Campbell FlakemoreCampbell Flakemore (Australia) wygrał prolog “młodzieżowego Tour de France”, czyli wyścigu Tour de l’Avenir. Najlepszy z Polaków – Bartosz Warchoł był dwunasty.

Prolog Tour de l’Avenir został rozegrany dziś na krótkiej, bowiem niespełna 5 kilometrowej trasie. W połowie dystansu znajdowała się jednak mocno odczuwalna dla kolarzy hopka o długości 700 metrów.

Dobrze spisał się startujący mniej więcej w połowie stawki Bartosz Warchoł. Kolarz TKK Pacific Toruń po swoim przyjeździe na mecie, znalazł się w pierwszej dziesiątce i już do końca pozostawał w czołówce tabeli najlepszych wyników. Reprezentant Polski na Tour de Pologne ostatecznie ukończył prolog na dwunastym miejscu z czasem 5 minut i 55 sekund.

Koszulkę lidera zdobył Campbell Flakemore (Australia). Kolarz ekipy Avanti Racing team pojechał w czasie 5:45. Pokonał on o sekundę Davide Martinellego (Włochy) oraz o 3 sekundy Timo Roosena z Holandii.

Wyniki:

1 FLAKEMORE Campbell AUS 5’45,18
2 MARTINELLI Davide ITA 5’46,77
3 ROOSEN Timo NED 5’48,80
4 POWER Robert AUS 5’49,24
5 VLIEGEN Loïc BEL 5’50,76
6 EWAN Caleb AUS 5’51,85
7 MCLAY Daniel GBR 5’51,92
8 KRAGH ANDERSEN Asbjorn DEN 5’53,63
9 MAISON Jérémy FRA 5’54,71
10 VERVAEKE Louis BEL 5’55,15
11 OOMEN Sam NED 5’55,39
12 WARCHOL Bartosz POL 5’55,41
13 LOPEZ Miguel Angel COL 5’56,24
14 MOSCON Gianni ITA 5’57,20
15 SPOKES Samuel AUS 5’57,40
16 SCHIR Thery SUI 5’57,97
17 WILLIAMS Tyler USA 5’58,00
18 BOHLI Tom SUI 5’58,03
19 BECKERINGH Derk Abel NED 5’58,20
20 HAIG Jack AUS 5’58,84
21 GOGL Michael AUT 5’59,47
22 RIBEIRO Carlos POR 5’59,48
23 BENOOT Tiesj BEL 5’59,72
24 CHAVANNE Gabriel SUI 5’59,99
25 SPENGLER Lukas SUI 6’00,47
26 TUSVELD Martijn NED 6’00,50
27 GEOGHEGAN HART Tao GBR 6’00,57
28 RAMIREZ Brayan COL 6’01,00
29 LIENHARD Fabian SUI 6’01,33
30 ARSLANOV Ildar RUS 6’01,40
31 BUCHMANN Emanuel GER 6’01,41
32 SCHMIDT Mads Wurtz DEN 6’01,69
33 KIRSCH Alex LUX 6’01,98
34 GOUAULT Pierre FRA 6’02,50
35 CHETOUT Loïc FRA 6’02,97
36 BYSTROM Sven Erik NOR 6’03,29
37 NIELSON Magnus Cort DEN 6’03,34
38 DROBISCH Till MIX 6’03,58
39 FOLIFOROV Alexander RUS 6’03,63
40 PEDERSEN Mads DEN 6’03,67
41 BROZYNA Piotr POL 6’03,80
42 OWEN Logan USA 6’04,00
43 SVENDGAARD Michael Carbel DEN 6’04,02
44 SCHACHMANN Maximilian GER 6’04,02
45 TEUNS Dylan BEL 6’04,35
46 VERMEULEN Alexey USA 6’06,51
47 POSTLBERGER Lukas AUT 6’06,65
48 LATOUR Pierre-Roger FRA 6’07,49
49 MARTIN Guillaume FRA 6’07,71
50 ZEMLYAKOV Oleg KAZ 6’08,18
51 MAGER Christian GER 6’08,57
52 SILVA Joaquim POR 6’08,91
53 ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP 6’08,99
54 FILOSI Iuri ITA 6’09,00
55 CLEMENTS Alexander AUS 6’09,33
56 VOGT Mario GER 6’09,59
57 ROSON GARCIA Jaime ESP 6’09,61
58 SKJERPING Kristoffer NOR 6’09,83
59 CONTRERAS Rodrigo COL 6’09,93
60 ARISTI GARDOKI Mikel ESP 6’10,16
61 HERKLOTZ Silvio GER 6’10,17
62 REIS Rafael Ferreira POR 6’10,94
63 FEDOSSEYEV Artur KAZ 6’11,32
64 DE TIER Floris BEL 6’11,48
65 JAUREGUI Quentin FRA 6’11,68
66 DAVIDENOK Ilya KAZ 6’11,91
67 ECKMANN Yannick USA 6’12,59
68 PLARRE Matthias GER 6’12,70
69 RIBALKIN Alexey RUS 6’13,07
70 GODOY ORMENESE Caio MIX 6’13,49
71 PERRIN Jeffrey USA 6’14,15
72 KUNG Stefan SUI 6’14,27
73 SCHONBERGER Sebastian AUT 6’14,74
74 DAVIES Scott GBR 6’14,92
75 TURCHI Luc LUX 6’15,00
76 GONZALEZ BREA Oscar ESP 6’15,12
77 EISENHART Taylor USA 6’15,65
78 GAVIRIA Fernando COL 6’15,87
79 ROZO Daniel COL 6’17,01
80 JURADO LOPEZ Christopher MIX 6’17,09
81 ZURLO Federico ITA 6’17,29
82 SOLER GIMENEZ Marc ESP 6’17,54
83 PEARSON Daniel GBR 6’17,99
84 RAMIREZ Carlos Mario COL 6’18,24
85 GUERREIRO Ruben POR 6’18,45
86 STOSZ Patryk POL 6’18,49
87 AYAZBAYEV Maxat KAZ 6’18,75
88 PIBERNIK Luka SLO 6’18,99
89 SHALUNOV Evgeny RUS 6’19,11
90 OKISHEV Viktor KAZ 6’19,26
91 AIT EL ABDIA Anass MIX 6’19,37
92 ZELLER Lukas AUT 6’19,58
93 TRUEBA DIEGO Alvaro ESP 6’20,62
94 NAVARRO CALLE Royner MIX 6’20,62
95 KELLY Jake GBR 6’20,67
96 CICCONE Giulio ITA 6’20,72
97 NOVAK Doman SLO 6’20,82
98 EIKING Odd Christian NOR 6’22,31
99 ROINAAS Fridtjof NOR 6’23,85
100 SENNI Manuel ITA 6’24,02
101 GROSZSCHARTNER Felix AUT 6’25,66
102 CARNEVALI Jean-Albert BEL 6’25,96
103 FERREIRA Ricardo POR 6’26,85
104 FEIEREISEN Kevin LUX 6’28,20
105 OWSIAN Arkadiusz POL 6’28,56
106 KOROSEC Rok SLO 6’28,57
107 KACZMAREK Jakub POL 6’28,75
108 KATRASNIK Gasper SLO 6’28,87
109 MORABITO Massimo LUX 6’30,00
110 KOVACIC Luka SLO 6’32,00
111 SVESHNIKOV Kirill RUS 6’32,17
112 OTONICAR Martin SLO 6’32,25
113 MAMYKIN Matvey RUS 6’33,70
114 PAULUS Dennis AUT 6’34,21
115 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL 6’34,42
116 KRAGH ANDERSEN Soren DEN 6’34,51
117 LUNKE Sindre NOR 6’34,68
118 SVENDSEN Oskar NOR 6’35,00
119 HOFSTEDE Lennard NED 6’36,90
120 VAN GINNEKEN Sjoerd NED 6’37,08
121 KOZHATAYEV Bakhtiyar KAZ 6’46,62
122 DOULL Owain GBR 6’48,27
123 FRITSCH Sven LUX 7’20,00

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa