Vincenzo NibaliVincenzo Nibali (Astana) wygrał 18. etap Tour de France z metą na Hautacam! Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) był trzeci. Dzięki temu Polak zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji górskiej! Uciekał Bartosz Huzarski (NetApp Endura).

Wielka pętla, podczas czwartkowego etapu z przytupem pożegnała się z górami. Na kolarzy czekał królewski odcinek w Pirenejach. Zawodnicy startowali z Pau, a po drodze na szczyt Hautacam czekało na nich Col du Tourmalet. W sumie do przejechania było 145 kilometrów.

profil 18

 

Do ucieczki dnia na bardzo ciężkim odcinku oderwali się: nasz Bartek Huzarski i jego klubowy kolega Tiago Machado (NetApp Endura), Mikel Nieve (Sky), Jesus Herrada i Jon Izaguirre (Movistar), Yuriy Trofimov (Katusha), Alessandro De Marchi, Marco Marcato (Cannondale), Lars Boom (Belkin), Jan Bakelants (OPQS), Blel Kadri (AG2R), Matthieu Ladagnous (FDJ), Daniel Oss (BMC), Bryan Coquard, Kévin Reza, Thomas Voeckler (Europcar), Julien Simon (Cofidis), Sylvain Chavanel, Marcel Wyss (IAM), Florian Guillou (Bretagne). Czołówka wypracowała 4 minuty przewagi i starała utrzymywać się tę różnicę.

Na podjeździe pod Col du Tourmalet z czołówki oderwali się: Blel Kadri oraz Mikel Nieve. W kolejnej grupce dzielnie radził sobie Bartosz Huzarski. Z peletonu odpali m.in Michał Kwiatkowski (Omega Pharma  – Quick Step) i Joaquim Rodriguez (Katusha).

Na szczycie legendarnej przełęczy, prowadzący duet miał 1 minutę i 9 sekund przewagi nad grupką Huzarskiego oraz 4 minuty nad peletonem, gdzie czujnie jechał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Tymczasem zaraz na początku zjazdów zaatakował Alejandro Valverde (Movistar). Na Hiszpana poczekali jego koledzy z ucieczki – Herrada i Izaguirre, którzy pomagali szybciej pokonać mu długi, techniczny odcinek. Na jego niekorzyść – mocną pracę wykonywali kolarze Astany i jeszcze przed rozpoczęciem finałowego podjazdu, doświadczony kolarz został skasowany.

Zawodnicy wreszcie dojechali do ostatniego, poważnego podjazdu w tym wyścigu – Montée du Hautacam (1 520 m) 13.6 km podjazdu; średnio 7.8%. Prowadzący Bask i Francuz u podnóża mieli 1 minutę i 30 sekund przewagi nad grupką faworytów. Najdłużej z drugiej grupki utrzymali się Huzarski oraz De Marchi, ale skasowano ich na 11 km przed kreską.

Chwilę później Nieve zgubił Kadriego, a Vincenzo Nibali usiadł na kole atakującego z grupki najlepszych Chrisa Hornera (Lampre-Merida). Amerykanin i Włoch szybko doskoczyli do Francuza. “Rekin z Messyny” na 9 km przed metą odczepił swoich rywali i rozpoczął pościg za prowadzącym zawodnikiem Sky Team. Tracił wówczas do niego 30 sekund.  Nibali “pożerał” każdy metr podjazdu i błyskawicznie dojechał do Nieve i w podobnym stylu zgubił go za swoimi plecami.

8 kilometrów przed metą zaatakował Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Lider klasyfikacji górskiej oderwał się od pozostałych i chwilę później dopadł Nieve. Polak wspinał się w bardzo mocnym tempie i znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji etapu, za Nibalim. 5 kilometrów przed metą, Włoch miał nad naszym kolarzem 50 sekund. Majka nadrabiał 40 sekund nad Tejayem van Garderenem (BMC Racing), Thibaut Pinot (FDJ.fr) oraz Jeanem Christophem-Peraud (Ag2r La Mondiale).

Niestety zwycięzca dwóch etapów tegorocznego Touru osłabł i trójka dopadła go na niespełna 3 kilometry przed kreską. Polak utrzymał się za swoimi rywalami i razem z nimi dojechał do mety. Kolarz Tinkoff-Saxo zdołał zafiniszować na trzeciej pozycji, gdyż pokonał go Thibaut Pinot (FDJ.fr). Niezagrożony, jako pierwszy na metę wpadł lider – Vincenzo Nibali (Astana).

 Wyniki:

1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 04h 04′ 17”
2. PINOT Thibaut FDJ.FR + 01′ 10”
3. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 01′ 12”
4. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 01′ 15”
5. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 01′ 15”
6. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 01′ 53”
7. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 01′ 57”
8. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 01′ 57”
9. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 01′ 59”
10. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 01′ 59”
11. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 01′ 59”
12. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 03′ 30”
13. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 03′ 30”
14. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 03′ 30”
15. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 04′ 24”
16. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 04′ 28”
17. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 04′ 30”
18. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 04′ 33”
19. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 04′ 40”
20. GADRET John MOVISTAR TEAM + 04′ 40”
21. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 04′ 59”
22. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 05′ 20”
23. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 05′ 23”
24. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 05′ 25”
25. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 06′ 40”
26. WYSS Marcel IAM CYCLING + 07′ 22”
27. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 08′ 15”
28. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 08′ 35”
29. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 08′ 55”
30. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 10′ 10”
31. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 10′ 43”
32. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 11′ 12”
33. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 11′ 54”
34. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 11′ 54”
35. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 13′ 21”
36. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 13′ 50”
37. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 14′ 14”
38. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 14′ 14”
39. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 14′ 14”
40. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 14′ 14”
41. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 14′ 14”
42. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 16′ 12”
43. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 16′ 12”
44. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 16′ 16”
45. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 17′ 35”
46. ROY Jérémy FDJ.FR + 19′ 01”
47. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 19′ 01”
48. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 19′ 01”
49. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 19′ 01”
50. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 19′ 01”
51. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 19′ 01”
52. PORTE Richie TEAM SKY + 19′ 01”
53. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 19′ 01”
54. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 19′ 01”
55. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 19′ 01”
56. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 19′ 01”
57. THOMAS Geraint TEAM SKY + 19′ 01”
58. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 19′ 01”
59. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 19′ 01”
60. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 19′ 01”
61. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 19′ 25”
62. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 19′ 59”
63. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 14”
64. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 20′ 38”
65. PINEAU Cedric FDJ.FR + 20′ 38”
66. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 04”
67. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 21′ 08”
68. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 21′ 08”
69. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 45”
70. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 45”
71. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 21′ 45”
72. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 22′ 04”
73. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 22′ 04”
74. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 22′ 04”
75. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 22′ 28”
76. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 23′ 02”
77. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 23′ 02”
78. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 23′ 02”
79. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 23′ 02”
80. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 23′ 02”
81. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 23′ 02”
82. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 23′ 42”
83. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 24′ 39”
84. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 24′ 39”
85. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 24′ 39”
86. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 24′ 39”
87. MARCATO Marco CANNONDALE + 26′ 29”
88. SAGAN Peter CANNONDALE + 26′ 29”
89. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 27′ 26”
90. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 28′ 14”
91. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 28′ 41”
92. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 28′ 41”
93. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 28′ 41”
94. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 29′ 19”
95. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 30′ 57”
96. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 31′ 01”
97. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 31′ 01”
98. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 31′ 01”
99. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 31′ 01”
100. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 31′ 01”
101. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 31′ 01”
102. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 31′ 01”
103. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 31′ 01”
104. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 31′ 01”
105. KOREN Kristijan CANNONDALE + 31′ 01”
106. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 31′ 01”
107. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 31′ 01”
108. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 31′ 01”
109. BONNET William FDJ.FR + 31′ 01”
110. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 31′ 01”
111. VIVIANI Elia CANNONDALE + 31′ 01”
112. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 31′ 01”
113. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 31′ 01”
114. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 31′ 01”
115. SABATINI Fabio CANNONDALE + 31′ 01”
116. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 31′ 01”
117. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 31′ 01”
118. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 31′ 01”
119. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 31′ 01”
120. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 31′ 01”
121. PATE Danny TEAM SKY + 31′ 01”
122. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 31′ 01”
123. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 31′ 01”
124. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 31′ 01”
125. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 31′ 01”
126. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 31′ 01”
127. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 31′ 01”
128. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 31′ 01”
129. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 31′ 01”
130. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 31′ 01”
131. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 31′ 01”
132. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 31′ 01”
133. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 31′ 01”
134. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 31′ 01”
135. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 31′ 01”
136. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 31′ 01”
137. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 31′ 01”
138. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 31′ 01”
139. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 31′ 01”
140. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 31′ 09”
141. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 31′ 09”
142. EISEL Bernhard TEAM SKY + 31′ 09”
143. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 31′ 09”
144. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 31′ 09”
145. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 31′ 09”
146. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 31′ 09”
147. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 31′ 09”
148. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 31′ 09”
149. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 31′ 09”
150. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 31′ 09”
151. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 31′ 28”
152. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 32′ 03”
153. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 32′ 03”
154. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 32′ 04”
155. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 32′ 04”
156. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 32′ 04”
157. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 32′ 04”
158. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 32′ 04”
159. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 32′ 04”
160. KLUGE Roger IAM CYCLING + 32′ 04”
161. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 32′ 04”
162. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 32′ 14”
163. BODNAR Maciej CANNONDALE + 32′ 14”
164. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 32′ 14”

Klasyfikacja generalna:
1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 80h 45′ 45”
2. PINOT Thibaut FDJ.FR + 07′ 10”
3. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 07′ 23”
4. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 07′ 25”
5. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 09′ 27”
6. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 11′ 34”
7. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 13′ 56”
8. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 14′ 15”
9. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 14′ 37”
10. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 16′ 25”
11. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 17′ 48”
12. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 21′ 33”
13. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 29′ 58”
14. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 32′ 30”
15. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 34′ 30”
16. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 37′ 37”
17. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 39′ 28”
18. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 41′ 34”
19. GADRET John MOVISTAR TEAM + 41′ 41”
20. PORTE Richie TEAM SKY + 50′ 01”
21. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 50′ 34”
22. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 52′ 40”
23. THOMAS Geraint TEAM SKY + 56′ 26”
24. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 57′ 15”
25. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 01′ 06”
26. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 08′ 55”
27. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 01h 12′ 36”
28. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 01h 18′ 27”
29. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 01h 24′ 55”
30. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 01h 26′ 53”
31. WYSS Marcel IAM CYCLING + 01h 30′ 53”
32. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 31′ 50”
33. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 01h 41′ 10”
34. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 01h 44′ 47”
35. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 47′ 29”
36. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 01h 47′ 55”
37. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 01h 52′ 35”
38. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 01h 52′ 47”
39. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 01h 52′ 52”
40. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 01h 52′ 57”
41. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 01h 53′ 40”
42. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 01h 54′ 08”
43. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 02h 04′ 23”
44. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 02h 07′ 48”
45. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 02h 07′ 50”
46. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 02h 15′ 10”
47. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 02h 19′ 25”
48. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 02h 21′ 10”
49. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 02h 21′ 58”
50. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 22′ 45”
51. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02h 24′ 15”
52. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 27′ 47”
53. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 02h 30′ 57”
54. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 02h 35′ 03”
55. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 02h 38′ 36”
56. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 02h 38′ 45”
57. ROY Jérémy FDJ.FR + 02h 41′ 14”
58. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 41′ 55”
59. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02h 43′ 32”
60. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 02h 45′ 38”
61. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 02h 46′ 05”
62. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 02h 48′ 00”
63. SAGAN Peter CANNONDALE + 02h 48′ 43”
64. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 02h 49′ 10”
65. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 02h 50′ 17”
66. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 50′ 59”
67. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 02h 51′ 03”
68. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 02h 53′ 12”
69. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 02h 57′ 07”
70. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 57′ 57”
71. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 02h 58′ 05”
72. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 03h 01′ 44”
73. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 03h 01′ 47”
74. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 03h 02′ 44”
75. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 03h 05′ 14”
76. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 06′ 12”
77. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 03h 06′ 21”
78. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 03h 06′ 35”
79. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 03h 10′ 10”
80. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 03h 13′ 27”
81. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 03h 13′ 28”
82. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 03h 14′ 02”
83. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 03h 14′ 20”
84. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03h 14′ 36”
85. MARCATO Marco CANNONDALE + 03h 15′ 56”
86. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 03h 16′ 23”
87. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 03h 21′ 29”
88. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 03h 25′ 57”
89. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 26′ 17”
90. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 03h 26′ 44”
91. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 03h 27′ 27”
92. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 03h 28′ 24”
93. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 03h 29′ 41”
94. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 03h 30′ 04”
95. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 03h 30′ 29”
96. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 03h 31′ 36”
97. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 31′ 42”
98. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 33′ 59”
99. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 03h 34′ 18”
100. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 03h 35′ 20”
101. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03h 35′ 31”
102. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 03h 35′ 45”
103. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 03h 36′ 10”
104. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 03h 36′ 12”
105. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 03h 36′ 15”
106. PINEAU Cedric FDJ.FR + 03h 36′ 27”
107. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 03h 39′ 02”
108. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 40′ 08”
109. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 03h 40′ 34”
110.LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 42′ 38”
111. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 03h 44′ 38”
112. SABATINI Fabio CANNONDALE + 03h 45′ 14”
113. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 03h 46′ 24”
114. BODNAR Maciej CANNONDALE + 03h 47′ 06”
115. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 03h 47′ 23”
116. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 03h 47′ 24”
117. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03h 47′ 54”
118. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 03h 52′ 02”
119. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 03h 54′ 25”
120. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 03h 55′ 23”
121. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 03h 57′ 20”
122. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 03h 58′ 45”
123. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 03h 59′ 12”
124. EISEL Bernhard TEAM SKY + 03h 59′ 56”
125. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 01′ 00”
126. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 04h 03′ 16”
127. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 04h 06′ 06”
128. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 04h 06′ 45”
129. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 04h 08′ 27”
130. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 10′ 14”
131. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 04h 10′ 15”
132. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 04h 12′ 41”
133. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 04h 14′ 30”
134. KOREN Kristijan CANNONDALE + 04h 15′ 08”
135. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 04h 18′ 33”
136. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 04h 19′ 32”
137. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 19′ 46”
138. KLUGE Roger IAM CYCLING + 04h 20′ 45”
139. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 04h 22′ 05”
140. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 04h 24′ 24”
141. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 04h 28′ 04”
142. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 04h 30′ 04”
143. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 04h 30′ 11”
144. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 04h 31′ 29”
145. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04h 31′ 35”
146. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 31′ 45”
147. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 04h 32′ 05”
148. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 04h 33′ 57”
149. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 04h 34′ 01”
150. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 34′ 55”
151. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04h 37′ 01”
152. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04h 38′ 14”
153. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 04h 38′ 17”
154. PATE Danny TEAM SKY + 04h 40′ 02”
155. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 41′ 07”
156. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 04h 46′ 29”
157. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 04h 47′ 35”
158. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 04h 48′ 11”
159. BONNET William FDJ.FR + 04h 48′ 41”
160. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 04h 49′ 25”
161. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 04h 53′ 25”
162. VIVIANI Elia CANNONDALE + 04h 55′ 07”
163. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 05h 05′ 24”
164. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 05h 30′ 36”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa