Paweł CieślikPaweł Cieślik (Bauknecht – Author) zajął bardzo dobre, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej austriackiej etapówki Oberösterreichrundfahrt. Zwyciężył Konrad Partick (Team Gourmetfein Simplon Wels).

Przypomnijmy, że Paweł Cieślik po wczorajszym etapowym triumfie, do niedzielnego odcinka przystąpił w koszulce lidera. Kolarze musieli pokonać 138 kilometrów.

O losach etapu i wyścigu zdecydował odjazd, w którym znalazło się dwóch kolarzy: Konrad Patrick i Gregor Mühlberger (Tirol Cycling Team). Pierwszy z nich miał zaledwie 13 sekund straty w klasyfikacji generalnej do Pawła.

Pomimo mocnej pracy ekipy lidera Bauknecht – Author, nie udało im się dogonić prowadzącej dwójki. Ostatecznie etap wygrał Mühlberger, przed Patrickiem. Peleton ze stratą 1:08 przyprowadził Kristian Haugaard Jansen (Development Team Giant-Shimano).

Tym samym w klasyfikacji generalnej na pierwszą pozycję wskoczył Patrick, drugie miejsce dla Mühlbergera, trzecie miejsce ze stratą 1:01 zajął Paweł Cieślik.

Drugi z Polaków, łukasz Wiśniowski uplasował się na 41 pozycji tracąc 5:04 do zwycięzcy.