Luis Leon SanchezLuis Leon Sanchez  w przyszłym sezonie opuści barwy ekipy Caja Rural – RGA. Hiszpan po roku przerwy, wróci na szczebel WorldTour.

Doświadczony Hiszpan od stycznia reprezentować będzie ekipę Astana. Popularny „LuLu” jest bardzo wdzięczny nowemu pracodawcy, za obdarzenie go zaufaniem. Specjalistę od jazdy indywidualnej na czas w swojej drużynie chciał sam Alexander Vinkokourov, który uważa 30-latka za jednego z najlepszych kolarzy.

Dla Sancheza transfer do Astany jest jednocześnie powrotem do ekipy WorldTour. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie został wyrzucony z Belkinu z powodu powiązania jego nazwiska z kilkoma aferami dopingowymi. W nowej drużynie będzie miał wolną rękę w klasykach, a w Wielkich Tourach może okazać się cennym pomocnikiem dla Vincenzo Nibaliego.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułBodnar w pakiecie z Saganem do Tinkoff-Saxo? Roche do Sky Team?
Następny artykułPlan transmisji telewizyjnych Tour de Pologne 2014
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tinkoff-saxo
tinkoff-saxo

Boom,Malacarne i Rosa także już w Astanie