kreder raymondRaymond Kreder (Garmin-Sharp)  wygrał pierwszy etap wyścigu Tour de l`Ain. Liderem wyścigu pozostał ianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step).

Po wczorajszym krótkim prologu na Tour de l`Ain, dziś kolarze mieli do pokonania etap z Lac de Chalain do Montrevel-en-Bresse. Czekało na nich ponad 150 kilometrów ścigania z dwoma górskimi premiami i lotnym finiszem.

Od samego startu na atak zdecydowało się dwóch zawodników: Frédéric Brun (BigMat-Auber 93) i Roman Semyonov (Continental Team Astana). Obie górskie premie wygrał Semyonov, który jutro założy koszulkę dla najlepszego górala. Akcja dwójki zakończyła się 53 kilometry przed metą.

Po okresie dłuższej stagnacji na 16 kilometrów przed metą z peletonu zaatakował Rudy Kowalski (Roubaix-Lille Métropole). Mocna praca ekipy Omega Pharma – Quick Step spowodowała, że Francuz tylko na krótko zawitał przed peletonem.

Dzięki bardzo dobremu rozprowadzeniu finisz z dużej grupy wygrał Raymond Kreder (Garmin-Sharp). Drugi był Marc Sarreau (FDJ.fr), a trzeci Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step).

Wyniki:

1 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED 3:44:30
2 SARREAU Marc FDJ.fr FRA
3 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C. BEL
4 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ
5 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL
6 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA
7 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team NED
8 CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA
9 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ
10 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA
11 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environneme FRA
12 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST
13 BERHANE Natnael Team Europcar ERI
14 FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ
15 AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ
16 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA
17 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL
18 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA
19 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA
20 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL
21 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA
22 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environneme FRA
23 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA
24 PERRICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environneme FRA
25 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C. GBR
26 GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA
27 LOUBET Julien Equipe de France FRA
28 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
29 ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED
30 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA
31 OOMEN Sam Rabobank Development Team NED
32 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR
33 LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA
34 LE GAC Olivier FDJ.fr FRA
35 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA
36 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED
37 CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP
38 HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED
39 ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C. FRA
40 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA
41 TORRES BARCELO Albert Team Ecuador ESP
42 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL
43 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL
44 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL
45 CRAVEN Dan Team Europcar NAM
46 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA
47 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C. COL
48 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
49 PACHER Quentin Equipe de France FRA
50 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA
51 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA
52 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA
53 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA
54 SICARD Romain Team Europcar FRA
55 LAVIEU Antoine Team La Pomme Marseille 13 FRA
56 CORNU Jérémy Team Europcar FRA
57 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA
58 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA
59 LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA
60 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA
61 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP
62 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA
63 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL
64 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL
65 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C. BEL
66 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environneme FRA
67 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA
68 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA
69 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP
70 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA
71 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA
72 DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL
73 BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED
74 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA
75 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA
76 OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ
77 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA
78 MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS
79 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA
80 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL
81 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environneme FRA
82 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA
83 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
84 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP
85 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
86 DULIN Alexis Equipe de France FRA
87 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C. ESP
88 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU
89 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED
90 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED
91 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL
92 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA
93 SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ
94 MOUREY Francis FDJ.fr FRA
95 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA
96 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA

Klasyfikacja generalna:
1 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C.T. BEL 3:49:48
2 ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C.T. FRA 06”
3 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C.T. BEL 07”
4 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C.T. COL ‘
5 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 09”
6 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
7 HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 10”
8 ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED 11”
9 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C.T. GBR 12”
10 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED 13”
11 LOUBET Julien Equipe de France FRA 15”
12 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
13 PERRICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environnement FRA 16”
14 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA ‘
15 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
16 SICARD Romain Team Europcar FRA 17”
17 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C.T. ESP ‘
18 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 18”
19 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL ‘
20 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA ‘
21 LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA ‘
22 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 19”
23 FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ 20”
24 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
25 OOMEN Sam Rabobank Development Team NED ‘
26 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
27 BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED ‘
28 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL ‘
29 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ ‘
30 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
31 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environnement FRA 21”
32 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
33 PACHER Quentin Equipe de France FRA ‘
34 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA 22”
35 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
36 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA ‘
37 CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA ‘
38 CORNU Jérémy Team Europcar FRA 23”
39 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
40 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
41 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
42 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA ‘
43 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST 24”
44 BERHANE Natnael Team Europcar ERI ‘
45 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 25”
46 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
47 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL 26”
48 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
49 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
50 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
51 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team NED 27”
52 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
53 DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL ‘
54 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA ‘
55 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 28”
56 TORRES BARCELO Albert Team Ecuador ESP ‘
57 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED ‘
58 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
59 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR ‘
60 LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA 29”
61 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 30”
62 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
63 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
64 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA ‘
65 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
66 DULIN Alexis Equipe de France FRA ‘
67 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 31”
68 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA ‘
69 SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ ‘
70 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 32”
71 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA ‘
72 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
73 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 33”
74 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
75 GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA ‘
76 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
77 MOUREY Francis FDJ.fr FRA 34”
78 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED ‘
79 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL ‘
80 OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ ‘
81 SARREAU Marc FDJ.fr FRA 35”
82 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ ‘
83 MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS ‘
84 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
85 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP ‘
86 CRAVEN Dan Team Europcar NAM 37”
87 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP 38”
88 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL 39”
89 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 42”
90 LAVIEU Antoine Team La Pomme Marseille 13 FRA 44”
91 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 49”
92 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU 50”
93 LE GAC Olivier FDJ.fr FRA 53”
94 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA 56”
95 CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP 01’07”
96 AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ 01’13”

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net