arndtNikias Arndt (Giant – Shimano) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Critérium du Dauphiné. Christopher Froome (Sky) utrzymał koszulkę lidera.

Trzeci dzień tegorocznego Critérium du Dauphiné to najdłuższy etap prowadzący z Ambert d0 Le Teil. Na 194 kilometrowej trasie na kolarzy czekały dwie górskie premie drugiej kategorii, ale można się było spodziewać raczej sprinterskiego pojedynku na koniec etapu.

Swoich sił w ucieczce spróbowali: Blel Kadri (Ag2r La Mondiale), Cesare Benedetti (NetApp Endura) i Natnael Berhane (Europcar). Pierwszą górską premię wygrał Berhane, a z peletonu punkty zgarnął lider tej klasyfikacji – Kevin Reza (Europcar). Harcownicy uzyskali maksymalnie prawie 8 minut przewagi.

Na jednym ze zjazdów w tyle peletonu mieliśmy kraksę, w której ucierpieli między innymi Filippo Pozzato (Lampre-Merida), Jerome Coppel (Cofidis) i Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing). Nizzolo i Coppel na skutek upadku wycofali się z wyścigu.

Drugą premię wygrał także Berhane, a peleton prowadził Richie Porte (Sky). Premię lotną wygrał Benedetti, który jest mężem naszej byłej zawodniczki – Doroty Gregorowicz. Ucieczka przeszła do historii na 23,5 kilometra przed metą. Chwilę później na czele mieliśmy ośmiu kolarzy: Andriy Grivko (Astana), Nicolas Edet (Cofidis), Imanol Erviti (Movistar), Pim Lightart (Lotto – Belisol), Jens Voigt (Trek Factory Racing), Alexis Gougeard (AG2R), Kristijan Koren (Cannondale) i Elia Favilli (Lampre – Merida).

Ta akcja zakończyła się sześć kilometrów przed metą i o wszystkim zadecydował finisz z dużej grupy. W dość chaotycznej końcówce najlepiej spisał się Nikias Arndt (Giant – Shimano), który pokonał Krisa Boeckmansa (Lotto – Belisol). Trzeci finiszował Reinardt Janse van Rensburg (Giant – Shimano).

Wyniki:

1 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 5:30:03 Palmarés completo
2 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:00:00
3 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
4 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 0:00:00
5 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
6 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
7 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:00:00
8 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:00:00
9 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
10 Marco MARCATO CANNONDALE 0:00:00
11 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:00:00
12 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
13 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
14 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
15 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
16 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
17 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
18 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
19 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:00
20 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
21 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:00
22 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:00:00
23 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
24 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:00:00
25 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:00:00
26 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:00:00
27 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:00:00
28 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:00:00
29 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:00
30 Christopher FROOME TEAM SKY 0:00:00
31 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:00:00
32 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:00:00
33 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:00
34 William BONNET FDJ.FR 0:00:00
35 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:00
36 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:00:00
37 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 0:00:00
38 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:00:00
39 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:00:00
40 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
41 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:00:00
42 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:00:00
43 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
44 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:00:00
45 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:00:00
46 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:00:00
47 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
48 Jérôme PINEAU IAM CYCLING 0:00:00
49 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:00:00
50 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:00:00
50 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
52 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:00:00
53 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:00:00
54 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 0:00:00
55 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:00:00
56 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
57 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:00:00
58 Fumiyuki BEPPU TREK FACTORY RACING 0:00:00
59 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:00
60 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
61 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:00:00
62 George BENNETT CANNONDALE 0:00:00
63 Michal GOLAS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
64 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:00:00
65 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
66 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
67 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:00:00
68 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
69 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:00:00
70 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
71 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:00
72 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:00:00
73 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:00:00
74 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:00:00
75 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
76 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:00:00
77 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:00:00
78 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
79 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
80 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:00:00
81 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:00:00
82 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:00:00
83 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:00:00
84 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:00:00
85 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
86 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:00:00
87 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:00:00
88 Cayetano SARMIENTO TUNARROSA CANNONDALE 0:00:00
89 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
90 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
91 Daan OLIVIER TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
92 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
93 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:00:00
94 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:00:00
95 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:00:00
96 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:00:00
97 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:00:00
98 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:00
99 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
100 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:00:00
101 Dmitry KOZONTCHUK TEAM KATUSHA 0:00:00
102 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
103 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:00:00
104 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
105 Edwald SUAREZ BELTRAN TINKOFF-SAXO 0:00:00
106 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:00:00
107 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:00:00
108 Richie PORTE TEAM SKY 0:00:00
109 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:00:00
110 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:00:00
111 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:00:00
112 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:00:00
113 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:00:00
114 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 0:00:00
115 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:00:00
116 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:00:00
117 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:00
118 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:00:00
119 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
120 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:00:00
121 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 0:00:00
122 Giovanni VISCONTI MOVISTAR TEAM 0:00:00
123 Thomas DAMUSEAU TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
124 Chad HAGA TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
125 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:00:00
126 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:00:00
127 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
128 Rory SUTHERLAND TINKOFF-SAXO 0:00:00
129 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:00:24
130 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:24
131 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:00:24
132 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:00:24
133 Carlos VERONA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:24
134 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:00:24
135 Winner ANACONA GOMEZ LAMPRE – MERIDA 0:00:24
136 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:00:24
137 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:24
138 Martijn KEIZER BELKIN PRO CYCLING 0:00:24
139 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:24
140 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:00:24
141 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:00:24
142 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:00:41
143 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:00:42
144 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:48
145 Jens VOIGT TREK FACTORY RACING 0:00:53
146 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:00:53
147 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:01:03
148 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 0:01:04
149 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:01:04
150 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:01:16
151 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:01:42
152 Danny PATE TEAM SKY 0:01:42
153 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:55
154 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:03:16
155 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:16
156 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 0:03:18
157 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 0:03:18
158 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 0:07:56
159 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:07:05

Klasyfikacja generalna (TOP 25):

1 Christopher FROOME TEAM SKY 10:07:47
2 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:12
3 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:21
4 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:33
5 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:35
6 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:50
7 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:01:22
8 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:01:22
9 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:01:31
10 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:01:35
11 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:01:40
12 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:43
13 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:44
14 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:01:56
15 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:02:01
16 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:02:19
17 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:02:24
18 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:02:32
19 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:02:34
20 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:37
21 George BENNETT CANNONDALE 0:02:37
22 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:02:42
23 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:02:43
24 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:02:47
25 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:02:49

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net