Andre GreipelAndre Greipel (Lotto-Belisol) wygrał emocjonującą końcówkę szóstego etapu Tour de France w której atakował Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step)!

Szósty etap Tour de France, to kolejna płaska przeprawa, która czekała na zawodników. Kolarze ścigali się na 194 kilometrowej trasie z Arras do Reims. Po drodze czekały trzy małe górskie premie. Pogoda znów nie rozpieszczała zawodników, jednak nie było opadów deszczu.  Dodatkową trudnością był boczny wiatr i kraksy.

Bohaterami dnia zostali:  Jerome Pineau (IAM Cycling), Tom Leezer (Belkin), Luis Angel Maté (Cofidis) oraz Arnaud Gerard (Bretagne-Seche). Czwórka długo utrzymywała się przed zasadniczą grupą w której niestety doszło do kilku kraks. Najmocniej ucierpiał pomocnik Alberto Contadora – Jesus Hernandez (Tinkoff-Saxo), który na skutek obrażeń –  został zmuszony do wycofania się z wyścigu.

Różnica dzieląca peleton od harcowników nie była duża. Na nieco ponad 20 kilometrów przed kreską, na czele pozostali już tylko Mate oraz Pineau. Trasa prowadziła przez odkryte tereny. Rant ustawiła ekipa Omega Pharma – Quick Step, gdzie mocno pracowali Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski. Wkrótce dołączyli także kolarze Cannondale z Maciejem Bodnarem.

Najdłużej na czele utrzymał się Mate, który został wyróżniony tytułem najbardziej walecznego na tym odcinku.

Ostatnie 6 kilometrów było bardzo kręte. Tempo nadawali cały czas zawodnicy Omega Pharma – Quick Step. Na ostatnim kilometrze bardzo mocno pociągnął Michał Kwiatkowski, a defekt miał Marcel Kittel (Giant-Shimano).

Polak spróbował długiego finiszu! W pewnym momencie, gdy w peletonie zapanowała lekka konsternacja, wydawało się, że “Kwiato” zdoła dotrzeć na linię mety jako pierwszy. Niestety sprinterzy dopadli go na ostatnich 300 metrach, a najszybciej finiszował Andre Greipel (Lotto-Belisol). Niemiec pokonał Alexandra Kristoffa (Katusha) oraz Samuela Dumoulina (Ag2r La Mondiale).

Vincenzo Nibali (Astana) oczywiście pozostał liderem.

 Wyniki:

1. GERGREIPEL André LOTTO-BELISOL 04h 11′ 39”
2. NORKRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
3. FRADUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
4. AUSRENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 11′ 39” + 00′ 00”
5. SVKSAGAN Peter CANNONDALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
6. FRAFEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 11′ 39” + 00′ 00”
7. NEDVEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO 04h 11′ 39” + 00′ 00”
8. FRACOQUARD Bryan TEAM EUROPCAR 04h 11′ 39” + 00′ 00”
9. BELVANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
10. FRACHAVANEL Sylvain IAM CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
11. ITAOSS Daniel BMC RACING TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
12. FRALEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 11′ 39” + 00′ 00”
13. BELVAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
14. SUICANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
15. DENFUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
16. NEDDUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO 04h 11′ 39” + 00′ 00”
17. USATALANSKY Andrew GARMIN – SHARP 04h 11′ 39” + 00′ 00”
18. ITANIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
19. NZLBAUER Jack GARMIN – SHARP 04h 11′ 39” + 00′ 00”
20. ESPCONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO 04h 11′ 39” + 00′ 00”
21. FRAPÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
22. PORCOSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
23. FRAREZA Kévin TEAM EUROPCAR 04h 11′ 39” + 00′ 00”
24. NEDMOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
25. AUSHAYMAN Mathew ORICA GREENEDGE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
26. USAVAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
27. SVKVELITS Peter BMC RACING TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
28. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL 04h 11′ 39” + 00′ 00”
29. CZEKONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
30. ESPROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
31. FRAGALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL 04h 11′ 39” + 00′ 00”
32. LATSMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
33. SUIRAST Gregory TREK FACTORY RACING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
34. AUSROGERS Michael TINKOFF-SAXO 04h 11′ 39” + 00′ 00”
35. GERVOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
36. DENMORKOV Michael TINKOFF-SAXO 04h 11′ 39” + 00′ 00”
37. NEDTEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
38. POLKWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 11′ 39” + 00′ 00”
39. LUXSCHLECK Frank TREK FACTORY RACING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
40. USAHORNER Christopher LAMPRE – MERIDA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
41. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
42. SUIFRANK Mathias IAM CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
43. AUSHAUSSLER Heinrich IAM CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
44. AUSPORTE Richie TEAM SKY 04h 11′ 39” + 00′ 00”
45. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
46. PORMACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
47. BELWYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING 04h 11′ 39” + 00′ 00”
48. RUSTROFIMOV Yury TEAM KATUSHA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
49. FRAMARINO Jean Marc CANNONDALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
50. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
51. AUSDEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
52. BELVAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL 04h 11′ 39” + 00′ 00”
53. FRAFEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 11′ 39” + 00′ 00”
54. FRABARDET Romain AG2R LA MONDIALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
55. ITAVANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
56. GBRTHOMAS Geraint TEAM SKY 04h 11′ 39” + 00′ 00”
57. NEDDE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO 04h 11′ 39” + 00′ 00”
58. UKRGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
59. BELBAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 11′ 39” + 00′ 00”
60. NEDTERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 11′ 39” + 00′ 00”
61. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
62. ITAVIVIANI Elia CANNONDALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
63. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
64. DENBAK Lars LOTTO-BELISOL 04h 11′ 39” + 00′ 00”
65. RUSPORSEV Alexander TEAM KATUSHA 04h 11′ 39” + 00′ 00”
66. FRAVACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 11′ 39” + 00′ 00”
67. BLRKIRYIENKA Vasili TEAM SKY 04h 11′ 39” + 00′ 00”
68. SLOKOREN Kristijan CANNONDALE 04h 11′ 39” + 00′ 00”
69. ITASCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 39” + 00′ 00”
70. GERSIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL 04h 11′ 54” + 00′ 15”
71. AUTEISEL Bernhard TEAM SKY 04h 11′ 54” + 00′ 15”
72. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP 04h 11′ 54” + 00′ 15”
73. POLBODNAR Maciej CANNONDALE 04h 11′ 57” + 00′ 18”
74. ITATRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 12′ 03” + 00′ 24”
75. BELVAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP 04h 12′ 14” + 00′ 35”
76. ITASABATINI Fabio CANNONDALE 04h 12′ 14” + 00′ 35”
77. NEDLANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP 04h 12′ 20” + 00′ 41”
78. ITAMARCATO Marco CANNONDALE 04h 12′ 20” + 00′ 41”
79. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL 04h 12′ 24” + 00′ 45”
80. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR 04h 12′ 26” + 00′ 47”
81. NEDCURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO 04h 12′ 26” + 00′ 47”
82. ITABENNATI Daniele TINKOFF-SAXO 04h 12′ 26” + 00′ 47”
83. KAZGRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM 04h 12′ 33” + 00′ 54”
84. GERKITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO 04h 12′ 33” + 00′ 54”
85. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR 04h 12′ 33” + 00′ 54”
86. FRAPINOT Thibaut FDJ.FR 04h 12′ 38” + 00′ 59”
87. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY 04h 12′ 38” + 00′ 59”
88. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR 04h 12′ 38” + 00′ 59”
89. NEDCLEMENT Stef BELKIN PRO CYCLING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
90. FRASIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 12′ 38” + 00′ 59”
91. NEDKRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
92. FRAGUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 38” + 00′ 59”
93. BELKEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
94. GERVOIGT Jens TREK FACTORY RACING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
95. POROLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA 04h 12′ 38” + 00′ 59”
96. USASTETINA Peter BMC RACING TEAM 04h 12′ 38” + 00′ 59”
97. COLATAPUMA John Darwin BMC RACING TEAM 04h 12′ 38” + 00′ 59”
98. SUIELMIGER Martin IAM CYCLING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
99. POLGOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 12′ 38” + 00′ 59”
100. NEDTANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
101. ESTKANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 04h 12′ 38” + 00′ 59”
102. GBRYATES Simon ORICA GREENEDGE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
103. USAKING Benjamin GARMIN – SHARP 04h 12′ 38” + 00′ 59”
104. SUIREICHENBACH Sébastien IAM CYCLING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
105. NEDSLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP 04h 12′ 38” + 00′ 59”
106. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR 04h 12′ 38” + 00′ 59”
107. GERMARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 12′ 38” + 00′ 59”
108. FRADELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 38” + 00′ 59”
109. AUSGERRANS Simon ORICA GREENEDGE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
110. CANTUFT Svein ORICA GREENEDGE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
111. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
112. USAHOWES Alex GARMIN – SHARP 04h 12′ 38” + 00′ 59”
113. AUSDURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
114. FRAJARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 38” + 00′ 59”
115. FRABIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 38” + 00′ 59”
116. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM 04h 12′ 38” + 00′ 59”
117. LUXGASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
118. POLHUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA 04h 12′ 38” + 00′ 59”
119. SUIHOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING 04h 12′ 38” + 00′ 59”
120. ITAMONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
121. CRODURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA 04h 12′ 38” + 00′ 59”
122. FRAVICHOT Arthur FDJ.FR 04h 12′ 38” + 00′ 59”
123. AUSCLARKE Simon ORICA GREENEDGE 04h 12′ 38” + 00′ 59”
124. ITAPETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 12′ 38” + 00′ 59”
125. PORPIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA 04h 13′ 06” + 01′ 27”
126. IRLROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO 04h 13′ 06” + 01′ 27”
127. FRAGADRET John MOVISTAR TEAM 04h 13′ 06” + 01′ 27”
128. ITATOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO 04h 13′ 06” + 01′ 27”
129. POLMAJKA Rafal TINKOFF-SAXO 04h 13′ 06” + 01′ 27”
130. GERSCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA 04h 13′ 15” + 01′ 36”
131. NEDTIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO 04h 13′ 15” + 01′ 36”
132. FRAPINEAU Cedric FDJ.FR 04h 14′ 08” + 02′ 29”
133. NEDVAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING 04h 14′ 17” + 02′ 38”
134. ITAPAOLINI Luca TEAM KATUSHA 04h 14′ 19” + 02′ 40”
135. GERKLUGE Roger IAM CYCLING 04h 14′ 34” + 02′ 55”
136. USAPATE Danny TEAM SKY 04h 14′ 40” + 03′ 01”
137. ITACIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA 04h 15′ 04” + 03′ 25”
138. FRALADAGNOUS Matthieu FDJ.FR 04h 15′ 52” + 04′ 13”
139. FRADELAGE Mickaël FDJ.FR 04h 15′ 52” + 04′ 13”
140. ESPHERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM 04h 15′ 52” + 04′ 13”
141. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis GARMIN – SHARP 04h 15′ 52” + 04′ 13”
142. SLOSPILAK Simon TEAM KATUSHA 04h 15′ 52” + 04′ 13”
143. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE 04h 15′ 52” + 04′ 13”
144. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 15′ 52” + 04′ 13”
145. FRAROY Jérémy FDJ.FR 04h 16′ 22” + 04′ 43”
146. FRADEMARE Arnaud FDJ.FR 04h 16′ 30” + 04′ 51”
147. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO 04h 16′ 30” + 04′ 51”
148. FRAJEANNESSON Arnold FDJ.FR 04h 16′ 30” + 04′ 51”
149. CANMEIER Christian ORICA GREENEDGE 04h 16′ 30” + 04′ 51”
150. CZEBARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA 04h 16′ 30” + 04′ 51”
151. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
152. ITAVISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
153. ESPVALLS Rafael LAMPRE – MERIDA 04h 16′ 30” + 04′ 51”
154. KAZIGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
155. ESPRODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA 04h 16′ 30” + 04′ 51”
156. RUSISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA 04h 16′ 30” + 04′ 51”
157. FRAEDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 30” + 04′ 51”
158. NEDWESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
159. USAKING Edward CANNONDALE 04h 16′ 30” + 04′ 51”
160. USABUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING 04h 16′ 30” + 04′ 51”
161. NEDLEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING 04h 16′ 30” + 04′ 51”
162. NEDBOOM Lars BELKIN PRO CYCLING 04h 16′ 30” + 04′ 51”
163. ESPNAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 30” + 04′ 51”
164. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE 04h 16′ 30” + 04′ 51”
165. FRAVOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR 04h 16′ 30” + 04′ 51”
166. FRAQUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR 04h 16′ 30” + 04′ 51”
167. FRAFONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 16′ 30” + 04′ 51”
168. FRAGERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 16′ 30” + 04′ 51”
169. FRAPICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR 04h 16′ 30” + 04′ 51”
170. FRAMOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 30” + 04′ 51”
171. FRAPETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 30” + 04′ 51”
172. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA 04h 16′ 30” + 04′ 51”
173. ESPLOPEZ GARCIA David TEAM SKY 04h 16′ 30” + 04′ 51”
174. ESPERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
175. ESPINTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
176. COLSERPA José LAMPRE – MERIDA 04h 16′ 30” + 04′ 51”
177. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM 04h 16′ 30” + 04′ 51”
178. SUIWYSS Marcel IAM CYCLING 04h 16′ 30” + 04′ 51”
179. GERDEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO 04h 16′ 30” + 04′ 51”
180. FRABONNET William FDJ.FR 04h 16′ 30” + 04′ 51”
181. BELDEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO 04h 16′ 30” + 04′ 51”
182. FRAPINEAU Jérôme IAM CYCLING 04h 16′ 30” + 04′ 51”
183. ITADE MARCHI Alessandro CANNONDALE 04h 16′ 40” + 05′ 01”
184. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM 04h 17′ 59” + 06′ 20”
185. CHNJI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO 04h 18′ 37” + 06′ 58”
186. BELDE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL 04h 18′ 41” + 07′ 02”
187. ESTTAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 19′ 45” + 08′ 06”

Klasyfikacja generalna:
1. ITANIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 24h 38′ 25”
2. DENFUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM 24h 38′ 27” + 00′ 02”
3. SVKSAGAN Peter CANNONDALE 24h 39′ 09” + 00′ 44”
4. POLKWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP 24h 39′ 15” + 00′ 50”
5. SUICANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING 24h 39′ 42” + 01′ 17”
6. BELVAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL 24h 40′ 10” + 01′ 45”
7. FRAGALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL 24h 40′ 10” + 01′ 45”
8. AUSPORTE Richie TEAM SKY 24h 40′ 19” + 01′ 54”
9. USATALANSKY Andrew GARMIN – SHARP 24h 40′ 30” + 02′ 05”
10. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM 24h 40′ 36” + 02′ 11”
11. USAVAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM 24h 40′ 36” + 02′ 11”
12. FRABARDET Romain AG2R LA MONDIALE 24h 40′ 36” + 02′ 11”
13. PORCOSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA 24h 40′ 36” + 02′ 11”
14. GBRTHOMAS Geraint TEAM SKY 24h 40′ 41” + 02′ 16”
15. NEDDUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO 24h 40′ 50” + 02′ 25”
16. RUSTROFIMOV Yury TEAM KATUSHA 24h 40′ 50” + 02′ 25”
17. NEDMOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING 24h 40′ 52” + 02′ 27”
18. ESPCONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO 24h 41′ 02” + 02′ 37”
19. BELBAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP 24h 41′ 04” + 02′ 39”
20. SVKVELITS Peter BMC RACING TEAM 24h 41′ 09” + 02′ 44”
21. FRAPINOT Thibaut FDJ.FR 24h 41′ 49” + 03′ 24”
22. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE 24h 41′ 54” + 03′ 29”
23. FRAPÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE 24h 41′ 54” + 03′ 29”
24. PORMACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA 24h 42′ 24” + 03′ 59”
25. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING 24h 42′ 24” + 03′ 59”
26. ITAMARCATO Marco CANNONDALE 24h 42′ 29” + 04′ 04”
27. SUIFRANK Mathias IAM CYCLING 24h 42′ 38” + 04′ 13”
28. USAHORNER Christopher LAMPRE – MERIDA 24h 42′ 38” + 04′ 13”
29. NEDTEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING 24h 42′ 38” + 04′ 13”
30. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY 24h 42′ 53” + 04′ 28”
31. CZEKONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA 24h 43′ 10” + 04′ 45”
32. GERVOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA 24h 43′ 32” + 05′ 07”
33. BELKEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE 24h 44′ 05” + 05′ 40”
34. NEDTANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING 24h 44′ 10” + 05′ 45”
35. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR 24h 44′ 42” + 06′ 17”
36. ESTKANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 24h 44′ 56” + 06′ 31”
37. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR 24h 45′ 01” + 06′ 36”
38. NEDKRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING 24h 46′ 11” + 07′ 46”
39. FRAFEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 24h 47′ 35” + 09′ 10”
40. LUXSCHLECK Frank TREK FACTORY RACING 24h 47′ 37” + 09′ 12”
41. AUSCLARKE Simon ORICA GREENEDGE 24h 47′ 37” + 09′ 12”
42. ITAOSS Daniel BMC RACING TEAM 24h 47′ 45” + 09′ 20”
43. SUIELMIGER Martin IAM CYCLING 24h 47′ 50” + 09′ 25”
44. FRAVICHOT Arthur FDJ.FR 24h 47′ 50” + 09′ 25”
45. LUXGASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE 24h 50′ 26” + 12′ 01”
46. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL 24h 50′ 45” + 12′ 20”
47. ITATRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP 24h 50′ 48” + 12′ 23”
48. UKRGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM 24h 51′ 15” + 12′ 50”
49. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM 24h 51′ 31” + 13′ 06”
50. BELVAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM 24h 51′ 33” + 13′ 08”
51. AUSROGERS Michael TINKOFF-SAXO 24h 51′ 45” + 13′ 20”
52. ESPROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM 24h 52′ 23” + 13′ 58”
53. GERMARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP 24h 52′ 43” + 14′ 18”
54. SUIRAST Gregory TREK FACTORY RACING 24h 52′ 59” + 14′ 34”
55. IRLROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO 24h 53′ 40” + 15′ 15”
56. POLGOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP 24h 54′ 12” + 15′ 47”
57. FRALEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24h 54′ 56” + 16′ 31”
58. CRODURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA 24h 55′ 20” + 16′ 55”
59. AUSHAYMAN Mathew ORICA GREENEDGE 24h 55′ 47” + 17′ 22”
60. NORKRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA 24h 56′ 44” + 18′ 19”
61. BELVAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP 24h 57′ 07” + 18′ 42”
62. FRAGADRET John MOVISTAR TEAM 24h 57′ 08” + 18′ 43”
63. POROLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA 24h 57′ 46” + 19′ 21”
64. NEDWESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM 24h 57′ 47” + 19′ 22”
65. ITASABATINI Fabio CANNONDALE 24h 57′ 51” + 19′ 26”
66. ESPHERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM 24h 57′ 55” + 19′ 30”
67. AUSGERRANS Simon ORICA GREENEDGE 24h 58′ 50” + 20′ 25”
68. NEDDE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO 24h 58′ 55” + 20′ 30”
69. NEDBOOM Lars BELKIN PRO CYCLING 24h 59′ 23” + 20′ 58”
70. ITABENNATI Daniele TINKOFF-SAXO 24h 59′ 31” + 21′ 06”
71. FRADUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE 24h 59′ 42” + 21′ 17”
72. AUSRENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP 24h 59′ 58” + 21′ 33”
73. RUSPORSEV Alexander TEAM KATUSHA 24h 59′ 58” + 21′ 33”
74. POLBODNAR Maciej CANNONDALE 25h 00′ 26” + 22′ 01”
75. BELWYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING 25h 00′ 28” + 22′ 03”
76. NEDLANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP 25h 01′ 19” + 22′ 54”
77. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM 25h 01′ 40” + 23′ 15”
78. KAZGRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM 25h 01′ 40” + 23′ 15”
79. BELVANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING 25h 01′ 46” + 23′ 21”
80. SUIWYSS Marcel IAM CYCLING 25h 01′ 49” + 23′ 24”
81. POLHUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA 25h 01′ 52” + 23′ 27”
82. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM 25h 02′ 01” + 23′ 36”
83. AUTEISEL Bernhard TEAM SKY 25h 02′ 04” + 23′ 39”
84. AUSHAUSSLER Heinrich IAM CYCLING 25h 02′ 28” + 24′ 03”
85. FRAREZA Kévin TEAM EUROPCAR 25h 02′ 28” + 24′ 03”
86. NEDTERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP 25h 03′ 03” + 24′ 38”
87. NEDVEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO 25h 03′ 06” + 24′ 41”
88. COLATAPUMA John Darwin BMC RACING TEAM 25h 03′ 06” + 24′ 41”
89. FRAPICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR 25h 03′ 12” + 24′ 47”
90. ITAMONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 25h 03′ 31” + 25′ 06”
91. FRACOQUARD Bryan TEAM EUROPCAR 25h 03′ 59” + 25′ 34”
92. FRADELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 04′ 11” + 25′ 46”
93. GERSIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL 25h 04′ 20” + 25′ 55”
94. SUIREICHENBACH Sébastien IAM CYCLING 25h 04′ 34” + 26′ 09”
95. NEDSLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP 25h 04′ 35” + 26′ 10”
96. FRACHAVANEL Sylvain IAM CYCLING 25h 04′ 49” + 26′ 24”
97. FRALADAGNOUS Matthieu FDJ.FR 25h 04′ 51” + 26′ 26”
98. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING 25h 04′ 58” + 26′ 33”
99. FRAMOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 05′ 22” + 26′ 57”
100. FRAPINEAU Jérôme IAM CYCLING 25h 05′ 25” + 27′ 00”
101. KAZIGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM 25h 05′ 37” + 27′ 12”
102. GBRYATES Simon ORICA GREENEDGE 25h 05′ 39” + 27′ 14”
103. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM 25h 06′ 04” + 27′ 39”
104. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR 25h 06′ 05” + 27′ 40”
105. SLOKOREN Kristijan CANNONDALE 25h 06′ 14” + 27′ 49”
106. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL 25h 06′ 39” + 28′ 14”
107. ITASCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM 25h 06′ 45” + 28′ 20”
108. ITADE MARCHI Alessandro CANNONDALE 25h 07′ 19” + 28′ 54”
109. DENBAK Lars LOTTO-BELISOL 25h 07′ 41” + 29′ 16”
110. USASTETINA Peter BMC RACING TEAM 25h 07′ 59” + 29′ 34”
111. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE 25h 08′ 21” + 29′ 56”
112. GERKLUGE Roger IAM CYCLING 25h 08′ 46” + 30′ 21”
113. GERVOIGT Jens TREK FACTORY RACING 25h 08′ 49” + 30′ 24”
114. ESPVALLS Rafael LAMPRE – MERIDA 25h 08′ 51” + 30′ 26”
115. ITAVISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM 25h 08′ 54” + 30′ 29”
116. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM 25h 09′ 05” + 30′ 40”
117. AUSDEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA 25h 09′ 06” + 30′ 41”
118. ESPERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM 25h 09′ 11” + 30′ 46”
119. COLSERPA José LAMPRE – MERIDA 25h 09′ 14” + 30′ 49”
120. ESPNAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 09′ 22” + 30′ 57”
121. NEDCLEMENT Stef BELKIN PRO CYCLING 25h 09′ 29” + 31′ 04”
122. FRABIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 09′ 35” + 31′ 10”
123. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP 25h 09′ 50” + 31′ 25”
124. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR 25h 10′ 18” + 31′ 53”
125. NZLBAUER Jack GARMIN – SHARP 25h 10′ 42” + 32′ 17”
126. NEDLEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING 25h 10′ 42” + 32′ 17”
127. FRASIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 10′ 51” + 32′ 26”
128. FRAVACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 10′ 59” + 32′ 34”
129. ESPINTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM 25h 11′ 28” + 33′ 03”
130. SUIHOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING 25h 11′ 56” + 33′ 31”
131. CANTUFT Svein ORICA GREENEDGE 25h 12′ 00” + 33′ 35”
132. FRAJEANNESSON Arnold FDJ.FR 25h 12′ 28” + 34′ 03”
133. FRAROY Jérémy FDJ.FR 25h 12′ 28” + 34′ 03”
134. CZEBARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA 25h 12′ 31” + 34′ 06”
135. AUSDURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE 25h 12′ 31” + 34′ 06”
136. GERSCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA 25h 12′ 42” + 34′ 17”
137. GERDEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO 25h 12′ 48” + 34′ 23”
138. RUSISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA 25h 13′ 14” + 34′ 49”
139. USAKING Benjamin GARMIN – SHARP 25h 13′ 24” + 34′ 59”
140. FRAGUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 13′ 27” + 35′ 02”
141. SLOSPILAK Simon TEAM KATUSHA 25h 13′ 36” + 35′ 11”
142. ITATOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO 25h 13′ 45” + 35′ 20”
143. LATSMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA 25h 14′ 23” + 35′ 58”
144. BLRKIRYIENKA Vasili TEAM SKY 25h 15′ 34” + 37′ 09”
145. FRAEDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 15′ 34” + 37′ 09”
146. ITAPAOLINI Luca TEAM KATUSHA 25h 15′ 54” + 37′ 29”
147. GERGREIPEL André LOTTO-BELISOL 25h 15′ 59” + 37′ 34”
148. FRAMARINO Jean Marc CANNONDALE 25h 16′ 12” + 37′ 47”
149. NEDCURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO 25h 16′ 37” + 38′ 12”
150. GERKITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO 25h 16′ 53” + 38′ 28”
151. USAHOWES Alex GARMIN – SHARP 25h 16′ 53” + 38′ 28”
152. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis GARMIN – SHARP 25h 16′ 56” + 38′ 31”
153. CANMEIER Christian ORICA GREENEDGE 25h 17′ 10” + 38′ 45”
154. FRAQUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR 25h 17′ 11” + 38′ 46”
155. DENMORKOV Michael TINKOFF-SAXO 25h 17′ 43” + 39′ 18”
156. ESPLOPEZ GARCIA David TEAM SKY 25h 18′ 01” + 39′ 36”
157. FRABONNET William FDJ.FR 25h 18′ 11” + 39′ 46”
158. FRADELAGE Mickaël FDJ.FR 25h 18′ 54” + 40′ 29”
159. FRAJARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 19′ 50” + 41′ 25”
160. FRAFONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 20′ 02” + 41′ 37”
161. ITACIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA 25h 20′ 08” + 41′ 43”
162. PORPIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA 25h 20′ 14” + 41′ 49”
163. FRAFEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 20′ 36” + 42′ 11”
164. ESTTAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 20′ 36” + 42′ 11”
165. FRAPINEAU Cedric FDJ.FR 25h 20′ 42” + 42′ 17”
166. USAPATE Danny TEAM SKY 25h 21′ 05” + 42′ 40”
167. NEDVAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING 25h 21′ 22” + 42′ 57”
168. BELDEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO 25h 21′ 47” + 43′ 22”
169. NEDTIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO 25h 22′ 02” + 43′ 37”
170. USABUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING 25h 22′ 11” + 43′ 46”
171. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO 25h 22′ 20” + 43′ 55”
172. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 22′ 24” + 43′ 59”
173. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE 25h 22′ 47” + 44′ 22”
174. FRAVOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR 25h 22′ 52” + 44′ 27”
175. ITAPETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP 25h 23′ 09” + 44′ 44”
176. ITAVIVIANI Elia CANNONDALE 25h 23′ 46” + 45′ 21”
177. ESPRODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA 25h 24′ 34” + 46′ 09”
178. ITAVANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM 25h 25′ 17” + 46′ 52”
179. FRADEMARE Arnaud FDJ.FR 25h 25′ 27” + 47′ 02”
180. FRAGERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 25h 27′ 33” + 49′ 08”
181. FRAPETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25h 27′ 52” + 49′ 27”
182. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE 25h 28′ 15” + 49′ 50”
183. BELDE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL 25h 31′ 07” + 52′ 42”
184. POLMAJKA Rafal TINKOFF-SAXO 25h 31′ 08” + 52′ 43”
185. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA 25h 32′ 23” + 53′ 58”
186. USAKING Edward CANNONDALE 25h 37′ 45” + 59′ 20”
187. CHNJI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO 25h 41′ 03” + 01h 02′ 38”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa