21. etap Wielkiej Pętli to chyba najprzyjemniejszy dzień na jaki czekają kolarze uczestniczący w Tour de France. Etap przyjaźni z meta na jednej z najpiękniejszych i najdroższych ulic w Europie – Champs-Élysées.

Ostatni etap sto pierwszej odsłony Wielkiej Pętli, rozpocznie się w Evry, a jego długość to 137,5 km. Paryskie zmagania w tym sezonie zostaną rozegrane wieczorem. Finisz spodziewany jest w okolicach godziny 19:15.

Setki tysięcy fanów czekają na swoich ulubieńców, którzy podczas tego dnia tak naprawdę mają nieco ponad 50 kilometrów ścigania. Ataki zgodnie ze scenariuszem z ostatnich lat, rozpoczną się dopiero na rundach wokół Pól Elizejskich. Podobnie jak w 2013 roku, kolarze będą objeżdżać Łuk Triumfalny, a nie jak miało to miejsce w przeszłości – zawracać przed nim.

Od startu kolarze będą pili szampana, dzielić się swoimi wrażeniami z wyścigu oraz pozdrawiać kibiców i rodziny za pośrednictwem kamer telewizyjnych. Na koniec będziemy świadkami najbardziej spektakularnego sprintu w sezonie. Przez cztery lata niepokonany był tam Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step), ale w ubiegłym roku najlepszy okazał się Marcel Kittel (Giant-Shimano).  Niemiec powtórzy swój wyczyn, czy też może wygra ktoś inny?

Profil:

profil 21

Faworyci według naszosie.pl:

1. Marcel Kittel (Giant-Shimano)
2. Peter Sagan (Cannondale)
3. Alexander Kristoff (Katusha)

Relacja w Eurosporcie od 15:15

 

mapki: letour.fr

Andrzej Gucwa