Omega Pharma Quick StepRywalizacja w Tour de France wkracza w końcową fazę, dzięki czemu emocje sięgają zenitu. Jednak za kilka dni kolarze dojadą do mety wyścigu w Paryżu i przyjdzie czas na kolejne imprezy w kolarskim kalendarzu. Jedną z nich będzie rozpoczynający się 26 lipca Tour de Wallonie, na który skład ogłosiła dziś Omega Pharma-Quick Step. 

– Tegoroczna trasa jest nieco trudniejsza niż w zeszłych latach. W Ardenach czeka kilka wymagających odcinków. Ale my mamy dobrą drużynę, która składa się z kolarzy wracających do ścigania po okresie odpoczynku. Będą między innymi Zdenek Stybar i Wout Poels, dla którego jest to ważny wyścig w kontekście przygotowań do Tour de Pologne – powiedział Rik van Slycke, dyrektor sportowy OPQS.

W wyścigu nie wystartuje Tom Boonen, który dwa tygodnie temu miał niegroźny wypadek, w wyniku którego doznał niewielkiego pęknięcia kości ogonowej. Kontuzja ta sprawia mu jednak ból uniemożliwiający jazdę na stojąco.

– To był banalny upadek, ale takie rzeczy się czasem zdarzają. To drobnostka, ale sprawia mi ból zwłaszcza wtedy, gdy chcę przyspieszyć na podjazdach. Po pięciu dniach bez roweru, wznowiłem treningi. Wczoraj długo jeździłem w Ardenach, ale ból bardzo mi doskwierał, dlatego wspólnie ze sztabem medycznym ustaliliśmy, że opuszczę Walonię i przygotuję się do Eneco Tour – powiedział Boonen.

Tour de Wallonie potrwa do 30 lipca, a do pokonania będzie w sumie 870,6 km. Dystans żadnego z pięciu zaplanowanych etapów nie przekracza 200 km.

Pełny skład OPQS na Tour de Wallonie: Andrew Fenn, Gianni Meersman, Guillaume van Keirsbulck, Julian Alaphilippe, Pieter Serry, Wout Poels, Zdenek Stybar.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments