cancellaraMistrzostwa krajowe w kolarstwie szosowym odbywały się dziś nie tylko w Polsce. Z czasem musieli się dziś zmierzyć między innymi Szwajcarzy i Holendrzy. Zwycięzcami byli tam odpowiednio – Fabian Cancellara oraz Tom Dumoulin. 

Helweci rozegrali czasówkę na pagórkowatej, 44,6- kilometrowej trasie w Roggliswil. “Spartacus” wygrał tę konkurencję trzeci raz z rzędu, sięgając jednocześnie po dziewiąty tytuł w karierze.

– Czułem się OK, ale nie całkowicie dobrze. Po ukąszeniu przez pszczołę i ciężkim ściganiu w Tour de Suisse nie zregenerowałem się jeszcze w stu procentach. Ale to normalne, kiedy jesteś uczulony, musisz przez kilka dni być ostrożnym i odpocząć. W ostatnich dniach czułem się zmęczony- opowiadał na mecie Cancellara. – To była trudna, techniczna trasa po wąskich szosach. Muszę jednak pochwalić organizatorów, którzy znakomicie zapewnili nam bezpieczeństwo, co było dla mnie bardzo ważne. Tym bardziej, że nie zawsze było o to w Szwajcarii łatwo- dodał.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas na mistrzostwach Szwajcarii: 

1 Cancellara Fabian TREK Factory Racing 00:57:55.00  
2 Küng Stefan BMC Development Team 00:58:44.22 49.22
3 Dillier Silvan BMC Racing Team 00:59:02.52 1:07.52
4 Zahner Simon EKZ Racing Team 01:01:06.31 3:11.31
5 Schelling Patrick IAM Cycling 01:01:35.15 3:40.15
6 Rutschmann Christian Team Hörmann 01:02:54.05 4:59.05
7 Imhof Claudio Velo Club Mendrisio-PL Valli 01:02:58.36 5:03.36
8 Aregger Marcel IAM Cycling 01:03:05.04 5:10.04
9 Brüngger Nico EKZ Racing Team 01:03:14.52 5:19.52
10 Jost Kevin Bikecenter Radsport / RC Steffisburg 01:04:20.80 6:25.80
11 Dähler Friedrich Goldwurst-Power Vitaliscenter BiXS 01:04:36.93 6:41.93
12 Rhyner Ueli Team Hörmann 01:04:43.06 6:48.06
13 Fischer Nicolas SPARTACO CYCLING GENEVE 01:04:45.20 6:50.20
14 Dreier Till Team Hörmann 01:04:50.08 6:55.08
15 Moser Kilian EKZ Racing Team 01:06:32.70 8:37.70
16 Marguet Tristan Samsung / Meier & Partner immobilien 01:07:06.49 9:11.49
17 Perizzolo Loic Team ROTH-Felt 01:07:11.02 9:16.02
18 Hürlimann Franz RMV Cham-Hagendorn 01:07:15.47 9:20.47
19 Vatter Daniel Team Gadola – Wetzikon 01:07:33.16 9:38.16
20 Lattmann Marcel Haibike by Wolfcycling 01:08:05.82 10:10.82
21 Weiss Jonas Team Hörmann 01:13:20.73 15:25.73
22 PIioletti Lorenzo PMU Raspou team v.c Chailly 01:15:20.73 17:25.73

Z kolei w tej samej konkurencji na mistrzostwach Holandii najlepszy był kolarz Giant-Shimano – Tom Dumoulin. Tam kolarze mieli do pokonania prawie 48 kilometrów. Poniżej pełne wyniki:

1 Tom Dumoulin 0.56.08.79
2 Sebastiaan Langeveld 0.57.00.38
3 Jos van Emden 0.57.15.17
4 Stef Clement 0.57.43.39
5 Dylan Van Baarle 0.58.13.95
6 Martijn Keizer 0.58.20.16
7 Peter Koning 0.58.26.46
8 Rick Flens 0.58.30.75
9 Thomas Dekker 0.58.48.63
10 Niki Terpstra 0.58.55.79
11 Dion Beukenboom 0.59.12.79
12 Brian van Goethem 0.59.34.81
13 Maarten Tjallingii 0.59.34.94
14 Jesper Asselman 0.59.55.35
15 Remco Grasman 0.59.57.18
16 Sjors Roosen 0.59.59.18
17 Bob Schoonbroodt 1.00.14.91
18 Berden de Vries 1.00.18.19
19 Sander Oostlander 1.00.38.95
20 Jurgen van Diemen 1.00.45.23
21 Wieger van der Wier 1.00.46.00
22 Roy Eefting 1.00.56.21
23 Rick van Breda 1.00.57.94
24 Arno van der Zwet 1.0047.98
25 Tom Vermeer 1.01.03.26
26 Jasper Hamelink 1.01.21.89
27 Jan Lof 1.01.25.46
28 Dylan De Kok 1.01.45.08
29 Durk Fabriek 1.01.46.87
30 Yannick Janssen 1.01.49.70
31 Erik van Lakerveld 1.02.07.47
32 Ruben Dorren 1.02.23.19
33 Peter van Dijk 1.02.46.30
34 Jeroen Visser 1.03.05.69
35 Pieter-Paul de Weerd 1.03.09.96
36 Frank Niewold 1.04.25.86
37 Marco Massink 1.05.54.07
38 Ronan van Zandbeek DNS
39 Rutger Schellevis DNS
40 Daan de Groot DNS

Jazdę indywidualną na czas rozegrano także w Kazachstanie. Mistrzem tego kraju został kolarz Astany – Danil Fominykh, drugi był Oleg Zemlyakov (Vino 4ever), a trzeci Dmitriy Rive (Continental Team Astana).

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska