matthewsAustralijczyk z drużyny Orica GreenEdge utrzymuje dobrą dyspozycję z Giro d`Italia. O sześć sekund gorszy był Kristijan Koren (Cannondale), a o dziesięć sekund Diego Ulissi (Lampre-Merida). 

Tour de Slovénie (kategoria 2.1) to wyścig składający się z czterech etapów (płaska jazda indywidualna na czas, dwa odcinki pagórkowate i jeden górzysty). W 21. edycji bierze udział 18 drużyn, w tym cztery World Tour. W mocnym składzie przyjechała ekipa Lampre-Merida, w szeregach której są między innymi: Filippo Pozzato, Diego Ulissi, Manuele Mori czy wracający po przerwie – Chris Horner. Z kolei w Orice GreenEdge jest Michael Matthews, który wygrał etap na tegorocznym Giro d`Italia.

Na początek kolarze musieli zmierzyć się z czasem. Trasa wiodła ulicami Ljubljany i liczyła 8,8 kilometra. Profil był całkowicie płaski.

Najlepszy na tym dystansie okazał się Matthews, który uzyskał czas 10 minut i 5 sekund. Jego średnia prędkość wyniosła 52,364 km/h.

Wyniki etapu będące jednocześnie klasyfikacją generalną:

1 24 AUS19901026 MATTHEWS Michael OGE – ORICA GREEN EDGE 10:05,88
2 42 SLO19861125 KOREN Kristijan CAN – CANNONDALLE 0’05”,25
3 12 ITA19890715 ULISSI Diego LAM – LAMPRE MERIDA 0’09”,34
4 55 POR19851018 MACHADO Tiago TNE – NETAP ENDURA 0’10”,40
5 27 AUS19791115 LANCASTER Brett OGE – ORICA GREEN EDGE 0’13”,83
6 34 RUS19820129 BRUTT Pavel KAT – TEAM KATUSHA 0’14”,70
7 103 RUS 19860711 OVECHKIN Artem RVL – RUSVELO 0’15”,52
8 87 ITA19870814 RABOTTINI Matteo NRI – NERI SOTTOLI 0’16”,02
9 83 ITA19910529 FEDI Andrea NRI – NERI SOTTOLI 0’17”,46
10 44 ITA19871012 CARUSO Damiano CAN – CANNONDALLE 0’19”,13
11 58 GER19860326 VOSS Paul TNE – NETAP ENDURA 0’20”,73
12 84 ITA19850510 FINETTO Mauro NRI – NERI SOTTOLI 0’20”,79
13 5 SLO19900720 ŠTIMULAK Klemen ADR – ADRIA MOBIL 0’21”,11
14 52 ESP19890506 De La CRUZ David TNE – NETAP ENDURA 0’21”,30
15 108 RUS 19821112 SEROV Alexander RVL – RUSVELO 0’21”,79
16 54 SLO19880717 JARC Blaž TNE – NETAP ENDURA 0’22”,06
17 21 AUS19861002 DOCKER Mitch OGE – ORICA GREEN EDGE 0’22”,16
18 88 ITA19850605 TABORRE Fabio NRI – NERI SOTTOLI 0’22”,85
19 96 BEL19890511 WALLAYS Jelle TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 0’23”,23
20 33 RUS19890624 KUZNETSOV Viacheslav KAT – TEAM KATUSHA – “ –
21 73 ITA19900517 COLBRELLI Sonny BAR – BARDIANI CSF INOX 0’23”,31
22 56 POR19850424 MENDES Jose TNE – NETAP ENDURA 0’24”,31
23 32 RUS19850109 BELKOV Maxim KAT – TEAM KATUSHA 0’24”,64
24 157 SLO19850813 BOLE Grega VFN – VINNI FANTINI NIPPO 0’24”,92
25 37 RUS 19901012 VOROBYEV Anton KAT – TEAM KATUSHA 0’25”,25
26 98 BEL19900815 LIETAER Eliot TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 0’25”,63
27 51 ESP19790314 CAMANO Iker TNE – NETAP ENDURA 0’25”,64
28 25 GBR19920807 YATES Simon* OGE – ORICA GREEN EDGE 0’25”,95
29 38 RUS 19770117 PAOLINI Luca KAT – TEAM KATUSHA 0’26”,35
30 16 ITA19931009 BONIFAZIO Nicolo* LAM – LAMPRE MERIDA 0’26”,49
31 72 ITA19870311 PIRAZZI Stefano BAR – BARDIANI CSF INOX 0’26”,69
32 102 RUS 19890915 ZAKARIN Iinur RVL – RUSVELO 0’27”,87
33 164 ITA19891114 LEONARDI Gianluca AZT – AREA ZERRO PRO TEM 0’28”,43
34 28 NED19800312 MOURIS Jens OGE – ORICA GREEN EDGE 0’29”,10
35 48 ITA19890207 VIVIANI Elia CAN – CANNONDALLE 0’29”,25
36 31 RUS19850507 IGNATYEV Mikhail KAT – TEAM KATUSHA 0’29”,71
37 26 CAN 19850221 MEIER Christian OGE – ORICA GREEN EDGE 0’29”,93
38 46 ITA19910627 VILLELLA Davide CAN – CANNONDALLE 0’30”,27
39 14 ITA19810910 POZZATO Filippo LAM – LAMPRE MERIDA 0’30”,97
40 76 ITA19900304 BARBIN Enrico BAR – BARDIANI CSF INOX 0’32”,03
41 22 AUS19891018 HOWARD Leigh OGE – ORICA GREEN EDGE 0’32”,88
42 107 RUS 19810114 LAGUTIN Sergey RVL – RUSVELO 0’33”,31
43 101 RUS 19820703 FIRSANOV Sergei RVL – RUSVELO 0’34”,34
44 106 RUS 19870610 SOLOMENNIKOV Andrei RVL – RUSVELO 0’34”,44
45 53 AUS19870927 DEMPSTER Zakkari TNE – NETAP ENDURA 0’35”,05
46 7 SLO19950213 PER David* ADR – ADRIA MOBIL 0’35”,43
47 94 BEL19860606 JACOBS Pieter TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 0’35”,78
48 166 ITA19880102 PASQUALON Andrea AZT – AREA ZERRO PRO TEM 0’35”,97
49 123 SLO19811015 GAZVODA Gregor SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 0’36”,04
50 36 RUS 19860307 KOCHETKOV Pavel KAT – TEAM KATUSHA 0’36”,18
51 122 SLO19800808 BOŽIČ Borut SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 0’37”,10
52 115 COL19881119 PANTANO Gomez Jarlinson COL – COLOMBIA 0’37”,21
53 114 COL19860611 DUARTE Arevalo Fabio Andres COL – COLOMBIA 0’37”,64
54 11 SLO19920506 POLANC Jan* LAM – LAMPRE MERIDA 0’37”,93
55 155 ROU19920904 GROSU Eduard* VFN – VINNI FANTINI NIPPO 0’38”,48
56 111 COL19861009 ARANGO Carvajal Juan Esteban COL – COLOMBIA 0’38”,77
57 74 ITA19891102 ZORDINI Edoardo BAR – BARDIANI CSF INOX 0’38”,88
58 43 AUT19880929 KRIZEK Matthias CAN – CANNONDALLE 0’39”,07
59 153 ITA19911108 STACCHIOTTI Riccardo VFN – VINNI FANTINI NIPPO 0’39”,70
60 57 GER19830713 SCHILLINGER Andreas TNE – NETAP ENDURA 0’40”,03
61 6 CRO19941006 MALTAR Bruno* ADR – ADRIA MOBIL 0’40”,41
62 178 UKR19840108 SURUTKOVYCH Aleksandr BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 0’40”,62
63 97 BEL19820709 VAN HECKE Preben TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 0’41”,60
64 92 BEL19900530 HELVEN Sander TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 0’42”,77
65 121 SLO19771207 GOLČER Jure SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 0’42”,79
66 66 ITA 19810109 SELLA Emanuele AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0’42”,86
67 17 ITA19890813 CIMOLAI Davide LAM – LAMPRE MERIDA 0’42”,98
68 13 USA19711023 HORNER Christopher LAM – LAMPRE MERIDA 0’43”,03
69 15 ITA19800809 MORI Manuele LAM – LAMPRE MERIDA 0’43”,28
70 156 ITA19860605 DE Negri Pierpaolo VFN – VINNI FANTINI NIPPO – “ –
71 47 AUS19830803 WURF Cameron CAN – CANNONDALLE 0’43”,32
72 2 SLO19891029 ROGLIČ Primož ADR – ADRIA MOBIL 0’43”,42
73 61 ITA 19780115 PELLIZOTTI Franco AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0’44”,68
74 41 SLO19941019 MOHORIČ Matej* CAN – CANNONDALLE 0’45”,19
75 35 RUS19880517 RYBAKOV Alexander KAT – TEAM KATUSHA 0’45”,34
76 1 CRO19790303 ROGINA Radoslav ADR – ADRIA MOBIL 0’45”,64
77 132 SLO19931124 KOROŠEC Rok* RAR – RADENSKA 0’45”,98
78 172 IRL19850607 BRAMMEIER Matthew BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 0’46”,25
79 131 SLO19931023 PIBERNIK Luka* RAR – RADENSKA 0’46”,48
80 4 SLO19810617 MUGERLI Matej ADR – ADRIA MOBIL 0’46”,56
81 64 ITA 19881002 PARRINELLO Antonino AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0’46”,82
82 85 ITA19880809 MILETTA Luigi NRI – NERI SOTTOLI 0’47”,71
83 77 ITA19900901 BONGIORNO Francesco Manuel BAR – BARDIANI CSF INOX 0’48”,23
84 3 SLO19820507 FAJT Kristjan ADR – ADRIA MOBIL 0’48”,52
85 152 ITA19870922 MALAGUTI Alessandro VFN – VINNI FANTINI NIPPO 0’48”,94
86 93 BEL19910430 THEUNS Edvard TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 0’48”,95
87 18 CHN19840128 XU Gane LAM – LAMPRE MERIDA 0’49”,76
88 105 RUS 19900814 MAIKIN Roman RVL – RUSVELO 0’50”,16
89 71 ITA19891117 BATTAGLIN Enrico BAR – BARDIANI CSF INOX 0’50”,23
90 146 SLO19900415 JENKO Robert MKT – MERIDIANA KAMEN PAZIN 0’50”,70
91 82 ITA19831216 FAILLI Francesco NRI – NERI SOTTOLI 0’50”,92
92 113 COL19840308 CHALAPUD Gomez Robinson Eduardo COL – COLOMBIA 0’51”,38
93 167 ITA 19930504 PETILLI Simone* AZT – AREA ZERRO PRO TEM 0’52”,33
94 104 RUS 19891122 BOEV Igor RVL – RUSVELO 0’52”,45
95 118 COL19880502 VALENCIA Gonzalez Juan Pablo COL – COLOMBIA 0’52”,90
96 68 ITA 19900305 ZILIOLI Gianfranco AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0’53”,79
97 81 ITA19890624 CECCHINEL Giorgio NRI – NERI SOTTOLI 0’53”,90
98 173 UKR19851128 AVERIN Maksym BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 0’54”,78
99 141 SLO19880527 FURDI Blaž MKT – MERIDIANA KAMEN PAZIN 0’55”,82
100 65 ITA 19860827 DI SERAFINO Matteo AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0’56”,92
101 171 AUT19841016 EIBEGGER Markus BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 0’57”,34
102 75 ITA19880804 PAGANI Angelo BAR – BARDIANI CSF INOX 0’57”,80
103 67 ITA 19901011 TALIANI Alessio AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0’58”,15
104 168 ITA19921213 TONIN Stefano* AZT – AREA ZERRO PRO TEM 0’58”,36
105 133 ITA19880828 MARCHIETTI Alessio RAR – RADENSKA 0’58”,45
106 161 ITA19841106 CIAVATTA Paolo AZT – AREA ZERRO PRO TEM 0’58”,48
107 151 ITA19850307 BISOLTI Alessandro VFN – VINNI FANTINI NIPPO 1’00”,45
108 135 SLO19930209 PAVLIČ Marko* RAR – RADENSKA 1’00”,83
109 86 ITA19870117 PONZI Simone NRI – NERI SOTTOLI 1’01”,07
110 163 ITA19940831 TECCHIO Marco* AZT – AREA ZERRO PRO TEM 1’01”,58
111 45 SVK19881223 SAGAN Juraj CAN – CANNONDALLE 1’02”,00
112 91 BEL19900205 SPRENGERS Thomas TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 1’02”,17
113 154 SWE19920831 MAGNUSSON Kim Anton* VFN – VINNI FANTINI NIPPO 1’02”,56
114 8 SLO19950712 NOVAK Domen* ADR – ADRIA MOBIL 1’02”,69
115 116 COL19900823 QUINTERO Artunduaga Duber COL – COLOMBIA 1’03”,51
116 95 BEL19900419 VAN ASBROECK Tom TSV – TOP SPORT VLAANDERN BALLOISE 1’03”,57
117 128 SLO19940117 LOGAR Tadej* SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 1’03”,85
118 134 SLO19951110 RUČIGAJ Žiga* RAR – RADENSKA 1’05”,58
119 137 SLO19931203 HITI Tadej* RAR – RADENSKA 1’05”,66
120 112 COL19891121 AVILA Vanegas Edwin Alcibiades COL – COLOMBIA 1’06”,08
121 142 ITA19861119 MUCELLI Davide MKT – MERIDIANA KAMEN PAZIN 1’08”,07
122 124 SLO19840901 ILEŠIČ Aldo Ino SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 1’09”,17
123 62 ITA 19851014 BELLETTI Manuel AND – ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 1’09”,95
124 136 SLO19920726 RAJŠP Andrej* RAR – RADENSKA 1’10”,39
125 177 AUT19900926 SOKOL Jan BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 1’11”,80
126 125 SLO19950620 KATRAŠNIK Gašper* SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 1’13”,96
127 162 ITA19890202 CHINELLO Fabio AZT – AREA ZERRO PRO TEM 1’16”,75
128 138 SLO19950728 ŠAFARIČ KOLAR Matic* RAR – RADENSKA 1’19”,40
129 145 CRO19840803 KIŠERLOVSKI Emanuel MKT – MERIDIANA KAMEN PAZIN 1’20”,85
130 117 COL19891004 ROMERO Corredor Jeffry Johan COL – COLOMBIA 1’25”,10
131 165 ITA19910320 MENGARDO Gianluca AZT – AREA ZERRO PRO TEM 1’26”,77
132 78 ITA19920210 MANFREDI Andrea* BAR – BARDIANI CSF INOX 1’27”,57
133 176 IRL19880720 MCCONVEY Connor BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 1’28”,05
134 143 ITA19890913 SANTORO Antonio MKT – MERIDIANA KAMEN PAZIN 1’28”,71
135 126 SLO19951229 KOVAČIČ Luka* SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 1’29”,21
136 127 SLO19940827 RAZINGAR Matej* SLO – REPREZENTANCA SLOVENIJE 1’34”,17
137 174 AZE19940907 JABRAYILOV Samir* BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 1’34”,46
138 175 AZE19920112 ISGANDAROV Tural* BCP – SYNERGY BAKU CYCLING 1’39”,73
139 144 CRO19940805 FRANKOVIČ Mateo* MKT – MERIDIANA KAMEN PAZIN 2’01”,83

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska