Lars BoomAstana nie próżnuje w pierwszym dniu okienka transferowego. Rano informowaliśmy o przenosinach Luisa Leona Sancheza, a po południu potwierdzono kolejne roszady w kazachskiej ekipie.

Oprócz Sancheza, który do tej pory ścigał się dla Caja Rural – RGA, ekipę kierowaną przez Alexandra Vinokourova wzmocni specjalista od bruków – Lars Boom. Holendra w tym sezonie mogliśmy oglądać w barwach Belkinu, a podczas ostatniego Tour de France, wygrał pamiętny etap na północy Francji, który prowadził przez „kocie łby”.

Ekipę wzmocnią także Włosi – Davide Malacarne (Europcar) oraz Diego Rosa (Androni Giocattoli. „Boom jest kolarzem na klasyki i świetnym pomocnikiem na płaskich etapach w Wielkich Tourach. Pokazał to na piątym odcinku Touru, gdzie wygrał na bruku w warunkach, których nie widziałem od ponad dekady. Malacarne i Rosa są mocnymi włoskimi kolarzami, którzy będą cennym wsparciem dla Fabio Aru w wyścigach etapowych”, napisał menadżer Astany – Alexander Vinokourov w specjalnym oświadczeniu.

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments