Tony MartinTony Martin (OPQS) wygrał przedostatni etap Tour de France, będący jazdą indywidualną na czas. Maciej Bodnar (Cannondale) zajął czternaste miejsce.

Tylko jedną jazdę indywidualną na czas przygotowali w tym roku organizatorzy Wielkiej Pętli. Jednak dzisiejsza czasówka miała rozstrzygnąć podział miejsc na podium. Kolarze mieli do pokonania aż 54 kilometry z z Bergerac do Perigueux. Profil był pofałdowany, a na trasie znajdowało się kilka znaczących podjazdów.

Jako pierwszy barierę 1 godziny 10 minut pokonał Danny Pate (Sky): 1h09’22”. Świetnie pojechał Maciej Bodnar (Cannondale), który do Pate’a stracił tylko 12 sekund. Dopiero Jan Barta (NetApp Endura) pobił ich wynik. Czech zanotował czas 1h08’08”. Bartosz Huzarski trasę czasówki pokonał w 1h11’40”, a Michał  Gołaś (OPQS) 1h13’50”.

Zgodnie z oczekiwaniami wynik z innej planety wykręcił Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step). “Panzerwagen” 54 kilometrową czasówkę pokonał w 1h06’21”. Nasz król gór – Rafał Majka (Tinkoff – Saxo) wykręcił czas 1h12’31”. Na wirtualne podium tymczasem wskoczył Tom Dumoulin (Giant – Shimano) z czasem gorszym od prowadzącego o 1’39”.

Dobrze rozpoczął swoją jazdę Michał Kwiatkowski (OPQS). Niestety z kilometra na kilometr było coraz gorzej. “Kwiato” zakończył rywalizację z czasem gorszym od Tony’ego Martina o ponad 6 minut, a lepszym od Rafała Majki o osiem sekund…

Trochę w tle walki o zwycięstwo etapowe, toczyła się walka o podium w klasyfikacji generalnej. Przed rozpoczęciem dzisiejszej rywalizacji między Thibaut Pinot (FDJ.fr), Jean Christophe Peraud (Ag2r La Mondiale) i Alejandro Valverde (Movistar) było tylko 15 sekund różnicy. Najlepiej pojechał Peraud, który awansował na drugie miejsce w generalce. Nie przeszkodziło mu w tym nawet przebite koło. Pinot spadł o jedno miejsce, ale utrzymał się na podium. Po raz kolejny Valverde niestety nie wywalczył miejsca w TOP 3 Tour de France.

Problemy z rowerem miał także Romain Bardet (Ag2r La Mondiale), który o kilka sekund przegrał piąte miejsce w generalce z Tejay’em van Garderenem (BMC Racing Team). Trzecie miejsce na etapie wywalczył Jan Barta (NetApp Endura). Vincenzo Nibali (Astana) zajął dziś czwarte miejsce i musi tylko jutro dojechać do Paryża, aby świętować sukces w generalce.

Fatalnie pojechali kolarze Belkin Pro Cycling – Bauke Mollema stracił trzy miejsca w generalce, a Laurens Ten Dam jedno. Leopold Konig (NetApp Endura) awansował na siódme miejsce generalce, a Haimar Zubeldia (Trek Factory Racing) na ósme.

Wyniki:

1. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP 01h 06′ 21”
2. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 01′ 39”
3. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 01′ 47”
4. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 01′ 58”
5. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 02′ 02”
6. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 02′ 08”
7. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 02′ 27”
8. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 02′ 36”
9. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 02′ 39”
10. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 02′ 58”
11. PATE Danny TEAM SKY + 03′ 01”
12. PINOT Thibaut FDJ.FR + 03′ 12”
13. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 03′ 12”
14. BODNAR Maciej CANNONDALE + 03′ 13”
15. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 03′ 23”
16. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 03′ 24”
17. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 03′ 30”
18. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 03′ 35”
19. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 03′ 38”
20. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 03′ 44”
21. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 03′ 45”
22. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 04′ 00”
23. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 04′ 05”
24. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 04′ 06”
25. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 04′ 15”
26. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 04′ 17”
27. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 04′ 23”
28. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 04′ 28”
29. ROY Jérémy FDJ.FR + 04′ 30”
30. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 04′ 31”
31. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 04′ 41”
32. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 04′ 44”
33. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 04′ 56”
34. THOMAS Geraint TEAM SKY + 05′ 01”
35. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 05′ 06”
36. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 05′ 11”
37. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 05′ 13”
38. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 05′ 13”
39. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 05′ 16”
40. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 05′ 16”
41. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 05′ 18”
42. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 05′ 19”
43. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 05′ 25”
44. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 05′ 31”
45. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 05′ 34”
46. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 05′ 43”
47. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 05′ 47”
48. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 05′ 48”
49. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 05′ 50”
50. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 05′ 59”
51. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 05′ 59”
52. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 06′ 01”
53. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 06′ 02”
54. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 06′ 02”
55. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 06′ 03”
56. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 06′ 08”
57. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 06′ 09”
58. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 06′ 10”
59. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 10”
60. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 06′ 11”
61. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 06′ 14”
62. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 06′ 18”
63. FRAGERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 06′ 18”
64. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 06′ 21”
65. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 06′ 22”
66. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 06′ 22”
67. WYSS Marcel IAM CYCLING + 06′ 29”
68. SAGAN Peter CANNONDALE + 06′ 31”
69. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 06′ 33”
70. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 06′ 37”
71. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 06′ 39”
72. PORTE Richie TEAM SKY + 06′ 41”
73. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 06′ 44”
74. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 52”
75. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 03”
76. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 04”
77. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 07′ 04”
78. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 07′ 05”
79. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 07′ 10”
80. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 07′ 11”
81. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 12”
82. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 07′ 14”
83. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 07′ 16”
84. MARCATO Marco CANNONDALE + 07′ 18”
85. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 07′ 18”
86. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 21”
87. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 07′ 23”
88. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 07′ 23”
89. KLUGE Roger IAM CYCLING + 07′ 26”
90. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 07′ 26”
91. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 07′ 27”
92. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 28”
93. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 29”
94. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 07′ 30”
95. BONNET William FDJ.FR + 07′ 32”
96. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 07′ 33”
97. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 07′ 34”
98. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 07′ 36”
99. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 07′ 36”
100. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 37”
101. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 40”
102. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 41”
103. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 07′ 42”
104. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 07′ 43”
105. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 07′ 45”
106. GADRET John MOVISTAR TEAM + 07′ 47”
107. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 07′ 48”
108. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 07′ 50”
109. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 07′ 54”
110. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 07′ 56”
111. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 07′ 57”
112. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 07′ 59”
113. EISEL Bernhard TEAM SKY + 08′ 05”
114. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 08′ 06”
115. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 08′ 10”
116. KOREN Kristijan CANNONDALE + 08′ 14”
117. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 08′ 18”
118. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 08′ 20”
119. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 08′ 28”
120. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 08′ 34”
121. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 08′ 41”
122. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 08′ 41”
123. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 08′ 42”
124. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 08′ 51”
125. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 08′ 53”
126. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 08′ 55”
127. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 08′ 55”
128. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 08′ 55”
129. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 08′ 56”
130. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 08′ 59”
131. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 09′ 05”
132. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 09′ 13”
133. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 09′ 14”
134. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 09′ 14”
135. PINEAU Cedric FDJ.FR + 09′ 15”
136. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 09′ 16”
137. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 18”
138. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 09′ 19”
139. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 09′ 21”
140. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 09′ 26”
141. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 28”
142. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 09′ 30”
143. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 09′ 31”
144. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 09′ 32”
145. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 09′ 33”
146. SABATINI Fabio CANNONDALE + 09′ 33”
147. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 09′ 41”
148. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 09′ 43”
149. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 09′ 50”
150. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 09′ 50”
151. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 09′ 53”
152. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 09′ 53”
153. VIVIANI Elia CANNONDALE + 09′ 56”
154. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 09′ 56”
155. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 10′ 15”
156. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 10′ 33”
157. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 10′ 36”
158. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 10′ 48”
159. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 11′ 00”
160. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 11′ 40”
161. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 11′ 43”
162. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 12′ 11”
163. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 12′ 19”
164. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 12′ 28”

Klasyfikacja generalna:
1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 86h 37′ 52”
2. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 07′ 52”
3. PINOT Thibaut FDJ.FR + 08′ 24”
4. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 09′ 55”
5. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 11′ 44”
6. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 11′ 46”
7. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 14′ 41”
8. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 18′ 12”
9. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 18′ 20”
10. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 21′ 24”
11. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 23′ 16”
12. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 25′ 57”
13. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 34′ 01”
14. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 36′ 50”
15. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 38′ 15”
16. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 43′ 59”
17. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 44′ 46”
18. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 46′ 40”
19. GADRET John MOVISTAR TEAM + 47′ 30”
20. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 52′ 11”
21. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 58′ 00”
22. THOMAS Geraint TEAM SKY + 59′ 29”
23. PORTE Richie TEAM SKY + 01h 00′ 35”
24. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 06′ 11”
25. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 01h 08′ 56”
26. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 01h 17′ 43”
27. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 01h 19′ 53”
28. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 20′ 49”
29. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 01h 28′ 28”
30. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 01h 32′ 31”
31. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 37′ 01”
32. WYSS Marcel IAM CYCLING + 01h 38′ 27”
33. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 48′ 09”
34. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 01h 48′ 28”
35. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 01h 52′ 45”
36. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 01h 54′ 50”
37. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 01h 55′ 57”
38. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 01h 56′ 58”
39. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 01h 58′ 28”
40. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 01h 59′ 17”
41. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 02h 00′ 50”
42. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 02h 08′ 07”
43. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 02h 09′ 52”
44. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 02h 17′ 53”
45. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 02h 18′ 40”
46. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 02h 21′ 18”
47. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02h 25′ 20”
48. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 02h 29′ 06”
49. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 02h 31′ 40”
50. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 32′ 25”
51. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 33′ 26”
52. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 02h 34′ 01”
53. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 02h 41′ 26”
54. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 02h 44′ 21”
55. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02h 49′ 03”
56. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 02h 49′ 20”
57. ROY Jérémy FDJ.FR + 02h 49′ 37”
58. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 02h 50′ 50”
59. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 02h 51′ 43”
60. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 02h 52′ 00”
61. SAGAN Peter CANNONDALE + 02h 53′ 16”
62. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 53′ 20”
63. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 02h 53′ 38”
64. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 02h 53′ 53”
65. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 02h 55′ 04”
66. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 02h 56′ 02”
67. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 02h 56′ 12”
68. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 58′ 00”
69. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 02h 59′ 05”
70. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 03h 06′ 00”
71. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 03h 07′ 27”
72. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 03h 07′ 40”
73. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 03h 08′ 30”
74. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 03h 09′ 00”
75. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 03h 12′ 19”
76. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 03h 14′ 41”
77. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 18′ 56”
78. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03h 20′ 57”
79. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 03h 21′ 04”
80. MARCATO Marco CANNONDALE + 03h 21′ 16”
81. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 03h 22′ 24”
82. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 03h 22′ 42”
83. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 03h 22′ 57”
84. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 03h 25′ 29”
85. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 03h 27′ 08”
86. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 03h 27′ 19”
87. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 03h 30′ 51”
88. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 34′ 05”
89. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 03h 36′ 33”
90. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 03h 38′ 19”
91. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 03h 38′ 27”
92. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 38′ 49”
93. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 03h 39′ 01”
94. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 39′ 05”
95. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 03h 39′ 28”
96. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 03h 41′ 10”
97. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 03h 41′ 33”
98. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 03h 41′ 58”
99. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 03h 42′ 26”
100. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 03h 42′ 38”
101. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 03h 43′ 25”
102. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 03h 43′ 37”
103. PINEAU Cedric FDJ.FR + 03h 43′ 44”
104. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03h 44′ 40”
105. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 03h 45′ 09”
106. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 03h 45′ 22”
107. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 46′ 14”
108. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 03h 46′ 18”
109. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 03h 46′ 52”
110. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 47′ 05”
111. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 03h 52′ 39”
112. BODNAR Maciej CANNONDALE + 03h 52′ 52”
113. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 03h 54′ 42”
114. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 03h 55′ 20”
115. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 03h 57′ 50”
116. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03h 58′ 17”
117. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 04h 00′ 13”
118. SABATINI Fabio CANNONDALE + 04h 00′ 39”
119. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 04h 01′ 36”
120. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 04h 04′ 15”
121. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 04h 04′ 17”
122. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 04h 05′ 03”
123. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 06′ 30”
124. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 04h 07′ 01”
125. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 04h 12′ 10”
126. EISEL Bernhard TEAM SKY + 04h 13′ 45”
127. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 04h 18′ 10”
128. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 04h 18′ 50”
129. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 04h 21′ 34”
130. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 04h 21′ 56”
131. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 04h 22′ 33”
132. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 23′ 19”
133. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 04h 23′ 25”
134. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 04h 26′ 29”
135. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 04h 28′ 55”
136. KOREN Kristijan CANNONDALE + 04h 29′ 14”
137. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 04h 30′ 15”
138. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 30′ 19”
139. KLUGE Roger IAM CYCLING + 04h 34′ 03”
140. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 04h 34′ 29”
141. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 04h 38′ 06”
142. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04h 39′ 27”
143. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 04h 39′ 49”
144. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 04h 40′ 06”
145. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 04h 41′ 21”
146. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 41′ 55”
147. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 04h 42′ 48”
148. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 04h 45′ 04”
149. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04h 45′ 11”
150. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 04h 45′ 18”
151. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 45′ 28”
152. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 46′ 28”
153. PATE Danny TEAM SKY + 04h 46′ 56”
154. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 04h 47′ 56”
155. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 53′ 41”
156. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 04h 57′ 34”
157. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 04h 58′ 44”
158. BONNET William FDJ.FR + 05h 00′ 06”
159. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 05h 00′ 53”
160. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 05h 02′ 53”
161. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 05h 06′ 51”
162. VIVIANI Elia CANNONDALE + 05h 10′ 55”
163. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 05h 12′ 22”
164. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 05h 53′ 23”

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net