Bjorn LeukemansBjörn Leukemans (Wanty-Groupe Gobert) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour de Limousin. Najlepszy z kolarzy CCC Polsat Polkowice – Davide Rebellin był dwunasty.

Pierwszego dnia rywalizacji, kolarze ścigali się z miejscowości Limoges do Brive. Do przejechania były 174 kilometry, a w końcówce czekała premia górska trzeciej kategorii.

70 kilometrów przed kreską uformowała się decydująca akcja. Znalazł się tam m.in Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej górskiej premii. Zaatakował Bjorn Leukemans i to doświadczony Belg jako pierwszy przekroczył linię mety. 5 sekund straciła do niego grupka pościgowa, którą przyprowadził Stephane Rossetto (Big Mat Auber) przed Mauro Finetto (Neri Sottoli). Ze stratą 14 sekund na dwunastym miejscu zameldował się Davide Rebellin.

Wyniki:

1 LEUKEMANS Björn (BEL) WGG les 176,3 km en 4h22’23” (moy. 40,315 km/h) (b : 13”)
2 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG à 05” (b : 6”)
3 FINETTO Mauro (ITA) NRI ” (b : 4”) 
4 KERN Christophe (FRA) EUC ”     
5 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM ”     
6 GAUTIER Cyril (FRA) EUC à 14”    
7 VACHON Florian (FRA) BSE ”     
8 * TURGIS Jimmy (FRA) RLM ” (b: 1”)  
9 VICHOT Arthur (FRA) FDJ ”     
10 GONÇALVES José (POR) LPM ”     
11 TAARAMAE Rein (EST) COF ”     
12 REBELLIN Davide (ITA) CCC ”     
13 PONZI Simone (ITA) NRI ”     
14 PARRINELLO Antonio (ITA) AND ”     
15 WALLAYS Jelle (BEL) TSV ”     
16 * BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) BAR ”     
17 * FERNANDEZ Ruben (ESP) CJR ”     
18 DUQUE Leonardo Fabio (COL) COL à 49” (b : 2”)  
19 DELAPLACE Anthony (FRA) BSE à 56”    
20 * LEVEAU Jérémy (FRA) RLM à 06’54”    
21 FEILLU Romain (FRA) BSE ”     
22 CHAINEL Steve (FRA) ALM ”     
23 VALENCIA Juan Pablo (COL) COL ”     
24 MIHAYLOV Nikolay (BUL) CCC ”     
25 REICHENBACH Sébastien (SUI) IAM ”     
26 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG ”     
27 DE GREEF Francis (BEL) WGG ”     
28 * SPRENGERS Thomas (BEL) TSV ”     
29 MINNAARD Marco (NED) WGG ”     
30 DEGAND Thomas (BEL) WGG ”     
31 * HNIK Karel (CZE) MTN ”     
32 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) MTN ”     
33 * RENAULT Maxime (FRA) BIG ”     
34 FRAPPORTI Marco (ITA) AND ”     
35 * TULIK Angelo (FRA) EUC ”     
36 * FEDI Andrea (ITA) NRI ”     
37 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND ”     
38 ARASHIRO Yukiya (JPN) EUC ”     
39 QUEMENEUR Perrig (FRA) EUC ”     
40 * DUVAL Julien (FRA) RLM ”     
41 FONSECA Armindo (FRA) BSE ”     
42 SIMON Julien (FRA) COF ”     
43 * DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG ” (b : 3”)  
44 TRONET Steven (FRA) BIG ”     
45 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR ”     
46 * FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR ”     
47 GESLIN Anthony (FRA) FDJ ”     
48 EDET Nicolas (FRA) COF ”     
49 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ ”     
50 MOLARD Rudy (FRA) COF ”     
51 ZARDINI Edoardo (ITA) BAR ”     
52 EL FARES Julien (FRA) LPM ”     
53 GUILLOU Florian (FRA) BSE ” (b : 3”)
54 HAUSSLER Heinrich (AUS) IAM ”     
55 GARCIA Marcos (ESP) CJR ”     
56 KREDER Michel (NED) WGG ”     
57 TABORRE Fabio (ITA) NRI ”     
58 VIGANO Davide (ITA) CJR ”     
59 * VERGAERDE Otto (BEL) TSV à 10’36”    
60 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM à 10’37”    
61 FEDRIGO Pierrick (FRA) FDJ ”     
62 * DOMONT Axel (FRA) ALM ”     
63 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”     
64 CHAVANEL Sylvain (FRA) IAM ”     
65 REZA Kévin (FRA) EUC ”     
66 HOOGERLAND Johnny (NED) AND ”     
67 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG ”     
68 BERARD Julien (FRA) ALM ”     
69 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) BSE ”     
70 PINEAU Jérôme (FRA) IAM ”     
71 * BESCOND Jérémy (FRA) COF ”     
72 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC à 17’42”    
73 * DIAZ CARDENAS Edward Fabian (COL) COL ”     
74 PIRAZZI Stefano (ITA) BAR ”     
75 * BACKAERT Frederik (BEL) WGG ” (b : 3”)  
76 MORAJKO Jacek (POL) CCC ”     
77 PIECHELE Andrea (ITA) BAR ”     
78 BRUN Frédéric (FRA) BIG ”     
79 KUREK Adrian (POL) CCC ”     
80 KIENDYS Tomasz (POL) CCC ”     
81 * SAINT MARTIN Clement (FRA) LPM ”     
82 * DANIEL Maxime (FRA) ALM ”     
83 ROSTOLLAN Thomas (FRA) LPM ”     
84 JAKIN Alo (EST) BIG ”     
85 LABORIE Christophe (FRA) BSE ”     
86 * MOLINA Antonio (ESP) CJR ”     
87 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR ” (b : 3”)
88 * PARRA BUSTAMENTE Heiner (COL) CJR ”     
89 RABOTTINI Matteo (ITA) NRI ”     
90 * ZORDAN Andrea (ITA) AND ”     
91 PAREDES Jonathan (COL) COL ”     
92 BONNET William (FRA) FDJ ”     
93 * DEMARE Arnaud (FRA) FDJ ”     
94 BATTAGLIN Enrico (ITA) BAR ”     
95 VAN NIEKERK Dennis (RSA) MTN ”     
96 BELLETTI Manuel (ITA) AND ”     
97 BANDIERA Marco (ITA) AND ”     
98 * COLBRELLI Sonny (ITA) BAR ”     
99 BOEM Nicola (ITA) BAR ”     
100 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”     
101 ISTA Kevyn (BEL) IAM ”     
102 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades (COL) COL ”     
103 BERTAZZO Omar (ITA) AND à 19’52”    
104 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) LPM ”     
105 DELAGE Mickael (FRA) FDJ ”     
106 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban (COL) COL à 19’54”    
107 * LAPORTE Christophe (FRA) COF ”     
108 * LECUISINIER Pierre-Henri (FRA) FDJ ”     
109 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz (ESP) COF ”     
110 NIYONSHUTI Adrien (RWA) MTN ”     
111 * RUFFONI Nicola (ITA) BAR ”     
112 * CONTI Samuele (ITA) NRI à 23’59”    
113 STAUFF Andreas (GER) MTN ”     
114 CHICCHI Francesco (ITA) NRI ”     
115 MARYCZ Jaroslaw (POL) CCC ”     
116 JACOBS Pieter (BEL) TSV ”     
117 WESEMANN Martin (RSA) MTN ”     
118 * YSSAAD Yannis (FRA) BIG ”     
119 * IMHOF Claudio (SUI) IAM ”     
120 * MENUT David (FRA) BIG ”     
121 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM ”     
122 * QUINTERO Duber (COL) COL ”     
123 VERMEULEN Franck (FRA) RLM ”     
124 SALOMEIN Jarl (BEL) TSV ”     
125 * CAMPENAERTS Victor (BEL) TSV ”     
126 * KOWALSKI Rudy (FRA) RLM ”     
127 CHARUCKI Pawel (POL) CCC ”     
128 * DAL COL Andrea (ITA) NRI ”     
129 CAMMAERTS Edwig (BEL) COF ”     
130 * DE PAUW Moreno (BEL) TSV ”     
131 * RAIBAUD Jimmy (FRA) ALM ”     
132 * GRMAY Tsgabu Gebremaryam (ETH) MTN ”     
133 * VAN ZYL Johann (RSA) MTN ”     
134 * HOULE Hugo (CAN) ALM ”     
135 * LE ROUX Romain (FRA) RLM ”     
136 * GAWRONSKI Piotr (POL) CCC à 24’05”    
137 STEELS Stijn (BEL) TSV ”     

Nie wystartował :
VOECKLER Thomas (FRA) EUC

Wycofani:
DUMOULIN Samuel (FRA) ALM    
PAIANI Jean-Lou (FRA) RLM

Klasyfikacja generalna :
1 LEUKEMANS Björn WGG les 176,3 km en 4h22’10” (moy. 40,348 km/h)
2 ROSSETTO Stéphane BIG à 12”
3 FINETTO Mauro NRI à 14”
4 KERN Christophe EUC à 18”
5 DI GREGORIO Rémy LPM ”  
6 * TURGIS Jimmy RLM à 26”
7 GAUTIER Cyril EUC à 27”
8 VACHON Florian BSE ”  
9 VICHOT Arthur FDJ ”  
10 GONÇALVES José LPM ”  
11 TAARAMAE Rein COF ”  
12 REBELLIN Davide CCC ”  
13 PONZI Simone NRI ”  
14 PARRINELLO Antonio AND ”  
15 WALLAYS Jelle TSV ”  
16 * BONGIORNO Francesco Manuel BAR ”  
17 * FERNANDEZ Ruben CJR ”  
18 DUQUE Leonardo Fabio COL à 01’00”
19 DELAPLACE Anthony BSE à 01’09”
20 * DASSONVILLE Flavien BIG à 07’04”
21 GUILLOU Florian BSE ”  
22 * LEVEAU Jérémy RLM à 07’07”
23 FEILLU Romain BSE ”  
24 CHAINEL Steve ALM ”  
25 VALENCIA Juan Pablo COL ”  
26 MIHAYLOV Nikolay CCC ”  
27 REICHENBACH Sébastien IAM ”  
28 BAUGNIES Jérôme WGG ”  
29 DE GREEF Francis WGG ”  
30 * SPRENGERS Thomas TSV ”  
31 MINNAARD Marco WGG ”  
32 DEGAND Thomas WGG ”  
33 * HNIK Karel MTN ”  
34 KONOVALOVAS Ignatas MTN ”  
35 * RENAULT Maxime BIG ”  
36 FRAPPORTI Marco AND ”  
37 * TULIK Angelo EUC ”  
38 * FEDI Andrea NRI ”  
39 PELLIZOTTI Franco AND ”  
40 ARASHIRO Yukiya EUC ”  
41 QUEMENEUR Perrig EUC ”  
42 * DUVAL Julien RLM ”  
43 FONSECA Armindo BSE ”  
44 SIMON Julien COF ”  
45 TRONET Steven BIG ”  
46 FERRARI BARCELO Fabricio CJR ”  
47 * FRAILE MATARRANZA Omar CJR ”  
48 GESLIN Anthony FDJ ”  
49 EDET Nicolas COF ”  
50 LADAGNOUS Matthieu FDJ ”  
51 MOLARD Rudy COF ”  
52 ZARDINI Edoardo BAR ”  
53 EL FARES Julien LPM ”  
54 HAUSSLER Heinrich IAM ”  
55 GARCIA Marcos CJR ”  
56 KREDER Michel WGG ”  
57 TABORRE Fabio NRI ”  
58 VIGANO Davide CJR ”  
59 * VERGAERDE Otto TSV à 10’49”
60 VAUBOURZEIX Thomas LPM à 10’50”
61 FEDRIGO Pierrick FDJ ”  
62 * DOMONT Axel ALM ”  
63 BONNAFOND Guillaume ALM ”  
64 CHAVANEL Sylvain IAM ”  
65 REZA Kévin EUC ”  
66 HOOGERLAND Johnny AND ”  
67 SEELDRAEYERS Kevin WGG ”  
68 BERARD Julien ALM ”  
69 * SEPULVEDA Eduardo BSE ”  
70 PINEAU Jérôme IAM à 10’50”
71 * BESCOND Jérémy COF ”  
72 * BACKAERT Frederik WGG à 17’52”
73 MADRAZO RUIZ Angel CJR ”  
74 BERNAUDEAU Giovanni EUC à 17’55”
75 * DIAZ CARDENAS Edward Fabian COL ”  
76 PIRAZZI Stefano BAR ”  
77 MORAJKO Jacek CCC ”  
78 PIECHELE Andrea BAR ”  
79 BRUN Frédéric BIG ”  
80 KUREK Adrian CCC ”  
81 KIENDYS Tomasz CCC ”  
82 * SAINT MARTIN Clement LPM ”  
83 * DANIEL Maxime ALM ”  
84 ROSTOLLAN Thomas LPM ”  
85 JAKIN Alo BIG ”  
86 LABORIE Christophe BSE ”  
87 * MOLINA Antonio CJR ”  
88 * PARRA BUSTAMENTE Heiner CJR ”  
89 RABOTTINI Matteo NRI ”  
90 * ZORDAN Andrea AND ”  
91 PAREDES Jonathan COL ”  
92 BONNET William FDJ ”  
93 * DEMARE Arnaud FDJ ”  
94 BATTAGLIN Enrico BAR ”  
95 VAN NIEKERK Dennis MTN ”  
96 BELLETTI Manuel AND ”  
97 BANDIERA Marco AND ”  
98 * COLBRELLI Sonny BAR ”  
99 BOEM Nicola BAR ”  
100 BIDEAU Jean-Marc BSE ”  
101 ISTA Kevyn IAM ”  
102 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COL ”  
103 BERTAZZO Omar AND à 20’05”
104 SISKEVICIUS Evaldas LPM ”  
105 DELAGE Mickael FDJ ”  
106 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COL à 20’07”
107 * LAPORTE Christophe COF ”  
108 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ ”  
109 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COF ”  
110 NIYONSHUTI Adrien MTN ”  
111 * RUFFONI Nicola BAR ”  
112 * CONTI Samuele NRI à 24’12”
113 STAUFF Andreas MTN ”  
114 CHICCHI Francesco NRI ”  
115 MARYCZ Jaroslaw CCC ”  
116 JACOBS Pieter TSV ”  
117 WESEMANN Martin MTN ”  
118 * YSSAAD Yannis BIG ”  
119 * IMHOF Claudio IAM ”  
120 * MENUT David BIG ”  
121 ANTOMARCHI Julien LPM ”  
122 * QUINTERO Duber COL ”  
123 VERMEULEN Franck RLM ”  
124 SALOMEIN Jarl TSV ”  
125 * CAMPENAERTS Victor TSV ”  
126 * KOWALSKI Rudy RLM ”  
127 CHARUCKI Pawel CCC ”  
128 * DAL COL Andrea NRI ”  
129 CAMMAERTS Edwig COF ”  
130 * DE PAUW Moreno TSV ”  
131 * RAIBAUD Jimmy ALM ”  
132 * GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN ”  
133 * VAN ZYL Johann MTN ”  
134 * HOULE Hugo ALM ”  
135 * LE ROUX Romain RLM ”  
136 * GAWRONSKI Piotr CCC à 24’18”
137 STEELS Stijn TSV ”     

 

Andrzej Gucwa