frankMathias Frank (IAM Cycling) wygrał królewski etap wyścigu Bayern-Rundfahrt. Szwajcar został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap niemieckiej etapówki Bayern-Rundfahrt był zdecydowanie najtrudniejszą przeprawą w tegorocznej edycji imprezy. Kolarze mieli do pokonania prawie 165 kilometrów z Freilassing do Reit im Wink. Po drodze czekały na nich trzy górskie premie, w tym finałowa wspinaczką, która momentami sięgała nawet do 19 % nachylenia.

Po 10 kilometrach ścigania zawiązała się ucieczka w składzie: Blel Kadri (Ag2r La Mondiale), Sam Bennett (Team NetApp Endura), Christian Meier (Orica GreenEDGE) i Anthony Delaplace (Bretagne – Séché Environnement). Dwa lotne finisze wygrał Bennett, a pierwszą górską premię (Ramsau / Hochschwarzeck, 1.kategoria) Meier. Ich akcja zakończyła się po 81 kilometrach. Z peletonu podczas wspinaczki pod Siegsdorf / Scharm zostało tylko 40 zawodników, a na szczycie premii górskiej drugiej kategorii ponownie najlepszy był Christian Meier.

Ostatni sprint przed metą wygrał Thibaut Pinot (FDJ.fr), który był najszybszy spośród zawodników czołówki. Finałową wspinaczkę defektem rozpoczął David Millar (Garmin – Sharp). 5 kilometrów przed metą na czele kręciła grupka kilkunastu zawodników i z niej zaatakował Mathias Frank (IAM Cycling). Szwajcar bardzo szybko wypracował sobie przewagę i niezagrożony wjechał jako pierwszy na metę.

Drugie miejsce zajął Thibaut Pinot (FDJ.fr), a trzecie Leopold Konig (Team NetApp Endura). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) zajął 11. miejsce tracąc do zwycięzcy 52 sekundy. 10 miejsce niżej uplasował się najlepszy z polskich kolarzy – Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice).

Wyniki:

1 FRANK Mathias IAM 4:19:24
2 PINOT Thibaut FDJ +8
3 KÖNIG Leopold TNE +8
4 BARDET Romain ALM +16
5 TSCHOPP Johann IAM +16
6 THOMAS Geraint SKY +16
7 FEILLU Brice BSE +26
8 SEPULVEDA Eduardo BSE +28
9 KIRYIENKA Vasil SKY +39
10 GASTAUER Ben ALM +50
11 REBELLIN Davide CCC +52
12 WYSS Marcel IAM +52
13 KENNAUGH Peter SKY +01:00
14 HERKLOTZ Silvio STG +01:02
15 BARGUIL Warren GIA +01:16
16 SAMOILAU Branislau CCC +01:16
17 ELLISONDE Kenny FDJ +01:17
18 IMPEY Daryl OGE +01:17
19 VASYLIV Yuriy STG +01:17
20 RIBLON Christophe ALM +01:36
21 OWSIAN Lukasz CCC +01:40
22 SAGGIORATO Mirco STG +01:44
23 DENIFL Stefan IAM +01:44
24 BARTA Jan TNE +01:45
25 MEINTJES Louis MTN +01:47
26 BUCHMANN Emanuel RNR +01:47
27 GUILLOU Florian BSE +01:47
28 KNEES Christian SKY +01:48
29 GERDEMANN Linus MTN +01:51
30 BAUER Jack GRS +01:58
31 BRUTT Pavel KAT +01:58
32 CRADDOCK Lawson GIA +02:13
33 WERDA Maximilian STG +02:14
34 ROULSTON Hayden TFR +02:28
35 ESSERS Julien THF +02:28
36 ARROYO DURAN David CJR +02:33
37 MAS BONET Luis CJR +02:33
38 BONNAFOND Guillaume ALM +02:35
39 TACIAK Mateusz CCC +02:51
40 DECKERT Sebastian LKT +03:07
41 VOGT Mario RNR +03:11
42 PARRA Heiner CJR +03:16
43 VENTER Jaco MTN +03:16
44 DELAPLACE Anthony BSE +03:17
45 WEBER Johannes THF +03:28
46 PIEDRA Antonio CJR +04:24
47 DAMUSEAU Thomas GIA +04:26
48 JANSE VAN RENSBURG GIA +04:26
49 SCHORMAIR Fabian THF +04:45
50 PORSEV Alexandr KAT +04:58
51 MEIER Christian OGE +05:01
52 KONOVALOVAS Ignatas MTN +05:08
53 RAST Gregory TFR +05:12
54 VOIGT Jens TFR +05:21
55 CIOLEK Gerald MTN +06:49
56 KOLOBNEV Alexander KAT +07:45
57 MILLAR David GRS +07:51
58 HAUSSLER Heinrich IAM +08:01
59 ROY Jérémy FDJ +08:08
60 VICHOT Arthur FDJ +08:08
61 BENEDETTI Cesare TNE +08:10
62 CANCELLARA Fabian TFR +08:12
63 THOMSON Jay MTN +08:38
64 ARNDT Nikias GIA +08:40
65 VACHON Florian BSE +09:10
66 DIETEREN Jan STG +09:10
67 KRIEGER Alexander SGT +09:10
68 GERARD Arnaud BSE +09:10
69 MORAJKO Jacek CCC +09:10
70 KREDER Raymond GRS +09:10
71 ROWE Luke SKY +09:28
72 BOSWELL Ian SKY +09:28
73 ISAYCHEV Vladimir KAT +09:46
74 POPOVYCH Yaroslav TFR +09:50
75 HUZARSKI Bartosz TNE +10:02
76 SCHORN Daniel TNE +10:02
77 GERRANS Simon OGE +10:02
78 SCHWARZMANN Michael TNE +10:03
79 KERN Julian ALM +10:24
80 ROUX Anthony FDJ +11:24
81 KADRI Blel ALM +11:31
82 LADAGNOUS Matthieu FDJ +11:31
83 PINEAU Cedric FDJ +11:31
84 GRIJALBA Fernando CJR +12:09
85 SCHULZE Julian LKT +12:27
86 BEWLEY Sam OGE +12:57
87 HOLLER Nikodemus SGT +13:37
88 WEBER Marcel SGT +16:54
89 KLEMME Dominic IAM +17:29
90 WEINSTEIN Domenic RNR +17:29
91 VOROBYEV Anton KAT +17:29
92 MATHIS Marco RNR +17:29
93 TSATEVICH Aleksei KAT +17:29
94 JARRIER Benoit BSE +17:29
95 GRAD Alexander THF +17:29
96 HUTAROVICH Yauheni ALM +17:29
97 GARCÍA Marcos CJR +17:29
98 HONKISZ Adrian CCC +17:29
99 VON HOFF Steele GRS +17:29
100 DEVOLDER Stijn TFR +17:29
101 DROSTE Jan-Niklas THF +17:29
102 LANGEVELD Sebastian GRS +17:29
103 WILLWOHL Willi LKT +17:29
104 VANDEWALLE Kristof TFR +17:29
105 SOBALLA Carl LKT +17:29
106 HANSEN Lasse Norman GRS +17:29
107 FRÖHLINGER Johannes GIA +17:29
108 CUMMINGS Jack SGT +17:46
109 MOURIS Jens OGE +17:52
110 VIGANÒ Davide CJR +17:55
111 MARYCZ Jaroslaw CCC +18:03
112 PETERSON Thomas GIA +18:16
113 SCHAFFNER Moritz RNR +18:22
114 WALSLEBEN Max SGT +18:56
115 THÖMEL Tino SGT +19:11
116 STAUFF Andreas MTN +19:17
117 IGNATYEV Mikhail KAT +19:20
118 KRUOPIS Aidis OGE +19:27
119 KAUTZ Kai SGT +19:29
120 EICHLER Markus STG +19:30
121 BAUHAUS Phil STG +19:37
122 SCHIEWER Franz LKT +19:43
123 KLUGE Roger IAM +19:43
124 SCHÄFER Stefan LKT +20:10
125 BOMMEL Henning RNR +20:21
126 BRINTRUP Fabian RNR +22:26
127 BENNETT Sam TNE +23:12
128 KNAUER Florenz THF +24:03

Klasyfikacja generalna:
1 FRANK Mathias IAM 9:31:02
2 PINOT Thibaut FDJ +5
3 KÖNIG Leopold TNE +8
4 BARDET Romain ALM +16
5 THOMAS Geraint SKY +16
6 TSCHOPP Johann IAM +16
7 FEILLU Brice BSE +26
8 KIRYIENKA Vasil SKY +39
9 GASTAUER Ben ALM +50
10 WYSS Marcel IAM +52
11 REBELLIN Davide CCC +52
12 KENNAUGH Peter SKY +01:00
13 HERKLOTZ Silvio STG +01:02
14 BARGUIL Warren GIA +01:16
15 ELLISONDE Kenny FDJ +01:16
16 SAMOILAU Branislau CCC +01:16
17 IMPEY Daryl OGE +01:17
18 RIBLON Christophe ALM +01:36
19 OWSIAN Lukasz CCC +01:40
20 DENIFL Stefan IAM +01:44
21 SAGGIORATO Mirco STG +01:44
22 BARTA Jan TNE +01:45
23 SEPULVEDA Eduardo BSE +01:45
24 BUCHMANN Emanuel RNR +01:47
25 GUILLOU Florian BSE +01:47
26 MEINTJES Louis MTN +01:47
27 KNEES Christian SKY +01:48
28 GERDEMANN Linus MTN +01:51
29 BAUER Jack GRS +01:58
30 BRUTT Pavel KAT +01:58
31 CRADDOCK Lawson GIA +02:13
32 WERDA Maximilian STG +02:14
33 ROULSTON Hayden TFR +02:28
34 MAS BONET Luis CJR +02:33
35 BONNAFOND Guillaume ALM +02:35
36 TACIAK Mateusz CCC +02:51
37 DECKERT Sebastian LKT +03:07
38 VOGT Mario RNR +03:11
39 DELAPLACE Anthony BSE +03:13
40 VENTER Jaco MTN +03:16
41 PARRA Heiner CJR +03:16
42 WEBER Johannes THF +03:28
43 VASYLIV Yuriy STG +04:07
44 JANSE VAN RENSBURG GIA +04:26
45 DAMUSEAU Thomas GIA +04:26
46 SCHORMAIR Fabian THF +04:45
47 MEIER Christian OGE +04:59
48 RAST Gregory TFR +05:12
49 VOIGT Jens TFR +05:21
50 ESSERS Julien THF +05:30
51 CIOLEK Gerald MTN +06:49
52 ARROYO DURAN David CJR +07:43
53 KOLOBNEV Alexander KAT +07:45
54 HAUSSLER Heinrich IAM +07:51
55 VICHOT Arthur FDJ +08:07
56 ROY Jérémy FDJ +08:08
57 KONOVALOVAS Ignatas MTN +08:10
58 CANCELLARA Fabian TFR +08:12
59 THOMSON Jay MTN +08:38
60 ARNDT Nikias GIA +08:40
61 MILLAR David GRS +09:08
62 KRIEGER Alexander SGT +09:10
63 KREDER Raymond GRS +09:10
64 DIETEREN Jan STG +09:10
65 VACHON Florian BSE +09:10
66 ROWE Luke SKY +09:28
67 BOSWELL Ian SKY +09:28
68 PIEDRA Antonio CJR +09:34
69 POPOVYCH Yaroslav TFR +09:50
70 SCHORN Daniel TNE +10:02
71 GERRANS Simon OGE +10:02
72 PORSEV Alexandr KAT +10:12
73 HUZARSKI Bartosz TNE +10:53
74 BENEDETTI Cesare TNE +11:15
75 LADAGNOUS Matthieu FDJ +11:29
76 PINEAU Cedric FDJ +11:31
77 KERN Julian ALM +11:51
78 GRIJALBA Fernando CJR +12:09
79 GERARD Arnaud BSE +12:12
80 SCHULZE Julian LKT +12:27
81 KADRI Blel ALM +13:04
82 HOLLER Nikodemus SGT +13:37
83 MORAJKO Jacek CCC +14:20
84 ROUX Anthony FDJ +14:46
85 ISAYCHEV Vladimir KAT +15:00
86 SCHWARZMANN Michael TNE +15:17
87 BEWLEY Sam OGE +15:59
88 DROSTE Jan-Niklas THF +17:20
89 HUTAROVICH Yauheni ALM +17:23
90 VON HOFF Steele GRS +17:25
91 TSATEVICH Aleksei KAT +17:29
92 MATHIS Marco RNR +17:29
93 WILLWOHL Willi LKT +17:29
94 FRÖHLINGER Johannes GIA +17:29
95 GRAD Alexander THF +17:29
96 GARCIA Marcos CJR +17:29
97 VOROBYEV Anton KAT +17:29
98 JARRIER Benoit BSE +17:29
99 VANDEWALLE Kristof TFR +17:29
100 KLEMME Dominic IAM +17:29
101 HONKISZ Adrian CCC +17:29
102 DEVOLDER Stijn TFR +17:29
103 SOBALLA Carl LKT +17:29
104 MOURIS Jens OGE +17:52
105 VIGANO Davide CJR +17:55
106 MARYCZ Jaroslaw CCC +18:03
107 LANGEVELD Sebastian GRS +18:46
108 THÖMEL Tino SGT +19:11
109 STAUFF Andreas MTN +19:17
110 IGNATYEV Mikhail KAT +19:20
111 KRUOPIS Aidis OGE +19:27
112 EICHLER Markus STG +19:30
113 BAUHAUS Phil STG +19:37
114 KLUGE Roger IAM +19:43
115 WEINSTEIN Domenic RNR +19:49
116 SCHÄFER Stefan LKT +20:10
117 SCHAFFNER Moritz RNR +20:43
118 CUMMINGS Jack SGT +21:08
119 BOMMEL Henning RNR +21:12
120 WEBER Marcel SGT +21:15
121 WALSLEBEN Max SGT +21:17
122 PETERSON Thomas GIA +21:38
123 HANSEN Lasse Norman GRS +21:50
124 KAUTZ Kai SGT +22:31
125 SCHIEWER Franz LKT +22:45
126 BENNETT Sam TNE +23:06
127 BRINTRUP Fabian RNR +23:17
128 KNAUER Florenz THF +24:03

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:corvospro.com