Tour de Romandie 2014Mistrz świata Rui Costa uzgodnił warunki nowego kontraktu z Lampre-Merida. – Jestem przekonany, że najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, jest przedłużyć umowę z grupą i sponsorami, by pracować razem przez następne dwa lata – powiedział Portugalczyk, który przewodzi włoskiej ekipie w Tour de France.

Grupa Lampre-Merida ogłosiła, że Rui Costa będzie się ścigał w jej barwach przez następne dwa sezony. – Każdy, kto mnie zna, wie, że lubię stabilizację. W Lampre-Merida znalazłem się we właściwym otoczeniu. Jestem bardzo zadowolony z dobrych relacji, które zbudowałem z całą grupą i nowymi kolegami – powiedział kolarski mistrz świata. – Odkąd dołączyłem do tej ekipy, każdy zapewnia mi w niej najlepsze wsparcie. Doceniam to, że wszyscy w zespole są w pełni zmotywowani i gotowi, żeby pracować jak najlepiej. Duch zespołowy jest tutaj niesamowity, każdy troszczy się o pozostałych kolegów – dodał trzykrotny zwycięzca wyścigu dookoła Szwajcarii. – Ten rodzaj współpracy i stabilizacji przekonał mnie, że najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, jest przedłużyć umowę z grupą i sponsorami, by pracować razem przez następne dwa lata. Dokonuję tego z satysfakcją – podkreślił Rui Costa.

Portugalczyk, który przewodzi obecnie Lampre-Merida w Tour de France, związał się w zeszłym roku z włoską grupą rocznym kontraktem. – Chcieliśmy razem dobrze się poznać i później ocenić, czy zamierzamy współpracować ze sobą przez kolejne sezony. Spędziłem w Lampre-Merida siedem miesięcy i będę bardzo szczęśliwy, jeśli odwdzięczę się grupie i jej sponsorom za zaufanie, którym mnie obdarzyli – tłumaczy. Mistrz świata wielokrotnie podkreślał, że czuje się istotną częścią Lampre-Merida. – Moi koledzy są świetni, mogę jedynie podziękować za ich cenne wsparcie. To samo dotyczy sponsorów, którzy wciąż mnie napędzają. I ja, i ekipa jesteśmy zadowoleni z tego, co do tej pory osiągnęliśmy. Dzięki temu doszliśmy do porozumienia, by przedłużyć kontrakt na następne dwa sezony. Naszym wspólnym celem jest osiąganie jak najlepszych wyników sportowych.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments