mastersW Szklarskiej Porębie odbyły się mistrzostwa Polski w drużynowej jeździe na czas dla mastersów. Ze złotymi medalami wyjechali stamtąd grupy Master Team Poznań, Stowarzyszenie Lechia oraz Polart Nutraxx Team.

Mistrzami Polski w Jeździe Drużynowej na Czas w kategorii CM20-M50 (do 59 lat) została grupa Master Team Poznań (Lech Ergang, Robert Płotkowiak, Artur Kozal, Łukasz Rakoczy). Zwycięzcy pokonali dystans 40 kilometrów (w tym 5 nawrotów), ze średnią 48,54 km/h. Srebrni medaliści to ekipa Mayday Team MKS Start Lublin (Robert Krawczyk, Grzegorz Tomasiak, Michał Ładosz, Emil Potręć), która straciła do zwycięzców zaledwie 5 sekund. Na trzecim miejscu, ze stratą 33 sekund do złotego medalu, uplasowała się drużyna KK Żoliber (Mirosław Mazurowski, Adrian Jach, Paweł Czarnecki, Kamil Lewandowski).

W kategorii wiekowej M60 – M70 (60 lat i więcej), na dystansie 26,5 kilometrów, triumfatorem została drużyna Stowarzyszenie Lechia (Stanisław Paterka, Edward Lascioli, Tadeusz Gancarz, Zygmunt Pfeifer). Drugie miejsce, ze stratą 26 sekund, zajął Lubelski Klub Kolarski (Grzegorz Tramś, Witold Szpilczyński, Cezary Pyzikowski, Zdzisław Krawiec), a trzecie Sułek Sport Bopliht Świdnica (Grzegorz Fajkowski, Ryszard Kruszelnicki, Leszek Sadowski, Wielisław Szymański).

W kategorii kobiet triumfowała ekipa Polart Nutraxx Team (Małgorzata Adamczyk, Katarzyna Brewińska, Anna Godzik, Sylwia Obrzud), przed GK Gliwice Bike Atelier (Adrianna Machoś, Dominika Nowak, Natalia Nowak, Aleksandra Oleś).

Wyniki – M20-50

Wyniki – M60-80