2014 Paris - Roubaix Cycle RaceWielkie emocje czekają kibiców kolarstwa podczas piątego etapu kolarskiego wyścigu Tour de France. Na trasie z Ypres do Arenberg Porte du Hainaut kolarze zmierzą się z niezwykle wymagającymi odcinkami po kostce brukowej znane z klasyka Paryż-Roubaix.

– Przez cały czas trzeba być bardzo skoncentrowanym – powiedział Michał Kwiatkowski, który na początku czerwca trenował na tych samych brukowych odcinkach, które zobaczymy w środę. Początek transmisji w środę o 13:45 w Eurosporcie.

Piąty etap może okazać się kluczowy dla rywalizacji w tegorocznej Wielkiej Pętli. Jazda po tak nierównym bruku, jaki wystąpi na trasie, wymaga od zawodników specjalnych umiejętności, ale także opracowania skutecznej strategii. Jeden mały błąd może spowodować upadek lub kraksę, co na takiej nawierzchni często kończy się kontuzją.

–Na pewno piąty etap będzie bardzo nieprzewidywalny i trzeba będzie przez cały czas być niezwykle skoncentrowanym. Zapowiada się nerwowy dzień. Oczywiście startując w barwach grupy Omega Pharma-Quick Step mogę czuć się komfortowo. Przecież Niki Terpstra w tym roku wygrał Paryż-Roubaix, a historia mojej drużyny, jeśli chodzi o starty na bruku, wygląda imponująco. To dodaje pewności siebie, a na takim etapie jest to niezwykle ważne – powiedział Michał Kwiatkowski dla Eurosportu.

Trasa piątego etapu liczyć będzie 155,5 km. Kolarze będą mieli do pokonania dziewięć brukowanych sektorów o długości prawie 15,5 km.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments