19Dziewiętnasty etap Wielkiej Pętli to ostatnia w tym wyścigu szansa dla uciekinierów. Kolarze do pokonania będą mieli aż 208 kilometrów.

Start do tego odcinka usytuowany jest w miejscowości Maubourguet Pays du Val d’Adour, a meta w Bergerac. Profil jest praktycznie cały płaski, ale na ostatnich 15 kilometrach znajduje się premia górska 4. kategorii. Mała hopka oraz kilka innych, nieoznaczonych wzniesień w decydującej fazie – mogą wprowadzić sporo zamieszania w końcówce w przypadku finiszu z dużej grupy.

Drugim scenariuszem, jest także skuteczny odjazd uciekinierów. Wątpliwe jest to, że Astana lub inne ekipy kolarzy z czołówki, będą kasowały harcowników na długim etapie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę sobotnią czasówkę. Dodatkowo trzeba pamiętać, że dopiero co, zawodnicy wyjechali z Pirenejów. Ten czynnik najmocniej mogą odczuć sprinterzy oraz ich pomocnicy.

Przed wielką szansą na triumf stanie wreszcie Peter Sagan (Cannondale). Słowak powinien być najświeższym ze sprinterów po wielkich górach.

Profil:

profil 19

 

Premia górska:

  • Km 195.5 – Côte de Monbazillac 1.3 kilometre-long climb at 7.6% – kategoria 4

 

Faworyci według naszosie.pl:

1. Peter Sagan (Cannondale)
2. Arnaud Demare (FDJ.fr)
3. Alexander Kristoff (Katusha)

Relacja w Eurosporcie od 14:15

 

mapki: letour.fr

Andrzej Gucwa