carpenterRobin Carpenter (Hincapie Sportswear Development Team) wygrał drugi etap wyścigu USA Pro Challenge. Nowym liderem został Alex Howes (Garmin – Sharp).

Po pierwszym dość łatwym etapie w USA Pro Challenge dziś na kolarzy czekały większe wyzwania. Etap z Aspen do Mt. Crested Butte liczył 169 kilometrów, a przed rywalizującymi były trzy górskie premie.

Dopiero po dwóch lotnych premiach wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Michael Torckler (Team SmartStop) , Joe Lewis, Dion Smith i Robin Carpenter (wszyscy Hincapie Sportswear Development Team), Jai Crawford (Drapac Professional Cycling), Benjamin Jacques-Maynes (Jamis – Hagens Berman), Jesse Anthony (Optum p/b Kelly Benefit Strategies), Chris Jones (UnitedHealthcare) ,Luis Lemus Davila i Kirk Carlsen (obaj Jelly Belly p/b Maxxis), Matej Mohoric (Cannondale) i David de la Cruz Melgarejo (NetApp Endura).

Na pierwszej górskiej premii (McClure Pass) najlepszy okazał się de la Cruz. Wspinaczkę pod Kebler Pass harcownicy zaczęli z prawie czterominutową przewagą nad peletonem. Ten podjazd to szutrowa droga, bardzo podobna do tej ze Strade Bianche. W miarę pokonywania podjazdu z ucieczki ubywali poszczególni zawodnicy, a z tyłu mocno naciskała ekipa BMC Racing Team. 31 kilometrów przed metą z przewagi została niewiele ponad minuta.

Na szczycie Kebler Pass z ucieczki został tylko Carpenter. Ze względu na padający deszcz i luźną nawierzchnię zjazd z przełęczy został zneutralizowany. 5 kilometrów prze metą Carpenter miał 45 sekund przewagi nad uszczuplonym peletonem. Przed nim był jeszcze trzykilometrowy podjazd na metę, Młody Amerykanin dzielnie poczynał sobie na podjeździe i powiększał przewagę nad goniącą go grupką.

Carpenter nie dał wydrzeć sobie życiowego sukcesu. Na ostatnim kilometrze zaatakowali Tejay van Garderen (BMC Racing Team) i Alex Howes (Garmin – Sharp).  Howes ostatecznie zajął drugie miejsce i został nowym liderem wyścigu. Van Garderen ukończył etap tuż za nim.

Dwunaste miejsce zajął Bartosz Huzarski (NetApp Endura), tuż za nim uplasował się Rafał Majka (Tinkoff -Saxo).

W generalce Bartek zajmuje 11 pozycję, Rafał Majka jest 13, a Paweł Poljański 32.

Wyniki 2 etapu:

1 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 4:17:18
2 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:07
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:15
5 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:17
6 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
7 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:00:20
8 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development 0:00:23
9 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:24
10 Rob Britton (Can) Team SmartStop
11 Clement Chevrier (Fra) Bissell Development Team
12 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:00:25
13 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:27
14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:31
15 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
16 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team 0:00:35
17 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
18 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
19 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:36
20 Phillip Gaimon (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:44
21 Benjamin King (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:45
22 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
23 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:47
24 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:00:49
25 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 0:00:57
26 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:01:06
27 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:16
28 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Team Netapp-Endura 0:01:18
29 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development 0:01:20
30 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:26
31 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:01:29
32 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:30
33 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:01:34
34 Richard Handley (GBr) Rapha Condor JLT 0:01:35
35 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:01:41
36 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
37 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Team Garmin-Sharp
38 Caleb Fairly (USA) Team Garmin-Sharp
39 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 0:01:42
40 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:44
41 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team
42 Robbie Squire (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:01:50
43 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:01:54
44 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:55
45 Rasmus Guldhammer (Den) Tinkoff-Saxo
46 Bjorn Selander (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:56
47 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development 0:02:08
48 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:02:17
49 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 0:02:18
50 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
51 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:19
52 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:20
53 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:03:30
54 Patrick Konrad (Aut) Team Netapp-Endura
55 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:05:18
56 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
57 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:05:19
58 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:06:59
59 Edward King (USA) Cannondale 0:07:26
60 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:07:27
61 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
62 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
63 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development
64 Gregor Muhlberger (Aut) Team Netapp-Endura 0:07:28
65 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
66 Edward Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
67 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
68 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team 0:08:26
69 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:10:07
70 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:11:35
71 Ian Crane (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
72 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek Factory Racing
73 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:11:36
74 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
75 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team
76 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:11:37
77 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:11:39
78 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
79 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:11:40
80 Tom Moses (GBr) Rapha Condor JLT
81 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:11:41
82 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development 0:11:55
83 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:12:39
84 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:13:20
85 Michel Koch (Ger) Cannondale
86 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:13:30
87 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
88 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:14:30
89 Jose Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:14:31
90 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
91 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
92 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
93 Thomas Dekker (Ned) Team Garmin-Sharp
94 Elliott Porter (GBr) Rapha Condor JLT
95 Kristian House (GBr) Rapha Condor JLT 0:14:32
96 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
97 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
98 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:14:33
99 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
100 Michael Cuming (GBr) Rapha Condor JLT
101 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
102 Mike Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
103 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 0:14:34
104 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
105 Leopold König (Cze) Team Netapp-Endura
106 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:14:35
107 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop
108 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp-Endura 0:14:37
109 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling 0:15:22
110 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:15:30
111 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk
112 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:16:10
113 Gavin Mannion (USA) Team Garmin-Sharp 0:16:24
114 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:16:27
115 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling
116 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:16:28
117 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:21:25
118 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo 0:22:57
119 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:22:58
120 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bissell Development Team
121 Aaron Perry (NZl) Team Novo Nordisk
122 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:00
123 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:23:33
DNF Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
DNF Joshua Berry (USA) Team SmartStop
DNF Daniel Whitehouse (NZl) Rapha Condor JLT

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 6:44:00
2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:11
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:12
4 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:00:13
5 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:22
6 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:00:25
7 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development 0:00:28
8 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:29
9 Clement Chevrier (Fra) Bissell Development Team
10 Rob Britton (Can) Team SmartStop
11 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:00:30
12 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:31
13 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:32
14 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:00:39
15 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:52
16 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:22
17 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
18 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
19 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:23
20 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development 0:01:28
21 Phillip Gaimon (USA) Team Garmin-Sharp 0:01:31
22 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:01:34
23 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:01:36
24 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:38
25 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Team Garmin-Sharp 0:01:54
26 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:11
27 Benjamin King (USA) Team Garmin-Sharp
28 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:21
29 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:02:22
30 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 0:02:23
31 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:25
32 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:02:31
33 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 0:02:34
34 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:35
35 Robbie Squire (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:37
36 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:42
37 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 0:02:47
38 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:03:07
39 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Team Netapp-Endura 0:03:08
40 Richard Handley (GBr) Rapha Condor JLT 0:03:25
41 Caleb Fairly (USA) Team Garmin-Sharp 0:03:31
42 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:03:35
43 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development 0:03:58
44 Patrick Konrad (Aut) Team Netapp-Endura 0:04:17
45 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:04:33
46 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 0:05:08
47 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:05:11
48 Bjorn Selander (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:05:12
49 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:05:21
50 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:05:39
51 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:06:49
52 Rasmus Guldhammer (Den) Tinkoff-Saxo 0:07:03
53 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:07:08
54 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
55 Gregor Muhlberger (Aut) Team Netapp-Endura 0:08:15
56 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:08:19
57 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:08:46
58 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development 0:08:53
59 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:08:59
60 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:09:18
61 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
62 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:09:55
63 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:10:54
64 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:10:58
65 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team 0:11:53
66 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:12:07
67 Edward King (USA) Cannondale 0:12:34
68 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team 0:13:08
69 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:13:10
70 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek Factory Racing 0:13:25
71 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:13:26
72 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
73 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:13:27
74 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:14:22
75 Travis McCabe (USA) Team SmartStop 0:14:55
76 Ian Crane (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:15:02
77 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:15:06
78 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:15:08
79 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:15:10
80 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:15:20
81 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:15:56
82 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:16:17
83 Thomas Dekker (Ned) Team Garmin-Sharp 0:16:21
84 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:16:22
85 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:16:24
86 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:16:43
87 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:16:44
88 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development 0:17:03
89 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling 0:17:12
90 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:17:47
91 Kristian House (GBr) Rapha Condor JLT 0:17:48
92 Jose Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:17:58
93 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp-Endura 0:18:04
94 Gavin Mannion (USA) Team Garmin-Sharp 0:18:14
95 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling 0:18:17
96 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:18:39
97 Edward Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo 0:19:13
98 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:19:37
99 Elliott Porter (GBr) Rapha Condor JLT 0:19:39
100 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
101 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:40
102 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:41
103 Michael Cuming (GBr) Rapha Condor JLT
104 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 0:19:42
105 Leopold König (Cze) Team Netapp-Endura
106 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:19:43
107 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:19:54
108 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:19:55
109 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:21:59
110 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:23:10
111 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:23:15
112 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:23:25
113 Tom Moses (GBr) Rapha Condor JLT 0:23:44
114 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:24:50
115 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:26:18
116 Mike Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
117 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop 0:26:20
118 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 0:26:57
119 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bissell Development Team 0:28:06
120 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo 0:31:36
121 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:31:37
122 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:32:12
123 Aaron Perry (NZl) Team Novo Nordisk 0:34:43

@ArekWaluga77

Foto:Hincapie Sportswear Development Team