Mathieu van der PoelMathieu Van der Poel (BKCP Powerplus) wygrał czwarty etap Baltic Chain Tour i dzięki temu został nowym liderem imprezy. Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) był 16.

Czwarty etap wyścigu posiadającego kategorię 2.2 UCI prowadził z Parnu do Viljandi. Kolarze musieli przejechać dystans 165 kilometrów, a na trasie znajdowało się kilka bardzo stromych, lecz krótkich podjazdów.

Po etapowe zwycięstwo sięgnął jeden z największych kolarskich talentów na świecie, 19-letni Mathieu van der Poel. Aktualny, holenderski mistrz świata juniorów pokonał Kristsa Neilandsa (Rietumu-Delfin) oraz swojego klubowego kolegę – Philipp`a Walslebena.

Van der Poel został liderem wyścigu, a najwyżej sklasyfikowany z kolarzy BDC MarcPol – Piotr Kirpsza, był także najlepszy na dzisiejszym etapie, gdzie zajął szesnaste miejsce.

Wyniki:

1 VAN DER POEL MathieuBKCP – Powerplus853:47:51
2 NEILANDS KristsRietumu – Delfin520:10
3 WALSLEBEN PhilippBKCP – Powerplus21,,
4 FANKHAUSER ClemensTirol Cycling Team,,
5 BOSMANS WietseBKCP – Powerplus0:14
6 LAAS Martin,,
7 OELERICH JanTeam Stölting,,
8 POKIDOV MaximItera – Katusha,,
9 SAVICKAS Zydrunas,,
10 HOEYBERGHS DaanBKCP – Powerplus0:22
11 BAUHAUS PhilTeam Stölting,,
12 ASTAFYEV StepanVino 4ever,,
13 NÖMMELA Aksel0:25
14 BALYKIN IvanRusVelo0:32
15 THIELE KerstenRad-Net Rose Team,,
16 KIRPSZA PiotrBDC Marcpol0:34
17 STASH MamyrItera – Katusha,,
18 ZHAROVEN Nikita,,
19 TRONDSEN TrondFrřy – Bianchi,,
20 ZUBOV MatveyRussian Helicopters,,
21 KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team,,
22 VASYLYUK AndriyKolss Cycling Team0:39
23 TRAUTMANIS Martins0:41
24 BOGDANOVICS MarisAlpha Baltic – Unitymarathons.com0:43
25 MARUKHIN VitalyVino 4ever,,
26 NIDODIROV Maksim,,
27 POZDNYAKOV KirillRusVelo0:47
28 DLASK JindrichExperiment 23,,
29 RACIUNAS Mykolas,,
30 PETRUS LubomirBKCP – Powerplus,,
31 JERET Timmo,,
32 VOROPAYEV TarasVino 4ever,,
33 POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
34 GOROHOVIK Uladzimir0:55
35 VOSEKALNS AndrisRietumu – Delfin,,
36 SMIRNOVS AndrisRietumu – Delfin1:02
37 SHERLOCK Ryan,,
38 SERGIS KasparsAlpha Baltic – Unitymarathons.com1:08
39 FLAKSIS AndzsRietumu – Delfin,,
40 SPIKSETH Elias AngellFrřy – Bianchi,,
41 BEYER MaximilianRad-Net Rose Team1:18
42 BOEV IgorRusVelo,,
43 POLITT NilsTeam Stölting1:22
44 KOSTYUK DenysKolss Cycling Team,,
45 NISU Oskar,,
46 MÄOMA Silver1:27
47 VIDEIKA Airidas1:29
48 PUNTSO Endrik1:31
49 VANCO JakubCK Banska Bystrica,,
50 KIVISTIK Gert,,
51 LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
52 GRONKIEWICZ KacperBDC Marcpol1:39
53 PIOTROWSKI BartoszExperiment 231:47
54 NIKOLAEV SergeyItera – Katusha1:58
55 BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
56 PLUCINSKI LeszekBDC Marcpol0:47
57 FORBORD KristianFrřy – Bianchi2:40
58 WEISS MartinTirol Cycling Team2:42
59 HRINKOW DominikTirol Cycling Team,,
60 TARVIS Peeter3:02
61 KALF Steven,,
62 PECIULIS Andrius,,
63 KRUOPIS AidisOrica GreenEDGE3:09
64 EICHLER MarkusTeam Stölting,,
65 BOMMEL HenningRad-Net Rose Team3:10
66 REINHARDT TheoRad-Net Rose Team,,
67 SCHAFFNER MoritzRad-Net Rose Team,,
68 MANAKOV VictorItera – Katusha3:14
69 SAVITSKIY IvanRussian Helicopters3:15
70 LIS LucasTeam Stölting3:18
71 SCHIPFLINGER FlorianTirol Cycling Team3:21
72 WACHTER AlexanderTirol Cycling Team,,
73 KLIMOV SergeyRusVelo,,
74 RAZUMOV MaximItera – Katusha,,
75 KOEP ThomasTeam Stölting,,
76 PUHM Reijo,,
77 DUBOVSKI Vladzislau,,
78 SCHULTZ Silver,,
79 VAN DER POEL DavidBKCP – Powerplus,,
80 OOLO Kristjan,,
81 KAUPAS VytautasTeam Differdange – Losch,,
82 EVENSEN HenrikFrřy – Bianchi3:49
83 BATORA LukášCK Banska Bystrica3:51
84 BONNET Guillaume,,
85 RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
86 LISOUSKI Aliaksandr4:04
87 KAUPAS GediminasTeam Differdange – Losch5:04
88 PAPOK SiarheiRietumu – Delfin5:15
89 SHUSHEMOIN AlexandrVino 4ever,,
90 VILENISKIS Deividas5:52
91 PALCAK JozefCK Banska Bystrica6:15
92 NEEMELA Kristian6:17
93 SCHULTUS PatricTirol Cycling Team7:00
94 KOVSH ArturItera – Katusha14:22
95 PROLUBNIKOV KirillVino 4ever15:50
96 URBAŠEK JanExperiment 2317:52
97 BRUN Xavier17:54
98 DZERVUS DarijusVeranclassic – Doltcini18:17
99 SISKEVICIUS PauliusTeam La Pomme Marseille 13,,
DNF STROKAU Vasili-
DNF WEINSTEIN DominicRad-Net Rose Team-
DNF CIVILIS Elijus-
DNF RACENAJS KristofersAlpha Baltic – Unitymarathons.com-
DNF HRASKO MiroslavCK Banska Bystrica-
DNS LATON ErykBDC Marcpol-
DNS NESSET SigurdFrřy – Bianchi

Klasyfikacja generalna:

1(3) VAN DER POEL MathieuBKCP – Powerplus414:48:23
2(2) FANKHAUSER ClemensTirol Cycling Team0:20
3(1) KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team0:35
4(5) LAAS Martin0:45
5(6) SAVICKAS Zydrunas0:49
6(7) POKIDOV MaximItera – Katusha0:52
7(9) OELERICH JanTeam Stölting0:53
8(4) BOGDANOVICS MarisAlpha Baltic – Unitymarathons.com1:17
9(10) ZUBOV MatveyRussian Helicopters,,
10(8) VOSEKALNS AndrisRietumu – Delfin1:34
11(12) KIRPSZA PiotrBDC Marcpol2:07
12(11) VASYLYUK AndriyKolss Cycling Team2:10
13(13) POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team2:23
14(14) VOROPAYEV TarasVino 4ever2:44
15(16) BOSMANS WietseBKCP – Powerplus16:12
16(18) ASTAFYEV StepanVino 4ever16:20
17(19) HOEYBERGHS DaanBKCP – Powerplus,,
18(20) BAUHAUS PhilTeam Stölting,,
19(15) STASH MamyrItera – Katusha16:26
20(22) NÖMMELA Aksel16:27
21(24) ZHAROVEN Nikita16:39
22(23) POZDNYAKOV KirillRusVelo16:50
23(27) GOROHOVIK Uladzimir17:11
24(33) TRONDSEN TrondFrřy – Bianchi17:24
25(26) BOEV IgorRusVelo17:33
26(37) MARUKHIN VitalyVino 4ever17:39
27(38) JERET Timmo17:43
28(29) NISU Oskar17:44
29(43) PETRUS LubomirBKCP – Powerplus17:56
30(21) NIKOLAEV SergeyItera – Katusha,,
31(30) MÄOMA Silver17:58
32(32) KOSTYUK DenysKolss Cycling Team18:02
33(56) NEILANDS KristsRietumu – Delfin18:11
34(47) TRAUTMANIS Martins,,
35(41) SPIKSETH Elias AngellFrřy – Bianchi18:17
36(51) PLUCINSKI LeszekBDC Marcpol18:33
37(46) POLITT NilsTeam Stölting18:38
38(25) WEISS MartinTirol Cycling Team18:51
39(49) SERGIS KasparsAlpha Baltic – Unitymarathons.com18:54
40(42) BUTS VitaliyKolss Cycling Team19:07
41(53) LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team19:21
42(61) RACIUNAS Mykolas19:32
43(31) EICHLER MarkusTeam Stölting19:43
44(68) THIELE KerstenRad-Net Rose Team19:50
45(40) KRUOPIS AidisOrica GreenEDGE20:10
46(34) KLIMOV SergeyRusVelo20:11
47(60) PUNTSO Endrik20:15
48(66) BEYER MaximilianRad-Net Rose Team20:24
49(44) DUBOVSKI Vladzislau20:30
50(45) WACHTER AlexanderTirol Cycling Team20:32
51(36) RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP20:47
52(55) HRINKOW DominikTirol Cycling Team20:49
53(69) SMIRNOVS AndrisRietumu – Delfin20:55
54(52) REINHARDT TheoRad-Net Rose Team20:57
55(73) WALSLEBEN PhilippBKCP – Powerplus21:06
56(17) BONNET Guillaume21:09
57(48) EVENSEN HenrikFrřy – Bianchi21:30
58(58) KOEP ThomasTeam Stölting21:32
59(70) GRONKIEWICZ KacperBDC Marcpol21:40
60(59) PUHM Reijo21:48
61(72) VIDEIKA Airidas22:01
62(63) SAVITSKIY IvanRussian Helicopters,,
63(35) SHUSHEMOIN AlexandrVino 4ever22:07
64(64) LIS LucasTeam Stölting22:14
65(65) SCHIPFLINGER FlorianTirol Cycling Team22:22
66(67) RAZUMOV MaximItera – Katusha22:39
67(50) PAPOK SiarheiRietumu – Delfin22:59
68(71) SCHULTZ Silver23:26
69(74) SCHAFFNER MoritzRad-Net Rose Team24:25
70(62) NEEMELA Kristian25:02
71(75) BOMMEL HenningRad-Net Rose Team26:03
72(76) KAUPAS VytautasTeam Differdange – Losch26:29
73(81) BALYKIN IvanRusVelo27:23
74(83) DLASK JindrichExperiment 2327:59
75(85) NIDODIROV Maksim,,
76(88) FLAKSIS AndzsRietumu – Delfin28:44
77(93) SHERLOCK Ryan29:13
78(89) PIOTROWSKI BartoszExperiment 2329:36
79(95) KIVISTIK Gert29:54
80(84) FORBORD KristianFrřy – Bianchi29:56
81(79) KAUPAS GediminasTeam Differdange – Losch30:02
82(82) VAN DER POEL DavidBKCP – Powerplus30:29
83(90) BATORA LukášCK Banska Bystrica31:41
84(96) KALF Steven31:56
85(97) MANAKOV VictorItera – Katusha32:20
86(98) PECIULIS Andrius32:38
87(99) TARVIS Peeter33:20
88(94) VILENISKIS Deividas34:11
89(103) VANCO JakubCK Banska Bystrica34:49
90(104) OOLO Kristjan35:43
91(102) PALCAK JozefCK Banska Bystrica38:17
92(105) SCHULTUS PatricTirol Cycling Team39:56
93(106) LISOUSKI Aliaksandr40:58
94(77) SISKEVICIUS PauliusTeam La Pomme Marseille 1342:03
95(78) BRUN Xavier42:29
96(91) KOVSH ArturItera – Katusha42:44
97(86) PROLUBNIKOV KirillVino 4ever43:35
98(80) DZERVUS DarijusVeranclassic – Doltcini43:36
99(100) URBAŠEK JanExperiment 2348:57

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa