Tour de France TVW tym roku widzów, którzy Tour de France będą oglądać w TV, czeka wiele nowości. Kamery na rowerach zawodników to największa z nich!

Widzowie mają poczuć się jak w środku peletonu. Na rowerach kolarzy pojawią się kamery, zmieni się grafika towarzysząca transmisji, ulepszony zostanie przekaz z helikopterów.

Tegoroczna edycja “Wielkiej Pętli” to ponad 90 godzin transmisji na żywo.

Plan transmisji w polskim Eurosporcie > tutaj

Podczas przekazu na żywo widzowie będą dostawali sporo ciekawych informacji. Będzie to chociażby nachylenie drogi podczas górskich etapów, siła i kierunek wiatru, czy natychmiastowy pomiar prędkości jadących zawodników. Gdy kolarze będą blisko mety etapu, odległość do finiszu będzie pokazywana z dokładnością do stu metrów. Specjalny radar zanotuje też maksymalną prędkość sprinterów podczas końcowych finiszów. Pozycje kolarzy będą śledzone przez satelitę podczas całego wyścigu.

Kamery na rowerach to nowość podczas Tour de France. Urządzenia stosowane dotychczas w sportach motorowych przeniesione zostaną do kolarstwa szosowego. Codziennie czterech zawodników, z dwóch różnych zespołów, będzie miało zamontowane ultralekkie kamery na swoich rowerach. Mają być włączane podczas kluczowych momentów wyścigu. Po każdym etapie filmiki będą poddawane obróbce i publikowane na www.letour.fr oraz stronach internetowych zespołów.

Jak to będzie wyglądało, mieliśmy okazję się przekonać podczas Tour of California:

Fot. www.letour.fr