2_0150643_1_thumb2Drużyna BMC zbudowała skład wokół doświadczonych kolarzy mających pomóc Tejayowi van Garderenowi w walce w klasyfikacji generalnej, zaś Katusha chce powalczyć zarówno w górach, jak i na etapach dla sprinterów. 

– Jedziemy na Tour de France z doświadczonymi kolarzami, którzy pomagali kiedyś Cadelowi Evansowi [Evans zwyciężył Tour de France w 2011 roku – przyp. red.]. Jesteśmy pewni naszych ludzi. Nie stajemy na starcie jako faworyci, ale jako ci, którzy będą walczyć. Będziemy rozgrywać ten wyścig patrząc na to, co będzie się działo na trasie – tak, jak robiliśmy to do tej pory – powiedział Jim Ochowicz, generalny menedżer BMC.

Pełny skład BMC Racing Team na Tour de France 2014: Darwin Atapuma, Marcus Burghardt, Amaël Moinard, Daniel Oss, Michael Schär, Peter Stetina, Greg Van Avermaet, Peter Velits, Tejay van Garderen.

Nasz skład odzwierciedla nasze dwa główne cele na Tour de France. Z jednej strony Iurii Trofimov będzie walczył o pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej. Z drugiej strony, Alexander Kristoff będzie rywalizował z najlepszymi sprinterami na świecie na płaskich etapach. W dodatku, mamy Joaquima Rodrigueza, który jest niewątpliwym liderem Katushy mającym status freelancera. Mamy nadzieję, że “Purito” znajdzie odpowiednią formę, która pozwoli mu sięgnąć po etapowy triumf. Ale oczywiście o etapy będą walczyć także inni kolarze. Słowem myślę, że Katusha jest gotowa na trzytygodniową przygodę, a jedyne, co jest nam potrzebne, to trochę szczęścia – powiedział Viacheslav Ekimov, generalny menedżer Katushy.

Pełny skład Katushy na Tour de France 2014: Iurii Trofimov, Joaquim Rodriguez, Egor Silin, Simon Špilak, Alexander Kristoff, Aleksandr Porsev, Luca Paolini, Gatis Smukulis, Vladimir Isaychev.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska