stefan kungDrużyna BMC ogłosiła, że od 1 stycznia 2015 roku jej szeregi zasili Stefan Küng – kolarz młodzieżowego zaplecza tej ekipy, czyli BMC Development Team. 

20-letni Szwajcar był drugi podczas mistrzostw Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas (uległ tylko Fabianowi Cancellarze), wygrał wyścig do lat 23 oraz był siódmy w elicie.

– To ważny kontrakt na przyszłość – komentuje Jim Ochowicz, generalny menedżer BMC. – To po raz kolejny potwierdza, że nasze zaplecze pracuje właściwie i jest w stanie “wydawać” kolejnych sportowców do profesjonalnej drużyny. Stefan jest perfekcyjnym “all-rounderem” [all-rounder – czyli kolarz radzący sobie na wszystkich rodzajach tras – przyp. red.]. Udowodnił to na wielu arenach, zarówno na szosie, jak i na torze – dodał.

Küng nie ukrywa, że dołączenie do profesjonalnej drużyny kolarskiej jest spełnieniem jego dziecięcych marzeń. – Przeżyłem niesamowitą chwilę, kiedy w zeszłą środę zobaczyłem, że nie jestem wcale daleko od najlepszych na świecie. Fabian nie jest może w najwyższej formie, ale to wielki mistrz i zawsze jest groźny. Kiedy osiągnąłem ten rezultat, wiedziałem, że zrobiłem krok naprzód. 

Nowy nabytek BMC chciałby dostać się do składów ekipy na Paryż-Roubaix oraz Tour de Suisse. Zadeklarował, że będzie ciężko pracował, aby to osiągnąć.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska