy będzie okazja, może też popracować na własny rachunek. Myślę, że dobrze odnajdzie się w naszej drużynie – ocenił szef OPQS.

Bouet nie odniósł do tej pory żadnego prestiżowego zwycięstwa. Był między innymi drugi na jednym z etapów Tour de France 2010 i trzeci w klasyfikacji generalnej Giro del Trentino w 2013 roku.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska