Merida_Reacto_Evo_Rui_Costa-1Rower aktualnego kolarskiego mistrza świata Rui Costy z Lampre-Merida będzie jedną z atrakcji Strefy Dobrej Energii Taurona na każdej mecie tegorocznego Tour de Pologne. Wszyscy, którzy odwiedzą namiot Taurona, będą w nim mogli także m.in. wsiąść na energorower i sprawdzić, ile sił muszą włożyć w kręcenie, żeby uruchomić lampę czy wiatrak.

– To będzie prawdziwa gratka dla fanów kolarstwa – mówi Mateusz Musioł z Merida Polska o możliwości obejrzenia roweru mistrza świata. Model Merida Reacto Evo w tęczowych barwach mistrza świata Rui Costy będzie prezentowany w Strefie Dobrej Energii już 3 sierpnia w Bydgoszczy, a także w każdy kolejny dzień wyścigu. – Jest naprawdę niesamowity. To bardzo komfortowy rower z bardzo dużą sztywnością – tak swoją maszynę określa kolarz Lampre-Merida. Jej rama została uznana przez opiniotwórczy magazyn „Tour” za drugą najlepszą na świecie pod względem aerodynamiki. – Nasze testy w tunelu aerodynamicznym wykazały, że rama Reacto Evo pozwala zaoszczędzić kolarzowi do 20 watów mocy przy prędkości 50 km/godz. To różnica, która może być decydująca podczas wyścigu – uważa Juergen Falke, kierownik działu badawczo-rozwojowego Meridy. Tour de Pologne będzie jedyną okazją, by z bliska przyjrzeć się rowerowi mistrza świata w Polsce.

W Strefie Dobrej Energii Taurona nie zabraknie także innych atrakcji. Jedną z nich będą energorowery. Każdy chętny może wsiąść na rower podłączony przez trenażer do prądnicy i sprawdzić, ile zielonej energii potrzeba, żeby uruchomić lampę czy wiatrak. Merida Polska dostarczyła do Strefy Dobrej Energii modele dostosowane do zróżnicowanego wzrostu. W namiocie Taurona, oficjalnego sponsora Tour de Pologne, będzie można także wsiąść na rowerek stacjonarny i wziąć udział w wirtualnym wyścigu, korzystając z konsoli Wii. Walkę na prawdziwe kilometry umożliwia rywalizacja „Wykręć nagrody z Tauronem” w aplikacji Endomono, którą będzie można pobrać w namiocie Taurona przez darmową sieć Wi-Fi. Z aplikacji można korzystać na wiele sposobów, m.in. pokonując najdłuższy dystans, przejeżdżając trasę Tour de Pologne Amatorów czy walcząc w zmaganiach seniorów. Do wykręcenia w rywalizacji Taurona jest wiele akcesoriów rowerowych Merida, a także rower szosowy Merida Scultura 903, replika modelu Lampre-Merida, jako główna nagroda. W Strefie Dobrej Energii będzie można również zagrać w efektowną grę Blink sprawdzającą refleks jej uczestników. Na wszystkich, którzy odwiedzą namiot Taurona, czeka także wiele gadżetów i niespodzianek, które zapewnią dobrą energię na cały wyścig.

 

Informacja prasowa