Rafał MajkaPo szesnastu odcinkach Tour de France, Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) został najlepszym góralem wyścigu. To pierwszy Polak w historii, który założył koszulkę w czerwone grochy!

Przypomnijmy, że po 15 etapie Rafał zajmował drugą pozycję w klasyfikacji górskiej Wielkiej Pętli. Na wtorkowym etapie już po pierwszej premii został wirtualnym liderem, wyprzedzając o jeden punkt Joaquim’a Rodrigueza (Katiusza). Prowadzenie dzięki sytuacji na trasie utrzymał do końca.

Oto co Rafał powiedział po etapie:

“Moim celem na dzisiejszy dzień było zdobycie koszulka lidera w klasyfikacji górskiej. Cel został osiągnięty i jestem szczęśliwy.

To jednak nie koniec zmagań – przed nami jeszcze dwa bardzo ciężkie etapy w Pirenejach. Zamierzam na nich powalczyć co najmniej o utrzymanie polka dot.

W dzisiejszym dniu chciałbym również pogratulować Michaelowi Rogersowi, który po raz kolejny dowiódł swojej wielkiej klasy – zasłużył na to zwycięstwo! Słowa uznania również dla Michała Kwiatkowskiego, który jest niezwykle walecznym zawodnikiem i po raz kolejny tego dowiódł. Uważam, że ma szansę zakończyć ten Tour w Top 10.”

Źródło: Oficjalny profil Rafała Majki na Facebooku