meersmanGianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour de l`Ain i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap wyścigu Tour de l`Ain prowadził z Bourg-en-Bresse do Saint-Vulbas i liczył ponad 158 kilometrów. Trasa była płaska i nie było na niej większych trudności.

W ucieczkę dnia zabrali się: Quentin Pacher (Francja), Jean-Lou Paiani (Roubaix-Lille Métropole) i Jérôme Gilbert (Wanty – Groupe Gobert). Jedyny lotny finisz wygrał Paiani. Trójka uzyskała maksymalnie pięć minut przewagi, a na 38 kilometrów przed metą wyprzedzali peleton o 3 minuty.

22 kilometry przed metą z ucieczki zaatakował Pacher. 10 kilometrów dalej miał on 22 sekundy przewagi nad dwójką i minutę nad peletonem. Francuz został złapany przez dużą grupę na 3 kilometry przed metą.

W sprinterskim finiszu najlepiej odnalazł się lider wyścigu, Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step).

Wyniki:

1 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C. BEL les 158.5 km en 3h40’17” (moy. 43.17 km/h) (b : 10”)
2 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environneme FRA (b : 6”)
3 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL (b : 4”)
4 * ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C. FRA
5 * SARREAU Marc FDJ.fr FRA
6 * FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ
7 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED
8 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA
9 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA
10 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environneme FRA
11 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP
12 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA
13 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ
14 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA
15 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ
16 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA
17 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environneme FRA
18 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA
19 * ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED
20 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED
21 * AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ
22 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA
23 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C. GBR
24 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA
25 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C. COL
26 * CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA
27 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA
28 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA
29 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR
30 SICARD Romain Team Europcar FRA
31 * LE GAC Olivier FDJ.fr FRA
32 CRAVEN Dan Team Europcar NAM
33 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED
34 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL
35 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C. BEL
36 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL
37 * TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team NED
38 * BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED
39 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA
40 LOUBET Julien Equipe de France FRA
41 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL
42 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED
43 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA
44 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED
45 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environneme FRA
46 CORNU Jérémy Team Europcar FRA
47 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA
48 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA
49 * LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA
50 BERHANE Natnael Team Europcar ERI
51 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP
52 * LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA
53 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA
54 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA
55 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA
56 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED
57 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA
58 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
59 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
60 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA
61 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
62 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA
63 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA
64 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA
65 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environneme FRA
66 * GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA
67 MOUREY Francis FDJ.fr FRA
68 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
69 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL
70 * DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL
71 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU
72 LAVIEU Antoine Team La Pomme Marseille 13 FRA
73 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL
74 * PACHER Quentin Equipe de France FRA
75 * DULIN Alexis Equipe de France FRA
76 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA
77 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA
78 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP
79 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL
80 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA
81 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ
82 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA
83 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL
84 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA
85 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA
86 * CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP
87 * MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS
88 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA
89 * VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C. ESP
90 * OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ
91 TORRES BARCELO Albert Team Ecuador ESP
92 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL
93 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST
94 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 54”
95 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 01’41”
96 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA

Klasyfikacja generalna :    
1 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C.T. BEL les 306.5 km en 7h29’55” (moy. 40.85 km/h)
2 * ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C.T. FRA 16”
3 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C.T. BEL 17”
4 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C.T. COL ‘
5 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 19”
6 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
7 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 20”
8 * ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED 21”
9 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C.T. GBR 22”
10 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED 23”
11 LOUBET Julien Equipe de France FRA 25”
12 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
13 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environnement FRA 26”
14 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA ‘
15 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
16 SICARD Romain Team Europcar FRA 27”
17 * VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C.T. ESP ‘
18 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 28”
19 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL ‘
20 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA ‘
21 * LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA ‘
22 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 29”
23 * FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ 30”
24 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
25 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED ‘
26 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
27 * BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED ‘
28 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL ‘
29 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ ‘
30 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
31 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environnement FRA 31”
32 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
33 * PACHER Quentin Equipe de France FRA ‘
34 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA 32”
35 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
36 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA 07h30’27” ‘
37 * CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA ‘
38 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL ‘
39 CORNU Jérémy Team Europcar FRA 33”
40 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
41 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
42 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
43 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA ‘
44 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environnement FRA 34”
45 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST ‘
46 BERHANE Natnael Team Europcar ERI ‘
47 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 35”
48 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
49 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA 36”
50 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
51 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
52 * TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team NED 37”
53 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
54 * DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL ‘
55 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA ‘
56 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 38”
57 TORRES BARCELO Albert Team Ecuador ESP ‘
58 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED ‘
59 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
60 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR ‘
61 * LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA 39”
62 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 40”
63 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
64 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA ‘
65 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
66 * DULIN Alexis Equipe de France FRA ‘
67 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 41”
68 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA ‘
69 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ ‘
70 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 42”
71 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA ‘
72 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
73 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 43”
74 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
75 * GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA ‘
76 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
77 MOUREY Francis FDJ.fr FRA 44”
78 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED ‘
79 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL ‘
80 * OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ ‘
81 * SARREAU Marc FDJ.fr FRA 45”
82 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ ‘
83 * MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS ‘
84 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
85 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP ‘
86 CRAVEN Dan Team Europcar NAM 47”
87 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP 48”
88 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL 49”
89 LAVIEU Antoine Team La Pomme Marseille 13 FRA 54”
90 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU 01’00”
91 * LE GAC Olivier FDJ.fr FRA 01’03”
92 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA 01’06”
93 * CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP 01’17”
94 * AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ 01’23”
95 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 01’53”
96 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 02’33”

 

@ArekWaluga77