Simon SpilakSłoweński kolarz ekipy Katusha podtrzymał dobrą passę swojego zespołu, przynosząc jej drugie zwycięstwo z rzędu w tym wyścigu. Samotnie odjechał od towarzyszy z ucieczki i pierwszy przekroczył linię mety. Na stanowisku lidera bez zmian, a Michał Kwiatkowski został dziś za peletonem. 

Piąty etap liczył 189,5 km i prowadził z Sisteron do La Mure. Był to odcinek z sześcioma premiami górskimi (drugiej i trzeciej kategorii), zatem taki profil zachęcił wielu kolarzy, którzy chcieli zabrać się w odjazd. Ostatnia wspinaczka Cote de Laffrey, to podjazd drugiej kategorii o długości 6,3 km ze średnim nachyleniem 6,2%. Jej szczyt znajdował się na 169. kilometrze.

Skład ucieczki wyglądał następująco: Bart de Clercq (Lotto-Belisol), John Atapuma (BMC), Bartosz Huzarski (NetApp), Egor Silin (Katusha), Jan Bakelants (OPQS), Damiano Caruso, Alessandro De Marchi  (Cannondale), Cyril Gautier (Europcar), Mikael Cherel, Blel Kadri (AG2R), Christophe Le Mevel (Cofidis), Stefan Denifl (IAM), Arthur Vichot (FDJ), Simon Spilak (Katusha), Jens Voigt (Trek), Daryl Impey (Orica), Dries Devenyns (Giant-Shimano). 

Z przedostatniej premii górskiej prowadził nieco dłuższy i szybki zjazd, który postanowił wykorzystać Alberto Contador. Oderwał się od peletonu, a następnie dojechał do swojego kolegi z Tinkoff-Saxo i razem zaczęli ostatni podjazd. W peletonie rządy natychmiast objęła drużyna Sky, bowiem Hiszpan tracił do lidera – Froome`a – tylko 12 sekund. Jednak po kilku kilometrach Paulinho zrezygnował i “El Pistolero” samotnie pokonywał drogę do mety.

Contador dogonił poszarpaną na zjeździe ucieczkę, po czym połykał kolejnych kolarzy, poklepując jeszcze przyjaźnie mistrza Francji – Vichota. 20 kilometrów przed metą grupka Contadora (w której byli także kolarze z ucieczki) miała jednak już tylko 18 sekund przewagi nad grupą Froome`a.

Contador został doścignięty dzięki mocnemu tempu narzuconemu przez “Niebiańskich”, którzy przy okazji uszczuplili grupę lidera do około dwudziestu kolarzy.

10 kilometrów przed metą broń złożyła ucieczka i połączyła się z grupą Froome`a. Na czele samotnie jechał Simon Spilak, mający w tym momencie około minuty przewagi.

Słoweniec zdołał utrzymać wystarczający zapas czasowy, by jako pierwszy przejechać kreskę.

W grupie lidera przyklejeni do siebie jechali Froome i Contador, wzajemnie się szachując, ale ostatecznie koszulka lidera nadal należy do Brytyjczyka.

Niestety za peletonem został dziś Michał Kwiatkowski.

Wyniki etapu: 

1 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 4:51:24
2 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:14
3 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:00:14
4 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:17
5 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:00:17
6 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:00:17
7 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:00:17
8 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:00:17
9 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:00:17
10 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:17
11 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:17
12 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:17
13 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:17
14 Christopher FROOME TEAM SKY 0:00:17
15 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:17
16 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:17
17 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:00:17
18 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:17
19 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:00:17
20 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:00:17
21 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:17
22 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:00:17
23 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:00:17
24 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:00:17
25 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:17
26 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:00:17
27 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:00:17
28 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:00:29
29 Richie PORTE TEAM SKY 0:00:29
30 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:00:29
31 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:29
32 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:01:22
33 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:01:34
34 Michal GOLAS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:25
35 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:25
36 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:25
37 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:25
38 Carlos VERONA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:25
39 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 0:04:25
40 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:04:25
41 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:04:25
42 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:04:25
43 Giovanni VISCONTI MOVISTAR TEAM 0:04:25
44 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:04:25
45 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:04:25
46 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:04:25
47 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:04:25
48 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:04:25
49 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:04:25
50 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:04:25
51 Jens VOIGT TREK FACTORY RACING 0:04:25
52 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:04:25
53 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:25
54 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:25
55 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:04:25
56 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:04:25
57 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:04:25
58 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:04:25
59 George BENNETT CANNONDALE 0:04:25
60 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:04:25
61 Dmitry KOZONTCHUK TEAM KATUSHA 0:04:25
62 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:04:25
63 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 0:04:25
64 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:25
65 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:04:25
66 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:04:25
67 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:25
68 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:04:25
69 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:04:25
70 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:04:25
71 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:10:45
72 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:10:45
73 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:10:45
74 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:10:45
75 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 0:10:45
76 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:10:45
77 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:10:45
78 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 0:10:45
79 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:10:45
80 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:10:45
81 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:10:45
82 Thomas DAMUSEAU TEAM GIANT-SHIMANO 0:10:45
83 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 0:10:45
84 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:10:45
85 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:10:45
86 Marco MARCATO CANNONDALE 0:10:45
87 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:10:45
88 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:10:45
89 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:10:45
90 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:10:45
91 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:10:45
92 Edwald SUAREZ BELTRAN TINKOFF-SAXO 0:10:45
93 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:10:45
94 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 0:10:45
95 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:10:45
96 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:10:45
97 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:10:45
98 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:10:45
99 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:10:45
100 Chad HAGA TEAM GIANT-SHIMANO 0:12:54
101 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:12:54
102 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:12:54
103 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:12:54
104 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:12:54
105 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:12:54
106 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:12:54
107 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:12:54
108 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:12:54
109 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:12:54
110 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:18:52
111 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:20:23
112 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:20:23
113 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:23
114 Martijn KEIZER BELKIN PRO CYCLING 0:20:23
115 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:23
116 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:20:23
117 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:20:23
118 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:20:23
119 Rory SUTHERLAND TINKOFF-SAXO 0:20:23
120 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:20:23
121 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:24:36
122 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 0:24:37
123 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:24:37
124 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 0:24:37
125 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:24:37
126 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:24:37
127 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:24:37
128 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:24:37
129 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:24:37
130 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:24:37
131 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:24:37
132 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:24:37
133 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:24:37
134 William BONNET FDJ.FR 0:24:37
135 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:24:37
136 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 0:24:37
137 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:24:37
138 Danny PATE TEAM SKY 0:24:37
139 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:24:37
140 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:24:37
141 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:24:37
142 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:34:13
143 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 0:34:13
144 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:34:13
145 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 0:34:13
146 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 0:34:13
147 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 0:34:13
148 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:34:13
149 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:34:13
150 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:34:13
151 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:34:13
152 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:34:13
153 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:34:13
Winner ANACONA GOMEZ LAMPRE – MERIDA Abandon
Fumiyuki BEPPU TREK FACTORY RACING Abandon
Jérôme PINEAU IAM CYCLING Abandon
Cayetano SARMIENTO TUNARROSA CANNONDALE Abandon
Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING Abandon
Dominik NERZ BMC RACING TEAM Abando

Klasyfikacja generalna:

1 Christopher FROOME TEAM SKY 19:01:00
2 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:12
3 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:12
4 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:33
5 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:35
6 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:50
7 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:01:22
8 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:01:22
9 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:01:24
10 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:01:35
11 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:01:40
12 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:01:40
13 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:43
14 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:44
15 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:02:22
16 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:02:32
17 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:02:36
18 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:02:42
19 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:02:47
20 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:03:31
21 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:56
22 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:04:01
23 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:05:09
24 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:05:31
25 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:05:50
26 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:03
27 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:06:03
28 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:06:04
29 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:06:09
30 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:45
31 George BENNETT CANNONDALE 0:06:45
32 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:07:14
33 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:07:36
34 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:07:50
35 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:51
36 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:07:58
37 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:08:09
38 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:09:10
39 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:09:13
40 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:09:15
41 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:09:27
42 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:09:54
43 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:10:00
44 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:10:45
45 Richie PORTE TEAM SKY 0:11:08
46 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:11:50
47 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:11:50
48 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:11:51
49 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:11:59
50 Carlos VERONA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:12:20
51 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:13:52
52 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:14:13
53 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:14:22
54 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:15:04
55 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:15:11
56 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:16:13
57 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:16:17
58 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:16:20
59 Giovanni VISCONTI MOVISTAR TEAM 0:16:34
60 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:16:45
61 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:17:48
62 Chad HAGA TEAM GIANT-SHIMANO 0:18:05
63 Dmitry KOZONTCHUK TEAM KATUSHA 0:18:38
64 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:18:49
65 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:19:37
66 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:20:10
67 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:20:33
68 Edwald SUAREZ BELTRAN TINKOFF-SAXO 0:20:50
69 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:21:19
70 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:21:45
71 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:21:58
72 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:22:34
73 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:22:51
74 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 0:23:51
75 Michal GOLAS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:24:09
76 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:24:47
77 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:25:27
78 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 0:25:37
79 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:25:40
80 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:25:45
81 Thomas DAMUSEAU TEAM GIANT-SHIMANO 0:25:49
82 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 0:25:54
83 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:26:10
84 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 0:27:44
85 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:29:05
86 Jens VOIGT TREK FACTORY RACING 0:29:10
87 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:29:36
88 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:30:32
89 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:31:04
90 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:31:11
91 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:32:18
92 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:32:46
93 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 0:32:58
94 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:33:47
95 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:34:08
96 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 0:34:15
97 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:34:16
98 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:35:59
99 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:36:40
100 Marco MARCATO CANNONDALE 0:37:29
101 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:39:22
102 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:40:00
103 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:41:18
104 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:41:22
105 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:41:28
106 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:42:51
107 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:42:58
108 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:43:13
109 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:43:28
110 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:43:33
111 Rory SUTHERLAND TINKOFF-SAXO 0:43:34
112 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:43:52
113 Martijn KEIZER BELKIN PRO CYCLING 0:43:59
114 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:45:55
115 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:47:29
116 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:47:53
117 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:48:07
118 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:48:18
119 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 0:48:30
120 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:50:17
121 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:50:44
122 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:50:47
123 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:50:47
124 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:52:03
125 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 0:52:16
126 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:52:34
127 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:53:13
128 William BONNET FDJ.FR 0:54:11
129 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:54:31
130 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:55:00
131 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:55:31
132 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:56:07
133 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:56:44
134 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 0:57:01
135 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:59:01
136 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:59:14
137 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 1:00:39
138 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 1:01:11
139 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 1:01:22
140 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 1:02:42
141 Jack BAUER GARMIN – SHARP 1:04:43
142 Danny PATE TEAM SKY 1:05:22
143 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 1:05:40
144 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 1:05:43
145 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 1:05:49
146 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 1:05:55
147 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 1:08:20
148 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 1:10:10
149 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 1:14:28
150 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 1:15:06
151 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 1:21:15
152 Xabier ZANDIO TEAM SKY 1:26:23
153 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 1:27:35

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska