vivianiElia Viviani (Cannondale) po finiszu z peletonu wygrał czwarty etap wyścigu USA Pro Challenge. Liderem pozostał Tejay van Garderen (BMC Racing Team).

113 kilometrów wokół Colorado Springs czekało dziś na kolarzy podczas amerykańskiego wyścigu. Na trasie był cztery górskie premie, ale można się było raczej spodziewać walki sprinterów lub udanej ucieczki.

Ten drugi scenariusz postanowili wcielić w życie: ulubieniec amerykańskich (i nie tylko) kibiców Jens Voigt (Trek Factory Racing), Laurent Didier (Trek Factory), Gregor Muhlberger (NetApp-Endura), Ruben Zepuntke (Bissell Development), Rob Britton (SmartStop), Oscar Clark (Hincapie Sportswear Development), Toms Skujins (Hincapie Sportswear Development), Steve Fisher (Jelly Belly), Ben Jacques-Maynes (Jamis), Adam Phelan (Drapac), Danny Summerhill (UnitedHealthcare), Martijn Verschoor (Novo Nordisk).

Premia górska czwartej kategorii Garden of the Gods była dziś pokonywana czterokrotnie. W wygrywanie tych premii celował Jacques-Maynes, który po etapie założył koszulę dla najlepszego górala. Natomiast dwa lotne finisze wygrał Summerhill, który był wirtualnym liderem klasyfikacji punktowej. Tuż po trzeciej górskiej premii na atak zdecydował się Voigt, który tym wyścigiem kończy swoją długoletnią, piękną karierę.

33 kilometry przed metą “Jensie” miał minutę przewagi nad grupką pościgową i prawie dwie minuty nad peletonem. Niemiecki kolarz nie dawał za wygraną i sukcesywnie powiększał przewagę nad konkurentami. Na ostatnim podjeździe peleton skasował ucieczkę, ale na czele kręcił samotny Jens. 12 kilometrów przed metą miał 70 sekund przewagi nad coraz szybciej jadącym peletonem.

Peleton naciskał i niestety dogonił Voigta na ostatnim kilometrze. Sprinterski finisz na sporym luzie wygrał Elia Viviani (Cannondale). Drugi był Martin Kohler (BMC Racing Team), a trzeci Serghei Tvetcov (Jelly Belly).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Prowadzi Tejay van Garderen (BMC Racing Team), a drugi jest Rafał Majka (Tinkoff – Saxo). Bartosz Huzarski (NetApp Endura zajmuje dziewiąte miejsce, a Paweł Poljański (Tinkoff – Saxo) jest szesnasty.

Wyniki:

1 Elia VIVIANI ITA CAN 2:28:52
2 Martin KOHLER SUI BMC 0
3 Serghei TVETCOV ROU JBC 0
4 Tyler MAGNER USA HSD 0
5 Kiel REIJNEN USA UHC 0
6 Jure KOCJAN SLO SSC 0
7 Alex HOWES USA GRS 0
8 Jonathan CANTWELL AUS DPC 0
9 Brent BOOKWALTER USA BMC 0
10 Ryan ANDERSON CAN OPM 0
11 Jacob RATHE USA JBC 0
12 Rasmus GULDHAMMER DEN TCS 0
13 Zachary BELL CAN SSC 0
14 Joseph ROSSKOPF USA HSD 0
15 Tanner PUTT USA BDT 0
16 Bartosz HUZARSKI POL TNE 0
17 Michael SCHÄR SUI BMC 0
18 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ COL JSH 0
19 Gavin MANNION USA GRS 0
20 Rafal MAJKA POL TCS 0
21 Tejay VAN GARDEREN USA BMC 0
22 Ben HERMANS BEL BMC 0
23 Thomas MOSES GBR RCJ 0
24 Clement CHEVRIER FRA BDT 0
25 Bruno PIRES POR TCS 0
26 Dion SMITH NZL HSD 0
27 Benjamin KING USA GRS 0
28 Carter JONES USA OPM 0
29 Ian CRANE USA JSH 0
30 Pawel POLJANSKI POL TCS 0
31 Bernard SULZBERGER AUS DPC 0
32 Thomas DANIELSON USA GRS 0
33 Matthew BUSCHE USA TFR 0
34 Peter STETINA USA BMC 0
35 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR TNE 0
36 Cameron WURF AUS CAN 0
37 Tiago MACHADO POR TNE 0
38 Patrick KONRAD AUT TNE 0
39 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN 0
40 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR 0
41 Robbie SQUIRE USA JSH 0
42 Frank SCHLECK LUX TFR 0
43 Thomas DEKKER NED GRS 0
44 Richard HANDLEY GBR RCJ 0
45 Jai CRAWFORD AUS DPC 0
46 Julian KYER USA SSC 0
47 Riccardo ZOIDL AUT TFR 0
48 Michael CUMING GBR RCJ 0
49 James ORAM NZL BDT 0
50 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP TNE 0
51 Ruben ZEPUNTKE GER BDT 0
52 GREGORY DANIEL USA BDT 0
53 Daniel EATON USA BDT 0
54 Robin CARPENTER USA HSD 0
55 Jordan KERBY AUS DPC 0
56 Chris BUTLER USA HSD 0
57 Lucas EUSER USA UHC 0
58 Jesse ANTHONY USA OPM 0
59 Kirk CARLSEN USA JBC 0
60 Travis MCCABE USA SSC 0
61 Eric MARCOTTE USA SSC 23
62 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ COL TCS 23
63 Lachlan NORRIS AUS DPC 25
64 Laurent DIDIER LUX TFR 27
65 Darren LAPTHORNE AUS DPC 38
66 Alan MARANGONI ITA CAN 50
67 Jens VOIGT GER TFR 52
68 Oscar CLARK USA HSD +1:33
69 Tom ZIRBEL USA OPM +1:59
70 Michael TORCKLER NZL SSC +1:59
71 Ian BURNETT USA JBC +6:01
72 Leopold KONIG CZE TNE +6:01
73 Scott AMBROSE NZL TNN +6:01
74 Kristian HOUSE GBR RCJ +6:01
75 Wesley SULZBERGER AUS DPC +6:01
76 Edward KING USA CAN +6:01
77 Michael ROGERS AUS TCS +6:01
78 Hayden ROULSTON NZL TFR +6:01
79 Calvin WATSON AUS TFR +6:01
80 Bjorn SELANDER USA OPM +6:01
81 Luis Enrique DAVILA MEX JBC +6:01
82 Rob BRITTON CAN SSC +6:01
83 Rick ZABEL GER BMC +6:01
84 Ivan BASSO ITA CAN +6:01
85 Cristiano SALERNO ITA CAN +6:01
86 Michel KOCH GER CAN +6:01
87 Matej MOHORIC SLO CAN +6:01
88 Joonas HENTTALA FIN TNN +6:01
89 David LOZANO RIBA ESP TNN +6:01
90 Gregor MUHLBERGER AUT TNE +6:01
91 Jesper HANSEN DEN TCS +6:01
92 Elliott PORTER GBR RCJ +6:01
93 Yannick EIJSSEN BEL BMC +6:01
94 Steve FISHER USA JBC +6:01
95 Adam Phelan AUS DPC +6:01
96 Caleb FAIRLY USA GRS +6:01
97 Keegan SWIRBUL USA BDT +6:01
98 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL GRS +6:01
99 Phillip GAIMON USA GRS +6:01
100 Michael MORKOV DEN TCS +6:01
101 Jeffry LOUDER USA UHC +6:01
102 Joseph LEWIS AUS HSD +6:01
103 Hugh CARTHY GBR RCJ +6:01
104 Christopher JONES USA UHC +6:01
105 Johnathan FRETER USA JBC +6:01
106 Stephen LEECE USA JSH +6:15
107 Michael SCHWARZMANN GER TNE +6:15
108 Martijn VERSCHOOR NED TNN +6:15
109 Michael FRIEDMAN USA OPM +6:15
110 Charles PLANET FRA TNN +6:15
111 Alexander CANDELARIO USA OPM +6:15
112 Daniel SUMMERHILL USA UHC +6:15
113 Luis ROMERO AMARAN CUB JSH +6:15
114 Carson MILLER USA JSH +6:15
115 Jonathan CLARKE AUS UHC +6:15
116 Benjamin DAY AUS UHC +6:15
117 Aaron PERRY NZL TNN +6:15
118 Ben JACQUES-MAYNES USA JSH +6:15
119 Scott ZWIZANSKI USA OPM +6:15
120 Matt COOKE USA JSH +6:15
121 Toms SKUJINS LAT HSD +6:15
122 Nathan VAN HOOYDONCK BEL BDT +6:15
OTL Isaac BOLIVAR HERNANDEZ COL UHC +13:06

Klasyfikacja generalna:
1 Tejay VAN GARDEREN United States BMC 13:03:45
2 Rafal MAJKA Poland TCS 20
3 Ben HERMANS Belgium BMC 23
4 Thomas DANIELSON United States GRS 34
5 Serghei TVETCOV Romania JBC 37
6 Matthew BUSCHE United States TFR 46
7 Carter JONES United States OPM 49
8 Joseph ROSSKOPF United States HSD 55
9 Bartosz HUZARSKI Poland TNE +1:09
10 Julian KYER United States SSC +1:22
11 Clement CHEVRIER France BDT +1:23
12 Alex HOWES United States GRS +1:45
13 Bruno PIRES Portugal TCS +2:28
14 Brent BOOKWALTER United States BMC +2:37
15 Riccardo ZOIDL Austria TFR +2:47
16 Pawel POLJANSKI Poland TCS +4:06
17 Lucas EUSER United States UHC +4:10
18 Frank SCHLECK Luxembourg TFR +5:20
19 Ruben ZEPUNTKE Germany BDT +7:00
20 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ Colombia JSH +7:28
21 Michael SCHÄR Switzerland BMC +12:00
22 Janier Alexis ACEVEDO COLLE Colombia GRS +12:03
23 Jens VOIGT Germany TFR +13:14
24 Tanner PUTT United States BDT +14:08
25 Javier MEGIAS LEAL Spain TNN +14:08
26 Chris BUTLER United States HSD +14:14
27 Peter STETINA United States BMC +14:20
28 Lachlan NORRIS Australia DPC +14:34
29 Benjamin KING United States GRS +14:57
30 Tiago MACHADO Portugal TNE +15:08
31 Ryan ANDERSON Canada OPM +15:21
32 Robbie SQUIRE United States JSH +15:23
33 David DE LA CRUZ MELGAREJO Spain TNE +15:54
34 Tom ZIRBEL United States OPM +17:27
35 Rob BRITTON Canada SSC +19:16
36 Rasmus GULDHAMMER Denmark TCS +19:49
37 Phillip GAIMON United States GRS +20:18
38 Laurent DIDIER Luxembourg TFR +22:22
39 Hugh CARTHY Great Britain RCJ +24:08
40 Michael ROGERS Australia TCS +24:26
41 Jesse ANTHONY United States OPM +24:51
42 Gregor MUHLBERGER Austria TNE +27:02
43 Kiel REIJNEN United States UHC +29:52
44 Dion SMITH New Zealand HSD +30:28
45 José Joao PIMENTA COSTA MENDES Portugal TNE +30:44
46 Richard HANDLEY Great Britain RCJ +31:06
47 Patrick KONRAD Austria TNE +31:58
48 Michael TORCKLER New Zealand SSC +32:14
49 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ Colombia TCS +32:22
50 Robin CARPENTER United States HSD +32:49
51 Oscar CLARK United States HSD +33:12
52 Benjamin DAY Australia UHC +35:25
53 Cameron WURF Australia CAN +36:00
54 Carson MILLER United States JSH +36:17
55 Tyler MAGNER United States HSD +36:27
56 Ivan BASSO Italy CAN +36:49
57 Caleb FAIRLY United States GRS +37:13
58 Keegan SWIRBUL United States BDT +38:53
59 Bjorn SELANDER United States OPM +38:54
60 Martin KOHLER Switzerland BMC +39:34
61 Jeffry LOUDER United States UHC +40:31
62 Daniel EATON United States BDT +40:49
63 Ben JACQUES-MAYNES United States JSH +41:04
64 Markel IRIZAR ARANBURU Spain TFR +41:06
65 James ORAM New Zealand BDT +41:07
66 Joseph LEWIS Australia HSD +42:35
67 Travis MCCABE United States SSC +42:36
68 Ian BURNETT United States JBC +42:41
69 Ian CRANE United States JSH +42:43
70 Jacob RATHE United States JBC +42:51
71 Matej MOHORIC Slovenia CAN +43:00
72 Adam Phelan Australia DPC +43:00
73 Darren LAPTHORNE Australia DPC +43:27
74 Daniel SUMMERHILL United States UHC +43:51
75 Thomas DEKKER Netherlands GRS +44:02
76 GREGORY DANIEL United States BDT +44:24
77 Hayden ROULSTON New Zealand TFR +44:36
78 Jai CRAWFORD Australia DPC +44:53
79 Matt COOKE United States JSH +44:54
80 Alan MARANGONI Italy CAN +45:15
81 Luis Enrique DAVILA Mexico JBC +45:49
82 Gavin MANNION United States GRS +45:55
83 Jonathan CANTWELL Australia DPC +45:58
84 Edward KING United States CAN +46:16
85 Christopher JONES United States UHC +46:52
86 Zachary BELL Canada SSC +47:20
87 Kirk CARLSEN United States JBC +47:21
88 Jonathan CLARKE Australia UHC +47:22
89 Michael CUMING Great Britain RCJ +47:22
90 Alexander CANDELARIO United States OPM +47:23
91 Bernard SULZBERGER Australia DPC +47:35
92 Yannick EIJSSEN Belgium BMC +48:04
93 Stephen LEECE United States JSH +49:02
94 Joonas HENTTALA Finland TNN +49:38
95 Wesley SULZBERGER Australia DPC +50:04
96 Charles PLANET France TNN +50:13
97 Elia VIVIANI Italy CAN +50:56
98 Toms SKUJINS Latvia HSD +50:59
99 Jordan KERBY Australia DPC +51:06
100 Thomas MOSES Great Britain RCJ +51:25
101 Calvin WATSON Australia TFR +51:29
102 Kristian HOUSE Great Britain RCJ +51:30
103 Michael SCHWARZMANN Germany TNE +52:00
104 David LOZANO RIBA Spain TNN +52:21
105 Cristiano SALERNO Italy CAN +53:19
106 Elliott PORTER Great Britain RCJ +53:21
107 Steve FISHER United States JBC +53:23
108 Leopold KONIG Czech Republic TNE +53:24
109 Jesper HANSEN Denmark TCS +53:24
110 Scott ZWIZANSKI United States OPM +53:39
111 Luis ROMERO AMARAN Cuba JSH +53:51
112 Eric MARCOTTE United States SSC +54:24
113 Jure KOCJAN Slovenia SSC +54:38
114 Michel KOCH Germany CAN +55:41
115 Rick ZABEL Germany BMC +56:52
116 Martijn VERSCHOOR Netherlands TNN +1:00:14
117 Michael FRIEDMAN United States OPM +1:00:14
118 Nathan VAN HOOYDONCK Belgium BDT +1:02:02
119 Michael MORKOV Denmark TCS +1:05:18
120 Scott AMBROSE New Zealand TNN +1:05:19
121 Johnathan FRETER United States JBC +1:05:54
122 Aaron PERRY New Zealand TNN +1:08:39

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net