Thor HushovdThor Hushovd ujawnił, że po zakończeniu tego sezonu, opuści drużynę BMC. Kierownictwo drużyny poinformowało go o nieprzedłużeniu kontraktu przez telefon. 

– To trochę dziwne odebrać taki telefon. Nagle dowiedziałem się, że drużyna nie chce już ze mną współpracować. To jasne, że jest to rozczarowujące- cytowała Hushovda norweska telewizja TV2 . – W tym samym momencie zdałem sobie sprawę, że przez trzy lata pobytu w BMC nie przyniosłem tej ekipie nic dobrego, ale to nie jest nic zaskakującego- dodał Norweg.

Od momentu zdobycia przez Hushovda mistrzostwa świata w 2010 roku, przestał on odnosić sukcesy i właściwie do tej pory nawet nie zbliżył się do swojej najlepszej dyspozycji. Jutro stanie na starcie Critérium du Dauphiné, ale wątpliwe jest, aby wywalczył sobie miejsce w składzie na Tour de France, który będzie zbudowany wokół Tejaya van Garderena.

Zainteresowanie osobą byłego właściciela tęczowej koszulki wyraża ekipa IAM Cycling, w której pracuje jego były dyrektor sportowy z Crédit Agricole – Serge Beucherie. Hushovd mógłby także odgrywać role mentora i rozprowadzającego Petera Sagana w Tinkoff-Saxo.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska